+38 (067) 574-9-574
Безкоштовна телефонна консультація
(044) 574-9-574
Стоматологічна клініка в Києві на Позняках - Клініка доброго стоматолога Без вихідних з 09:00 до 20:00
Стоматологічна клініка в Києві на Позняках - Клініка доброго стоматолога (067) 574-9-574
Безкоштовна телефонна консультація
(044) 574-9-574
ЗАПИСАТИСЯ
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in posts
Search in pages
actions
price
services
doctors
видалення зуба з кістою в гайморовій пазусі

Верхньощелепна або гайморова пазуха – одна з просторів у черепі людини, заповнена повітрям. З назви вже зрозуміло, що дана пазуха розташована у кістці верхньої щелепи. Також вона сполучена з носовим ходом. Кіста – це доброякісний утвір, така собі капсула, заповнена рідким вмістом, може виникати у дуже різноманітних місцях і з часом збільшуватися у розмірах.

Кіста у гайморовій пазусі – це підступна патологія, яка рідко спричиняє яскраві симптоми, але може викликати серйозні ускладнення. Часто це саме кісти, які виникли на корені зуба і щільно проросли у дно гайморової пазухи. Як запідозрити наявність кісти і як взагалі попередити її виникнення читайте далі.

Без видалення кісти чи зуба з кістою у гайморовій пазусі ніяк не обійтися. А у Клініці Доброго Стоматолога це можна зробити за приємною ціною у Києві.

Причини виникнення кісти гайморової пазухи

Кісти гайморової пазухи можуть бути справжніми або помилковими. Це важливо, адже вони мають різні причини виникнення та механізми розвитку.

Основна різниця у тому, що справжня кіста утворюється безпосередньо у верхньощелепній пазусі внаслідок закупорки проток, ущільнення слизової оболонки самої пазухи чи інших причин.

Псевдокіста або помилкова кіста – це патологія, яка виникає внаслідок росту кісти з кореня зуба і проростання її у порожнину пазухи. Такий стан лікується у стоматологічній клініці.

У Клініці Доброго Стоматолога ми ефективно діагностуємо та лікуємо будь-які патології, в тому числі кісти у гайморовій пазусі.

Причини виникнення кісти гайморової пазухи:

 • Хвороби ЛОР-органів (насамперед носа та приносових пазух – хронічний риніт, гайморит тощо).

 • Вроджені особливості будови пазух (дефекти перегородки, аномалії розвитку).

 • Хвороби ротової порожнини у хронічній формі.

 • Запальні захворювання зубів.

 • Порушення прикусу.

 • Травмування зубів.

Важливо вчасно лікувати всі захворювання, регулярно відвідувати лікарів та не нехтувати своїм здоров’ям. Проходьте лікування ротової порожнини у Клініці Доброго Стоматолога, ми легко видаляємо зуб з кістою в гайморовій пазусі і будь-яких інших локалізаціях.

Симптоми кісти зуба в гайморовій пазусі

Часто кіста у гайморовій пазусі – це безсимптомна патологія. На ранніх етапах вона ніяк не проявляється. А на більш пізніх стадіях розвитку викликає такі симптоми:

 • Біль і дискомфорт в області верхньощелепної пазухи (з обох боків носа).

 • Посилення болю при нахилах і зміни положення тіла.

 • Загострення хронічних захворювань – часті рецидивуючі гайморити, риніти.

 • Постійне відчуття закладеності носа.

На ранніх етапах розвитку кіста зуба у гайморовій пазусі – випадкова знахідка під час процесу лікування інших захворювань. Вона невеликого розміру, ніяк не турбує пацієнта. Але це велике везіння! Чим раніше усунути кісту, тим більше шансів зберегти здоровим зуб, Це ще раз доводить важливість регулярного профілактичного відвідування стоматолога.

Виявити кісту зуба у гайморовій пазусі можна під час рентгенографічного знімка зубів, проте більш сучасний і точний метод, це комп’ютерна томографія щелеп. Вона дозволить точно визначити розмір, розташування та будову кісти гайморової пазухи, а це важливо для вибору ефективного методу лікування.

У Клініці Доброго Стоматолога проводяться усі лікувальні та діагностичні заходи, все в одному місці – заощаджуйте свій час та кошти!

Лікування кісти зуба у гайморовій пазусі

Є два варіанти, як можна полікувати кісту зуба, що розташована у гайморовій пазусі.

 1. Хірургічне видалення.

 2. Консервативне лікування.

Варто зазначити, що лікування без операції цілком можливе, але в обмежених випадках: коли кіста зуба маленька за розміром, або на перших етапах її розвитку. В цьому випадку проникають в канали зуба, очищують їх і вміст кісти, ефективно пломбують. У Клініці Доброго Стоматолога практикується лікування каналів зуба під мікроскопом – це найкращий варіант, який гарантує точність, досконалість та комфорт.

Хірургічне видалення

Хірургічне видалення кісти зуба у гайморовій пазусі – це варіант, який використовується частіше. Це лікування відбувається під загальним наркозом і вимагає попередньої підготовки пацієнта.

 • По перше, стоматолог-хірург ретельно визначає всі протипоказання до операції, оцінює загальний стан пацієнта та стан його ротової порожнини. Якщо є проблеми – призначає методи корекції (лікування карієсу, хронічних захворювань), консультації терапевта, ЛОРа.

 • По-друге, повноцінна діагностика. Обов’язковими є лабораторні аналізи, щоб оцінити стан пацієнта перед операцією, а також КТ щелеп, щоб попередньо вивчити структуру, розташування та розмір і на основі цих даних обрати метод видалення.

Раніше зуб з кістою відразу ж видаляли, але сучасні сетоди лікування і новітні методики хірургічних втручань дають нам змогу зберегти природній зуб здоровим.

Етапи видалення

видалення кісти зуба в гайморовій пазусі
 1. Введення в наркоз. Операція з видалення відбувається під загальним наркозом.

 2. Стоматолог-хірург робить доступ до кісти зуба у гайморовій пазусі.

 3. Початок операції за обраним методом:

  • Цистектомія – видалення усієї кісти з зуба та порожнини гайморової пазухи.

  • Цистотомія – під час цієї операції хірург висікає передню стінку кісти, видаляє вміст, а задню стінку капсули з’єднує з порожниною рота.

 4. Ушивання післяопераційної рани. Стоматолог накладає декілька швів, які потрібно буде зняти на призначеному контрольному огляді.

На цьому етапі операцію можна вважати завершеною.

Є і такі варіанти, коли корінь зуба настільки вражений кістою і зруйнований, що врятувати його не вдасться, тоді найбільш доцільним методом вважається видалення всього зуба разом з кістою.

До кожного пацієнта у нас індивідуальний підхід. Ми не маємо стандартних рішень, ми орієнтуємось на особливості кожної людини і завжди знаходимо найкраще вирішення проблеми для наших пацієнтів.

Післяопераційний період

Після операції з видалення кісти зуба у гайморовій пазусі стоматолог надасть розгорнуту інформацію щодо того як все відбувалось і що Ви можете відчувати найближчі дні.

 1. Біль та дискомфорт в ділянці втручання, інтенсивність з часом прогресивно зменшується (до 2-х тижнів).

 2. Набряк слизової носа, дещо утруднене дихання.

 3. Слабкість, сонливість, зниження працездатності у день операції та, можливо, наступного дня.

Звичайно, для ефективного результату потрібно буде дотримуватися певних рекомендацій лікаря:

видалення кісти зуба в гайморовій пазусі
 1. Ретельна гігієна ротової порожнини.

 2. Регулярно приймати призначені препарати – це можуть бути знеболюючі, антибіотики, кровоспинні, протизапальні препарати, краплі в ніс, антисептичні розчини для полоскання рота.

 3. Приходити на контрольні огляди у Клініку Доброго Стоматолога, для оцінки відсутності ускладнень, зняття швів.

 4. Обмежити інтенсивні фізичні навантаження на найближчі дні після операції.

 5. Підтримувати відповідну дієту (не вживати тверді продукти).

 6. Не відвідувати бані, сауни, басейни, будь-які інші водойми (уникати потрапляння води у носові ходи).

 7. Спати з припіднятим головним кінцем (можна використовувати високу подушку).

У Клініці Доброго Стоматолога видалення кісти зуба у гайморовій пазусі проходить комфортно і за приємною ціною, незважаючи на те, що це складна маніпуляція. Наші фахівці турбуються про кожного, роблять свою роботу бездоганно, тому наші пацієнти виходять у широкими щасливими посмішками.

Ми цінуємо Вашу довіру!

 © Автор статті: Хижняк В’ячеслав Іванович

Відповідь: Стоматологи рекомендують робити професійне чищення зубів 1 раз на 4-6 місяців. Але ці поради не для всіх. Частота відвідування залежить від багатьох факторів, таких як: шкідливі звички, мінеральний склад слини, а також носіння ортодонтичних апаратів (брекет-система, пластини, елайнери).
Відповідь: Найоптимальнішим періодом для лікування зубів при вагітності є другий триместр, а саме з 13-го по 26-й тиждень. Для огляду до стоматолога можна приходити будь-який період вагітності.
Відповідь: Зуб після видалення нерва змінює колір лише у тому випадку, якщо проведено не якісне лікування кореневих каналів. Різні матеріали дають різні відтінки. Зараз використовуються в стоматології такі пломбувальні матеріали, які не дають зміни кольору у твердих тканинах зуба, але якщо є такі зміни, завжди можна їх виправити за допомогою керамічних конструкцій. Більш детально Ви можете отримати професійну консультацію наших фахівців.
Відповідь: Існує багато причин, через які може бути чутливість зубів: - підвищене стирання зубів; - при ясеневих дефекти, так звані клиноподібні дефекти; - ерозія емалі; - Підвищена кислотність. Щоб дізнатися причину, записуйтесь до нас на консультацію.
Відповідь: Якщо зуби мудрості, так звані вісімки, прорізалися рівно і стоять у зубному ряду, не мають каріозних поразок, їх видаляти не обов'язково. Не забуваємо про те, що зуби мудрості та їхнє розташування – це індивідуальна особливість кожної людини. У когось вони можуть бути не прорізані, а у когось може не бути навіть їхніх зачатків. Повну діагностику проводить лікар-стоматолог, а також за допомогою рентген-діагностики, бажано КТ. Якщо Вас турбують зуби мудрості, а також є дискомфорт поруч із ними, потрібно звернутися до лікаря-стоматолога.
Відповідь: Після планування постановки вінірів, пацієнт приходить на обробку зубів безпосередньо під постійну конструкцію. Обробка зуба може тривати від 2-х до 6 годин залежно від того, скільки зубів задіється в протезування. Після цього знімаються відбитки (у нашій клініці можна цю процедуру зробити інтраоральним 3D сканером CEREC Omnicam, який сканує тканини зуба в будь-якій зручній для Вас позі, дає точне тривимірне зображення, дозволяє візуалізувати важкодоступні місця, аналізувати форму, відтінок кожного зуба) і ставляться на якийсь час виготовлення постійної конструкції – тимчасову. Через 2 тижні вініри приміряють, дивляться колір та посадку, якщо Вас все влаштовує з естетичної точки зору, а нас з лабораторної, то фіксуємо вініри на постійний цемент. Для більш детальної інформації приходьте на консультацію у Клініку Доброго Стоматолога.
Відповідь: Коронки на зуби одягають у випадках, коли в зубі видаляють нерв, тоді він стає крихким і для того, щоб у майбутньому зуб не розколовся, одягають коронки. Коронки ставлять ще в тих випадках, коли в зубі було встановлено кілька пломб протягом багатьох років. Встановивши нову пломбу, Ви піддаєте зуб до розколу, оскільки своїх стінок залишається недостатньо, у таких випадках краще поставити коронку, для того, щоб зробити максимально функціональне розвантаження зубів і не втратити цей зуб надалі.
Відповідь: Коли Ви помітили при щоденному чищенні зубів кровоточивість ясен, обов'язково це має Вас насторожити. Вам потрібно звернутись до стоматолога. Причиною кровоточивості ясен можуть бути місцеві чинники, і загальне захворювання організму. Для більш чіткої та детальної діагностики приходьте на консультацію у Клініку Доброго Стоматолога.
Відповідь: Для цього необхідно підібрати правильні засоби гігієни. Одним із таких засобів є електрична щітка, яку рекомендується використовувати у щоденній гігієні. Без шкоди для емалі та ясен можна освітлити зуби за допомогою професійної гігієни. При цьому тон Ваших зубів висвітлиться на 0,5 тони, зніметься весь наліт і пігментація.
Відповідь: Зуби є дзеркалом стану нашого організму, тому ведіть здоровий спосіб життя, підбирайте правильні засоби гігієни, щодня чистіть зуби щонайменше 2 рази на день і приходьте на огляди в Клініку Доброго Стоматолога що півроку.
Відповідь: Причин у цьому випадку може бути декілька: захворювання тканин пародонту або захворювання самого зуба, тобто поява запальних процесів, що вийшли за межі зуба. Потрібно прийти до стоматолога на консультацію, лікар зробить рентген знімок, огляне ясна, огляне тверді тканини зуба і відповідно після цього лікар поставить правильній діагноз. За більш детальною інформацією звертайтеся до Клініки Доброго Стоматолога.
Насправді, якщо ви помітили нерівне розташування одного чи декількох зубів, маєте постійну звичку дихати ротом, маєте негармонійний профіль, асиметричне обличчя або проблеми з вимовою. Вам неможливо провести імплантацію чи протезування – це вже привід звернутися до ортодонта і розпочати лікування (це може бути як в п’ять років так і в п’ятдесят).
Найефективніший період – це період піку росту дитини (~ 8-15 років).
Це залежить від багатьох факторів: від тяжкості патології, віку, від виду апаратури, що використовується, бажання і співпраці пацієнта…, але в середньому 1,5-2 роки. У дітей в період молочного, змінного прикусу лікування триватиме до прорізування всіх постійних зубів (декілька років).
Все залежить від того, коли з'явилася проблема. 3 2,5 - 3 років можна знайти контакт з дитиною і полікувати в свідомості, якщо проблеми виникають в більш молодшому віці, тоді є всі показання для лікування в медикаметозному сні.
Головне правило - не обманювати! Не кажіть, що нічого не будуть робити, що просто подивляться, але й не лякайте словами укол, вирвати. Краще розкажіть, що лікар подивиться, що треба зробити і сам все поясне. А ми з свого боку знайдемо підхід, в залежності від настрою дитини.
Обов'язково, бо діти зазвичай не вичищають якісно весь наліт, а він провокує утворення карієсу.
Звичайно потрібно! Строк служби деяких тимчасових зубів до 12-13 років, бездіяльність може спровокувати проблеми з постійними зубами!
Тимчасовий зуб - маленька копія постійного, в жувальні групі тимчасових зубів буває 3 корені і 3, а в деяких навіть 4 канала.
Якщо зуб у дитини дуже зруйнований, то навіть фотополімерна пломба не буде триматися дуже довго, щоб зберегти та зміцнити зуб, тому наші фахівці рядять в таких випадках ставити коронки на зубчики.
Гарантія один рік, обов’язково рекомендуємо пацієнту приходити на полірування реставрацій кожні 6 міс.
Ні, вони дуже абразивні і шкодять емалі. Можна 1-2 рази на тиждень.
Потрібна консультація спеціаліста , якщо тріщина велика , ми не рекомендуємо робити професійне відбілювання зубів.
Це питання вирішує лікар. Якщо видалення відбулося без значної травматизації, а також при відсутності запалення, то не має потреби в призначенні антибіотика пацієнту.
Так, це значно мінімізує ускладнення та прискорить процес заживлення.
Причин може бути декілька : стирання зубної емалі ( внаслідок використання абразивних паст і жорстких щіток), ерозія емалі, опущення рівня ясен.
Рекомендовані статті
ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ. НЕОБХІДНА КОНСУЛЬТАЦІЯ?

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

  Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.