+38 (067) 574-9-574
Без вихідних з 8:00 до 20:00
(044) 574-9-574; (067) 574-9-574
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.

Кіста зуба – це патологічне запальне утворювання в області ясен або щоки у вигляді капсули. Ця капсула утворюється через попадання інфекції в кореневі канали зубів. З її допомогою організм ізолює заражені клітини (гнійний вміст) від здорових, поміщаючи інфекцію в своєрідну «капсулу часу».

Що являє собою кіста?

Видалення кісти зубаКістоподібне утворення має діаметр від декількох міліметрів до сантиметра і, як правило, виникає з зовнішньої або внутрішньої частини ясен в прикореневій області зуба.

Кіста розвивається досить повільно і тривалий час не проявляє симптомів.

На ранніх стадіях зубну кісту можна виявити на рентгені. Найчастіше це трапляється ненавмисно, а в процесі стоматологічного лікування інших порушень. На пізніх стадіях, коли закладена «капсула часу» дає про себе знати, про наявність кісти характерні больові відчуття в області зуба, підвищення температури, почервоніння запаленої зони.

У нашій клініці доброго стоматолога на Позняках ми проводимо діагностику і лікування кісти зуба. Ціни наших послуг ви можете дізнатися на цій сторінці або у менеджера клініки. Наша стоматологія обов’язково вам допоможе, якщо ви виявили запальне утворення в своїй ротової порожнині або вас турбує безпричинний зубний біль. Приходьте до нас на консультацію!

 Фахівці нашої клініки оглянуть стан ваших зубів, при необхідності зроблять комп’ютерну томографію або панорамний знімок зубів, а також безболісно виконають подальше лікування і видалення кісти зуба.

Чому утворюється кіста зуба?

Причин появи зубних кіст може бути кілька, так як за своєю природою кіста – це захисна реакція організму на ураження тканин або потрапляння в тканини інфекцій.

 Відповідно можна виділити наступні причини, що призводять до утворення зубних кіст:

 • Хвороби ротової порожнини в хронічній формі.
 • Захворювання носоглотки в хронічній формі, наприклад, хронічний гайморит.
 • Розвиток інфекції в зубних каналах, наприклад, при ускладненнях карієсу.
 • Не до кінця вилікуваний карієс в запломбованих зубних каналах.
 • Розвиток захворювань ясен і зубних тканин, наприклад, розвиток пародонтиту та періодонтиту.
 • Травмування зубів або щелеп.
 • Неправильне прорізування зубів мудрості.

Залежно від місця розташування зубні кісти бувають таких типів:

 • Кореневі. Вони можуть утворюватися між коренями, близько або біля коренів зубів. Такі утворення мають характерну особливість – вони розвиваються дуже повільно, а капсула, наповнена гноєм, формується і проявляється на пізній стадії. 
 • Ясневі. Кісти, що виникли в області ясен, на ранніх стадіях виглядають, як гнійне запалення. Вони виникають, як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони ясен на верхній або нижній щелепі. Симптоматично таке порушення також проявляється на пізніх стадіях. Іноді це може бути невелике поколювання в області патології. 
 • Гайморові. Такі утворення, як уже зрозуміло з назви, локалізуються в гайморовій пазусі і можуть розвиватися в результаті хронічного гаймориту або інших захворювань носоглотки. 
 • Коронкові. Кіста зуба може розвиватися під зубною коронкою в результаті неповноцінного лікування карієсу або його ускладнень, а також через скупчення бактерій і частинок їжі, у випадках коли установка коронки була виконана некоректно. 
 • Кісти зубів мудрості. Досить часто кістоподібні утворення виникають в області зубів мудрості – восьмих зубів у зубному ряду. Причиною цього може бути неправильне прорізування зуба мудрості, а також запальні процеси в області непрорізаних зубів. Наприклад, в разі, якщо зуб мудрості ретинований або частково ретинований (не прорізався зовсім або частково). 
 • Кісти передніх зубів. Такі утворення завжди локалізуються в області ясен передніх зубів.

Вартість видалення кісти зуба в Києві буде залежати від характера порушення та місце розташування новоутворення.

Симптоми кісти зуба

Симптоматично прояв кісти зуба виникає на пізніх етапах розвитку запалення, коли утворення розростається і запальний процес набирає масштабів.

12 ключових симптомів кісти зубів

 1. Кіста в зубі лікуванняНабряк в області утворення. Набрякати можуть ясна, щока і навіть обличчя.
 2. Слабка або інтенсивна зубна біль в області утворення.
 3. Підвищення температури, інколи незначне.
 4. Збільшення лімфатичних вузлів.
 5. Головна біль.
 6. Загальна слабкість та нездужання.
 7. Біль при жуванні або накушуванні на зуб в області новоутворення.
 8. Наявність свища або гнійного запалення на яснах, щоці, рідше на обличчі.
 9. Гайморит. Захворювання може розвиватися в разі, якщо кіста знаходиться на верхній щелепі поблизу гайморових пазух.
 10. Потемніння зубної емалі.
 11. Скупчення зубів.

Якщо ви спостерігаєте у себе кілька перерахованих вище симптомів або відчуваєте дискомфорт в області ясен, зуба або ротової порожнини, не ігноруйте їх, адже запущена кіста зуба може привести до непоправних наслідків – втрати зубів або навіть до інфікування кісткової тканини щелепи.

Записуйтесь на консультацію в Клініку доброго стоматолога на Позняках і команда наших стоматологів допоможе видалити кісту та повернути здоров’я вашим зубам. Ціна лікування кісти зуба залежить від розмірів, стану та характеру пошкодження зубів.

Якщо ви помітили набряк в області зубів, ні в якому разі не грійте його, не прикладайте що-небудь тепле, навіть якщо це полегшує прояв симптомів. Адже кіста – це, перш за все, запальний процес, викликаний інфекцією, яка в теплі тільки прогресує. Зігріваючи запалення, ви створюєте сприятливі умови для подальшого розвитку інфекції.

Діагностика кісти зуба в Клініці доброго стоматолога на Позняках

Стоматологія лікування кістиДіагностувати зубну кісту буває непросто, особливо на ранніх стадіях. У нашій клініці для діагностики ми використовуємо радіовізіограф DX 3000 Dexcowin (рентген), а також призначаємо комп’ютерну томографію.

Перед призначенням таких додаткових діагностичних процедур стоматологи нашої клініки візуально оглядають ротову порожнину на наявність свища, а також проводять ряд терапевтичних діагностичних маніпуляцій. Наприклад, якщо пацієнт скаржиться, в першу чергу, на зубний біль, ми виключаємо інші захворювання зубів. Для цього досліджуємо реакцію проблемного зуба на повітряно-крапельний струмінь або постукування. Після цього, для точної діагностики наявності кісти, призначаємо рентген або томографію.

Кіста зуба або гранульома: в чому різниця?

За своїми візуальними якостями кіста дуже схожа з іншим стоматологічним порушенням – гранульомою. Гранульома – це запалення, яке призводить до злиття клітин епітелію. Вона також, як і кіста найчастіше розташовується біля коріння зубів, але на відміну від кісти, не містить гной або рідини, не має чітких контурів, а також мінімально впливає на зменшення кісткової тканини в області зубів. Лікування гранульоми вимагає терапевтичного втручання, в той час, як усунути кісту можливо тільки хірургічним шляхом.

Лікування кісти зуба

Єдиний правильний спосіб лікування кісти зуба – це операція по її видаленню. Залежно від розташування новоутворення кіста може бути видалена терапевтично і хірургічно. На ранніх етапах і при невеликих розмірах запалення, кісту видаляють з зубних каналів, після чого канали зуба також очищуються і пломбуються. Ціну в Києві на таку процедуру ви можете попередньо дізнатися у нашого менеджера по телефону.

Видалення кісти зуба на пізніх стадіях проводиться шляхом цистектомії. Ця малотравматична методика полягає в хірургічному видаленні новоутворення разом з верхівкою кореня проблемного зуба. Такий спосіб лікування дозволяє, так би мовити, припинити проблему в корені, і уникнути видалення ураженого зуба, якщо це можливо. Адже в деяких випадках разом з кістою видалення проблемного зуба неминуче, наприклад, як у випадку з кістою зубів мудрості.

Як відбувається видалення кісти зуба

 1. Насамперед хірург-стоматолог визначає місце розташування кісти. Для цього проводиться рентгенографія.
 2. Потім лікар вводить пацієнту місцеву анестезію.
 3. Після того, як анестетик подіяв, фахівець добирається до запального новоутворення, розкриває його і ретельно вичищає під мікроскопом. Одночасно і видаляє верхівку кореня ураженого зуба, що дозволяє усунути вогнище запалення і запобігти його повторному виникненню.
 4. Потім в порожнину, що утворилася закладається антисептичний засіб.
 5. Лікар накладає шви на рану.

Якщо вас турбує зубний біль або дискомфорт при жуванні або накушуванні, не покладайтеся на дію знеболюючих і тимчасовість дискомфорту. Можливо за цими симптомами криється більш серйозне порушення, як кіста зуба. Приходьте на консультацію в Клініку доброго стоматолога на Позняках і наша команда професійних лікарів-стоматологів видалить кісту зуба і поверне здоров’я вашим зубам.

 

Ціни
Верхня та нижня щелепи 110х90 мм500 грн
Верхня щелепа350 грн
Нижня щелепа350 грн
Сегмент250 грн
В оклюзії + ОПТГ550 грн
Панорамний знімок (ортопантомограма)150 грн
Рентген-знімок діагностичний80 грн
Повторний запис комп’ютерної томографії на диск20 грн
Повторний друк ОПТГ на фотопапері А510 грн
Планування лікування (відбитки, діагностичні моделі, КТ + ОПТГ, фотодіагностика, складання плану лікування)1200 грн
Асептична пов’язка130 грн
Розтин абсцесу і дренування420 грн
Кюретаж120 грн
Медикаментозна обробка хірургічного поля100 грн
Накладання швів240 грн
Накладання швів (полігліколід)290 грн
Зняття швів95 грн
Видалення екзостазу800 грн
Резекція верхівки кореня (кістектомія)2300грн
Видалення зуба, І ступінь складності550 грн
Видалення зуба, ІІ ступінь складності850 грн
Видалення зуба, ІІІ ступінь складності1100 грн
Видалення зуба, ІV ступінь складності1450 грн
Видалення зуба мудрості, І ступінь складності1800 грн
Видалення зуба мудрості, ІІ ступінь складності2050 грн
Видалення ретинованого зуба мудрості, І ступінь складності2800 грн
Видалення ретинованого зуба мудрості, ІІ ступінь складності3500 грн
Видалення фрагмента зуба510 грн
Видалення імпланта2000 грн
Видалення капюшона650 грн
Хірургічне подовження кореня зуба1600 грн
Зняття швів65 грн
Седація (30 хвилин)1800 грн
Хірургічні операції:
 • малий об’єм
1215 грн
 • середній об’єм
1820 грн
 • великий об’єм
3640 грн
Аугментація кістково-пластичного матеріалу:
 • малий об’єм (до 0,5 гр)
1820 грн
 • середній об’єм (0,5-1,0 гр)
3035 грн
 • великий об’єм (1,0-2,0 гр)
4290 грн
PRF1820 грн
Аугментація (синтетична кістка 150)6175 грн
Аугментація (синтетична кістка 400)7385 грн
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.
Лікарі
Волочай
Юрій Олександрович
Лікар стоматолог
Спеціалізація: Загальна
Стаж роботи за фахом: від 8 років
Детальніше
Стаж роботи
за фахом:
від 8 років
Жарова
Лариса Миколаївна
Лікар стоматолог
Спеціалізація: Загальна, терапевтична стоматологія, 2 категорія
Стаж роботи за фахом: від 10 років
Детальніше
Стаж роботи
за фахом:
від 10 років
Хижняк
В’ячеслав Іванович
Головний лікар
Спеціалізація: Хірург-имплантолог, ортопедична стоматологія. 1-я категорія
Стаж роботи за фахом: від 10 років
Детальніше
Стаж роботи
за фахом:
від 10 років