+38 (067) 574-9-574
Без вихідних з 8:00 до 20:00
(044) 574-9-574; (067) 574-9-574
ЗАПИСАТИСЯ
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in posts
Search in pages
actions
price
services
doctors

Кіста зуба – це патологічне запальне утворювання в області ясен або щоки у вигляді капсули. Ця капсула утворюється через попадання інфекції в кореневі канали зубів. З її допомогою організм ізолює заражені клітини (гнійний вміст) від здорових, поміщаючи інфекцію в своєрідну «капсулу часу».

Що являє собою кіста?

Видалення кісти зубаКістоподібне утворення має діаметр від декількох міліметрів до сантиметра і, як правило, виникає з зовнішньої або внутрішньої частини ясен в прикореневій області зуба.

Кіста розвивається досить повільно і тривалий час не проявляє симптомів.

На ранніх стадіях зубну кісту можна виявити на рентгені. Найчастіше це трапляється ненавмисно, а в процесі стоматологічного лікування інших порушень. На пізніх стадіях, коли закладена «капсула часу» дає про себе знати, про наявність кісти характерні больові відчуття в області зуба, підвищення температури, почервоніння запаленої зони.

У нашій клініці доброго стоматолога на Позняках ми проводимо діагностику і лікування кісти зуба. Ціни наших послуг ви можете дізнатися на цій сторінці або у менеджера клініки. Наша стоматологія обов’язково вам допоможе, якщо ви виявили запальне утворення в своїй ротової порожнині або вас турбує безпричинний зубний біль. Приходьте до нас на консультацію!

Фахівці нашої клініки оглянуть стан ваших зубів, при необхідності зроблять комп’ютерну томографію або панорамний знімок зубів, а також безболісно виконають подальше лікування і видалення кісти зуба.

Чому утворюється кіста зуба?

Причин появи зубних кіст може бути кілька, так як за своєю природою кіста – це захисна реакція організму на ураження тканин або потрапляння в тканини інфекцій.

Відповідно можна виділити наступні причини, що призводять до утворення зубних кіст:

 • Хвороби ротової порожнини в хронічній формі.
 • Захворювання носоглотки в хронічній формі, наприклад, хронічний гайморит.
 • Розвиток інфекції в зубних каналах, наприклад, при ускладненнях карієсу.
 • Не до кінця вилікуваний карієс в запломбованих зубних каналах.
 • Розвиток захворювань ясен і зубних тканин, наприклад, розвиток пародонтиту та періодонтиту.
 • Травмування зубів або щелеп.
 • Неправильне прорізування зубів мудрості.

Залежно від місця розташування зубні кісти бувають таких типів:

 • Кореневі. Вони можуть утворюватися між коренями, близько або біля коренів зубів. Такі утворення мають характерну особливість – вони розвиваються дуже повільно, а капсула, наповнена гноєм, формується і проявляється на пізній стадії.
 • Ясневі. Кісти, що виникли в області ясен, на ранніх стадіях виглядають, як гнійне запалення. Вони виникають, як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони ясен на верхній або нижній щелепі. Симптоматично таке порушення також проявляється на пізніх стадіях. Іноді це може бути невелике поколювання в області патології.
 • Гайморові. Такі утворення, як уже зрозуміло з назви, локалізуються в гайморовій пазусі і можуть розвиватися в результаті хронічного гаймориту або інших захворювань носоглотки.
 • Коронкові. Кіста зуба може розвиватися під зубною коронкою в результаті неповноцінного лікування карієсу або його ускладнень, а також через скупчення бактерій і частинок їжі, у випадках коли установка коронки була виконана некоректно.
 • Кісти зубів мудрості. Досить часто кістоподібні утворення виникають в області зубів мудрості – восьмих зубів у зубному ряду. Причиною цього може бути неправильне прорізування зуба мудрості, а також запальні процеси в області непрорізаних зубів. Наприклад, в разі, якщо зуб мудрості ретинований або частково ретинований (не прорізався зовсім або частково).
 • Кісти передніх зубів. Такі утворення завжди локалізуються в області ясен передніх зубів.

Вартість видалення кісти зуба в Києві буде залежати від характера порушення та місце розташування новоутворення.

Симптоми кісти зуба

Симптоматично прояв кісти зуба виникає на пізніх етапах розвитку запалення, коли утворення розростається і запальний процес набирає масштабів.

12 ключових симптомів кісти зубів

 1. Кіста в зубі лікуванняНабряк в області утворення. Набрякати можуть ясна, щока і навіть обличчя.
 2. Слабка або інтенсивна зубна біль в області утворення.
 3. Підвищення температури, інколи незначне.
 4. Збільшення лімфатичних вузлів.
 5. Головна біль.
 6. Загальна слабкість та нездужання.
 7. Біль при жуванні або накушуванні на зуб в області новоутворення.
 8. Наявність свища або гнійного запалення на яснах, щоці, рідше на обличчі.
 9. Гайморит. Захворювання може розвиватися в разі, якщо кіста знаходиться на верхній щелепі поблизу гайморових пазух.
 10. Потемніння зубної емалі.
 11. Скупчення зубів.

Якщо ви спостерігаєте у себе кілька перерахованих вище симптомів або відчуваєте дискомфорт в області ясен, зуба або ротової порожнини, не ігноруйте їх, адже запущена кіста зуба може привести до непоправних наслідків – втрати зубів або навіть до інфікування кісткової тканини щелепи.

Записуйтесь на консультацію в Клініку Доброго Стоматолога на Позняках і команда наших стоматологів допоможе видалити кісту та повернути здоров’я вашим зубам. Ціна лікування кісти зуба залежить від розмірів, стану та характеру пошкодження зубів.

Якщо ви помітили набряк в області зубів, ні в якому разі не грійте його, не прикладайте що-небудь тепле, навіть якщо це полегшує прояв симптомів. Адже кіста – це, перш за все, запальний процес, викликаний інфекцією, яка в теплі тільки прогресує. Зігріваючи запалення, ви створюєте сприятливі умови для подальшого розвитку інфекції.

Діагностика кісти зуба в Клініці Доброго Стоматолога на Позняках

Стоматологія лікування кістиДіагностувати зубну кісту буває непросто, особливо на ранніх стадіях. У нашій клініці для діагностики ми використовуємо радіовізіограф DX 3000 Dexcowin (рентген), а також призначаємо комп’ютерну томографію.

Перед призначенням таких додаткових діагностичних процедур стоматологи нашої клініки візуально оглядають ротову порожнину на наявність свища, а також проводять ряд терапевтичних діагностичних маніпуляцій. Наприклад, якщо пацієнт скаржиться, в першу чергу, на зубний біль, ми виключаємо інші захворювання зубів. Для цього досліджуємо реакцію проблемного зуба на повітряно-крапельний струмінь або постукування. Після цього, для точної діагностики наявності кісти, призначаємо рентген або томографію.

Кіста зуба або гранульома: в чому різниця?

За своїми візуальними якостями кіста дуже схожа з іншим стоматологічним порушенням – гранульомою. Гранульома – це запалення, яке призводить до злиття клітин епітелію. Вона також, як і кіста найчастіше розташовується біля коріння зубів, але на відміну від кісти, не містить гной або рідини, не має чітких контурів, а також мінімально впливає на зменшення кісткової тканини в області зубів. Лікування гранульоми вимагає терапевтичного втручання, в той час, як усунути кісту можливо тільки хірургічним шляхом.

Лікування кісти зуба

Єдиний правильний спосіб лікування кісти зуба – це операція по її видаленню. Залежно від розташування новоутворення кіста може бути видалена терапевтично і хірургічно. На ранніх етапах і при невеликих розмірах запалення, кісту видаляють з зубних каналів, після чого канали зуба також очищуються і пломбуються. Ціну в Києві на таку процедуру ви можете попередньо дізнатися у нашого менеджера по телефону.

Видалення кісти зуба на пізніх стадіях проводиться шляхом цистектомії. Ця малотравматична методика полягає в хірургічному видаленні новоутворення разом з верхівкою кореня проблемного зуба. Такий спосіб лікування дозволяє, так би мовити, припинити проблему в корені, і уникнути видалення ураженого зуба, якщо це можливо. Адже в деяких випадках разом з кістою видалення проблемного зуба неминуче, наприклад, як у випадку з кістою зубів мудрості.

Як відбувається видалення кісти зуба

 1. Насамперед хірург-стоматолог визначає місце розташування кісти. Для цього проводиться рентгенографія.
 2. Потім лікар вводить пацієнту місцеву анестезію.
 3. Після того, як анестетик подіяв, фахівець добирається до запального новоутворення, розкриває його і ретельно вичищає під мікроскопом. Одночасно і видаляє верхівку кореня ураженого зуба, що дозволяє усунути вогнище запалення і запобігти його повторному виникненню.
 4. Потім в порожнину, що утворилася закладається антисептичний засіб.
 5. Лікар накладає шви на рану.

Якщо вас турбує зубний біль або дискомфорт при жуванні або накушуванні, не покладайтеся на дію знеболюючих і тимчасовість дискомфорту. Можливо за цими симптомами криється більш серйозне порушення, як кіста зуба. Приходьте на консультацію в Клініку Доброго Стоматолога на Позняках і наша команда професійних лікарів-стоматологів видалить кісту зуба і поверне здоров’я вашим зубам.

 

Лікарі
Волочай
Юрій Олександрович
Ортопед. Хірург.
Спеціалізація: Хірургічна стоматологія. Ортопедична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 9 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 9 років
Жарова
Лариса Миколаївна
Терапевт. Гігієніст. Пародонтолог.
Спеціалізація: Терапевтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 17 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 17 років
Хижняк
В’ячеслав Іванович
Головний лікар. Хірург-імплантолог. Хірург.
Спеціалізація: Хірургічна стоматологія. Лікар першої категорії.
Стаж роботи за фахом: від 17 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 17 років
ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ. НЕОБХІДНА КОНСУЛЬТАЦІЯ?

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.