+38 (067) 574-9-574
Стоматологічна клініка в Києві на Позняках - Клініка доброго стоматолога Без вихідних з 8:00 до 20:00
Стоматологічна клініка в Києві на Позняках - Клініка доброго стоматолога (044) 574-9-574; (067) 574-9-574
ЗАПИСАТИСЯ
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in posts
Search in pages
actions
price
services
doctors
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Скейлинг зубов

Скейлінг зубів (від англ. Scaling) являє собою видалення твердих зубних відкладень з поверхні коронки зуба чи підясенної частини (шийки, кореня).

У пародонтології лікування захворювань зазвичай починають зі скейлінгу – пародонтологічної чистки зубів від нальоту та каменів. Адже зубний камінь сприяє накопиченню бактерій, а при розростанні викликає запалення ясен. Відкладення утворюються в результаті скупчення нальоту: м’які відкладення згодом піддаються до мінерального просочення, тобто насичуються солями фосфору, заліза, кальцію та стають щільними. У зв’язку з цим видалити зубний камінь самостійно неможливо, особливо якщо мова йде про підясневі відкладення, – з таким завданням не впораються ні зубна щітка, ні абразивні частки зубної пасти.

ВИДИ СКЕЙЛИНГУ

Скейлінг застосовується як в профілактичних цілях для здорових зубів, так і в разі, коли ротова порожнина пацієнта вражена наступними захворюваннями пародонту:

ПОКАЗАННЯ ДО СКЕЙЛІНГУ

Основним показанням до скейлінгу є наявність зубних каменів.

Основним показанням до скейлінгу є наявність зубних каменів. Зазвичай вони формуються на краях ясен, з внутрішньої сторони зубів. Більш схильні до утворення каменів ділянки емалі, які погано самоочищаються від нальоту у процесі жування.

Однак скейлинг може бути і способом підготовки, першим етапом перед виконанням тих чи інших стоматологічних маніпуляцій.

До таких відносять наступні:

Кровоточивість ясен та зміна їх кольору (побіління або, навпаки, почервоніння), набряклість, неприємний запах з рота є симптомами розвитку пародонтозу. Вони можуть бути пов’язані з утворенням пародонтальних кишень – відшаруванням ясен від зубів, появою підясневих зубних каменів. В цьому випадку скейлінг показаний незалежно від того, який метод лікування захворювання буде обраний лікарем надалі.

ВИДИ ПРОЦЕДУР

Надясневий скейлінг в стоматології застосовується при відсутності підясневих твердих відкладень. Він рекомендований у випадках, коли зубний камінь утворюється на коронковій частини зубів. Процедура містить декілька етапів: видалення відкладень, полірування емалі та ремінералізуюча терапія в якості завершення.

Підясневий скейлінг необхідний при наявності не лише поверхневих відкладень, а й підясневого каменю. Це складніша маніпуляція, яка потребує занурення стоматологічного інструменту до пародонтальних кишень. Однак в цьому випадку найчастіше вдається ліквідувати відкладення та зменшити рецесію ясен (спад тканин), вона краще приживляється до поверхні зуба.

ПЕРЕВАГИ СКЕЙЛІНГУ

Користь та шкода скейлінгу зубів – вже не предмет для дискусій. Очевидно, що це єдиний спосіб позбутися від твердих відкладень. Процедура дозволяє підготувати поверхню емалі до інших стоматологічних маніпуляцій, знизити ризик розвитку карієсу та пародонтиту. У разі вже діагностованих захворювань пародонту, за допомогою скейлінгу вдається досягти поліпшення, зупинити розвиток патології.

Ми використовуємо сучасне ультразвукове обладнання та пропонуємо нашим пацієнтам безпечні та ефективні стоматологічні послуги.

 

Лікарі
Жарова
Лариса Миколаївна
Терапевт. Гігієніст. Пародонтолог.
Спеціалізація: Терапевтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 17 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 17 років
ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ. НЕОБХІДНА КОНСУЛЬТАЦІЯ?

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.