+38 (067) 574-9-574
Без вихідних з 8:00 до 20:00
(044) 574-9-574; (067) 574-9-574
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.
Шинування зубів – це стоматологічна процедура, яка дозволяє запобігти розхитуванню, зміщенню або випаданню зубів. Найчастіше шинування застосовується при лікуванні запущених форм пародонтита – запалення тканин пародонту, для якого характерне руйнування структур альвеолярних відростків, що утримують зуб. Також, шинуючі конструкції встановлюються при ортодонтичному лікуванні або при протезуванні зубів.
 
Суть процедури полягає в закріпленні положення зубів один відносно одного за допомогою стоматологічної шини, наприклад: стекловолоконної або арамідної нитки. Шинуючі конструкції можуть встановлюватися окремо на верхню чи нижню щелепу або одночасно на зуби обох щелеп. У нашій Клініці доброго стоматолога в Києві ми також виконуємо шинування зубів.

Шинування в стоматології: показання

Процедура шинування зубів може рекомендуватися в процесі стоматологічного лікування в наступних випадках:
 • шинирование зубів в КиєвіЛікування пародонтиту середньої і важкої стадії. Коли у пацієнта із-за прогресуючого пародонтиту спостерігається оголення шийки зубів або чи розвиток рухливості і хиткості зубів.
 • Лікування травм щелепи і зубів. При травмах щелепи залежно від характеру травми, також застосовують процедуру шинування зубів, у тому числі і виконують шинування щелепи. Процедура дозволяє зафіксувати положення окремого зуба або зубного ряду, а також понизити або зовсім зняти жувальне навантаження. Своєчасне шинування щелепи – ціна збереження здоров'я пацієнта, адже від цього залежить не лише естетика обличчя, але і можливість говорити, жувати
 • В процесі ортодонтичного лікування. У випадках серйозних порушень прикусу також застосовується ця стоматологічна процедура. Її призначають після вирівнювання прикусу : шина утримує зуби в правильному положенні деякий час, що дозволяє зафіксувати результати лікування брекетами

В яких випадках шинування не проводиться

 • Гостра форма пародонтиту, коли спостерігається інфікування пародонтальних кишень, запалення і кровоточивість ясен
 • Глибокий карієс з ускладненнями
 • Надмірна хиткість зубів і відсутність опорних зубів в зубному ряду.
Якщо ви спостерігаєте у себе хитання одного або декількох зубів в зубному ряду – приходьте на консультацію і шинування зубів Київ (Позняки) в клініку доброго стоматолога. Під час огляду лікарі нашої стоматології оцінять стан здоров'я ваших зубів і ясен, а також проінформують про способи лікування і відновлення здоров'я ротової порожнини.

В залежності від термінів використання, шинування зубів виконується:

 • Тимчасовими шинами. Вони встановлюються для короткочасної фіксації зубів і досить просто модифікуються або знімаються
 • Довготривалими шинами. Конструкції такого типу, як правило, встановлюються на рік і довше. Наприклад, в якості попередження розхитування зубного ряду при лікуванні пародонтиту на початкових стадіях
 • Постійними шинами. Шини, що встановлюються, на постійній основі, дозволяють на тривалий період зафіксувати положення зубного ряду.
Як правило, своєчасне шинування зубів – ціна подальшого здоров'я зубів. Процедура допомагає запобігти подальшому розхитуванню рухливих зубів, дозволяє попередити зміщення окремого зуба чи декількох зубів або понизити жувальне навантаження на окремі зуби, розподіляючи її між усіма зубами. Для цього можуть використовуватися шинуючі конструкції різного типу. Детальніше про види стоматологічних шин розповідаємо далі.

Різновиди шинуючи конструкцій

шинування щелепиВ залежності від матеріалу, що використовується і виду конструкції розрізняють скловолоконні, вантові і бюгельні стоматологічні шини. Також в окремих випадках в якості конструкцій, які утримують зуби, можуть використовуватися ортодонтичні ретейнери і коронки. Далі розповімо про усі види шинуючих стоматологічних установок, а також про їх особливості і переваги.

Скловолоконні

Такі конструкції виконуються з адгезивної стекловолоконної стрічки. За рахунок того, що скловолокно – міцний і гіпоалергенний матеріал, такі шини відмінно себе зарекомендували в стоматології. У тому числі і за рахунок відмінної естетики. 
 
Адгезивна стрічка встановлюється з внутрішнього або зовнішнього боку зубного ряду за допомогою стоматологічного цементу. Таким чином вона фіксує положення зубів в зубному ряду один відносно одного. Колір такого матеріалу максимально наближений до кольору зубної емалі, тому такі конструкції малопомітні в ротовій порожнині. Скловолоконні шини можна встановлювати пацієнтам з алергією на метал. Термін служби таких систем 3-4 роки. Вони застосовуються, як при лікуванні пародонтиту так і при ортодонтичному лікуванні. Вартість шинування зубів такими конструкціями залежить від характеру порушення.

Вантові

В основі таких конструкцій застосовується високоміцна арамідна нитка. Вантові шини відрізняються тривалим терміном служби і довговічністю в порівняно з конструкціями на основі скловолокна. Арамідні нитки дуже легкі і при цьому мають високу міцність, стійкі до механічних дій, термостійкі, гіпоалергенні. Такі нитки не розтягуються, а також стійкі до взаємодії із слиною і вбирання запахів. 
 
Вони частенько застосовуються для шинування бокових зубів, оскільки мають золотисто-жовтуватий відтінок. При шинуванні передніх зубів нитка досить помітна, і з естетичних міркувань її покривають світловідштовчуючим матеріалом в тон зубної емалі. Залежно від характеру порушення, вантові конструкції можуть встановлюватися в однорядній або дворядній техніці. Вони також, як і скловолоконні конструкції застосовуються, як при лікуванні пародонтиту так і при тривалому ортодонтичному лікуванні.

Бюгельні

Установка бюгельних конструкцій дозволяє вирішити декілька завдань: утримати положення зубів на всіх напрямках, запобігти їх подальшому розхитуванню, а також за допомогою окремих зубних протезів, які зафіксовані на конструкції, відновити цілісність зубного ряду. 
 
Такі системи також називають зубними протезами – вони мають металеву основу і м'яку базу і виготовляються індивідуально для кожного пацієнта в лабораторії. На відміну від попередніх конструкцій бюгельні шини закріплюються не на усіх зубах, а встановлюються на окремі опорні зуби за допомогою спеціальних кріплень – кламерів або мікрозамків. Вони можуть встановлюватися, як в процесі лікування пародонтиту, так і у разі протезування зубів. Такі конструкції – знімні.
 
Окремо ми також хочемо трохи згадати про зубні коронки. Вони можуть також виконувати функції шинуючих систем. Річ у тому, що відсутність навіть одного зуба рано чи пізно призводить до зміщення зубів усього зубного ряду і збільшення жувального навантаження на інші зуби. Тому своєчасна установка зубних коронок, дозволяє запобігти хиткості і зміщенню зубів.

Ретейнери

Ретейнери не можна назвати класичними шинуючими стоматологічними установками. Їх застосовують виключно в процесі ортодонтичного лікування – при виправленні прикусу. Щоб запобігти зміщенню зубів назад в неправильне положення, пацієнтам, яким зняли брекети після курсу лікування, рекомендують носити ретейнери ще деякий час (іноді досить тривале). Такі системи можуть бути знімними або незнімними. Залежно від різновиду, ретейнери виготовляються на основі металу або скловолокна (як правило, такі конструкції не знімаються), або ж з силікону (конструкції знімного типу).

Шинування зубів у Киеві: етапи

При лікуванні пародонтиту перед проведенням шинування зубів проводиться низка
заходів:
 1. Шинування на зубиСтоматологи нашої клініки проводять професійне чищення зубів, щоб очистити ротову порожнину, ясна, прибрати зубні відкладення;
 2. Видаляють підясенний наліт, а також виконують очищення зубів і зубних коренів за допомогою ультразвуку;
 3. Встановлюють шинуючу конструкцію, яка допоможе зафіксувати положення зубів і запобігти їх хиткості;
 4. Складають курс терапевтичного лікування : призначають антибактеріальні і протизапальні препарати.
Також, на додаток до цього, можуть рекомендуватися додаткові полоскання і лікарські засоби, спрямовані на усунення інфекції в ясенній і підясенній області. 
 
Якщо ви помітили у себе кровоточивість ясен, підвищену хиткість зубного ряду або окремих зубів, а також точкове опущення ясен, не запускайте симптоми- приходьте на консультацію в Клініки доброго стоматолога на Позняках. Наші стоматологи виконають діагностику захворювання і оперативно призначать курс лікування, щоб зберегти і відновити здоров'я ваших зубів. Також в нашій стоматології виконується шинування зубів.

 

Ціни
Верхня та нижня щелепи 110х90 мм500 грн
Верхня щелепа350 грн
Нижня щелепа350 грн
Сегмент250 грн
В оклюзії + ОПТГ550 грн
Панорамний знімок (ортопантомограма)150 грн
Рентген-знімок діагностичний80 грн
Повторний запис комп’ютерної томографії на диск20 грн
Повторний друк ОПТГ на фотопапері А510 грн
Планування лікування (відбитки, діагностичні моделі, КТ + ОПТГ, фотодіагностика, складання плану лікування)1200 грн
Підготовка до ендолікування (build up)220 грн
Ліки в кореневі канали120 грн
Ліки в кореневі канали (кальцій), 1-канальний зуб200 грн
Ліки в кореневі канали (кальцій), 2-канальний зуб300 грн
Ліки в кореневі канали (кальцій), 3-канальний зуб400 грн
Девіталізуюча паста200 грн
Медикаментозна обробка кореневих каналів
 • 1-канальний зуб
800 грн
 • 2-канальний зуб
850 грн
 • 3-канальний зуб
1000 грн
 • 4-канальный зуб
1000 грн
Механічна обробка кореневого каналу500 грн
Мікродоступ970 грн
Закриття ендодонтичного доступу700 грн
Умовно-тимчасова пломба500 грн
Ендодонтія під мікроскопом: 
Закриття перфорації під мікроскопом, I ступінь складності1000 грн
Закриття перфорації під мікроскопом, II ступінь складності1500 грн
Видалення скловолоконного штифта, I ступінь складності800 грн
Видалення скловолоконного штифта, II ступінь складності1200 грн
Видалення анкерного штифта, I ступінь складності300 грн
Видалення анкерного штифта, II ступінь складності500 грн
Пломбування кореневого каналу (гаряча гуттаперча)600 грн
Пломбування кореневого каналу (АН + гуттаперча)300 грн
Обтурація кореневого каналу (біокераміка)1200 грн
Розпломбування кореневого каналу і механічна обробка (1 канал)2000 грн
Розпломбування кореневого каналу і механічна обробка (2 канали)2500 грн
Розпломбування кореневого каналу і механічна обробка (3 канали)3000 грн
Розпломбування кореневого каналу і механічна обробка (4 канали)3500 грн
Видалення культьової вкладки, I ступінь складності300 грн
Видалення культьової вкладки, II ступінь складності800 грн
Видалення стороннього тіла з каналів, I ступінь складності1300 грн
Видалення стороннього тіла з каналів, IІ ступінь складності1800 грн
Консультація0 грн
Фотодіагностика0 грн
Використання стерильного набору120 грн
Анестезія аплікаційна70 грн
Анестезія ін’єкційна, 1 карпула150 грн
Використання коффердаму160 грн
Губний ретрактор OptraGate120 грн
Кальційвмісна прокладка130 грн
Ізолююча прокладка130 грн
Діагностичне лікування650 грн
Діагностичне лікування під мікроскопом, І ступінь складності1000 грн
Діагностичне лікування під мікроскопом, ІІ ступінь складності1500 грн
Фотополімерна пломба Filtek, Estet:
 • початковий карієс
780 грн
 • середній карієс
880 грн
 • глибокий карієс
980 грн
Пломба склоіномерна730 грн
Фотополімерна культя1000 грн
Скловолоконний штифт + фіксація1000 грн
Фіксація скайсу (прикраси) на зуб (без врахування вартості скайсу)600 грн
Полірування, 1 зуб110 грн
Реставрація бокових ділянок зуба1380 грн
Реставрація з повним перекриттям фронтальної поверхні зуба1880 грн
Закриття перфорації (триоксидент)350 грн
Прокладка «Вітрімер»210 грн
Зняття старої пломби / препарування зуба75 грн
Тимчасова пломба130 грн
Пломба тимчасова цементна300 грн
Коагуляція ясенного сосочка150 грн
Вінір фотополімерний2425 грн
Фотополімерна накладка3035 грн
Внутрішньоканальне відбілювання, 1 зуб260 грн
Лазерне відбілювання, 1 зуб210 грн
Лазерне відбілювання зубів, 1 щелепа1995 грн
Лазерне відбілювання зубів, 2 щелепи3990 грн
Набір для домашнього відбілювання та профілактики3600 грн
Офісне відбілювання, 1 щелепа1580 грн
Офісне відбілювання, 1 зуб100 грн
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.
Лікарі
Жарова
Лариса Миколаївна
Лікар стоматолог
Спеціалізація: Загальна, терапевтична стоматологія, 2 категорія
Стаж роботи за фахом: від 10 років
Детальніше
Стаж роботи
за фахом:
від 10 років
Хижняк
В’ячеслав Іванович
Головний лікар
Спеціалізація: Хірург-имплантолог, ортопедична стоматологія. 1-я категорія
Стаж роботи за фахом: від 10 років
Детальніше
Стаж роботи
за фахом:
від 10 років