+38 (067) 574-9-574
Без вихідних з 8:00 до 20:00
(044) 574-9-574; (067) 574-9-574
ЗАПИСАТИСЯ
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in posts
Search in pages
actions
price
services
doctors
Шинування зубів – це стоматологічна процедура, яка дозволяє запобігти розхитуванню, зміщенню або випаданню зубів. Найчастіше шинування застосовується при лікуванні запущених форм пародонтита – запалення тканин пародонту, для якого характерне руйнування структур альвеолярних відростків, що утримують зуб. Також, шинуючі конструкції встановлюються при ортодонтичному лікуванні або при протезуванні зубів.
 
Суть процедури полягає в закріпленні положення зубів один відносно одного за допомогою стоматологічної шини, наприклад: стекловолоконної або арамідної нитки. Шинуючі конструкції можуть встановлюватися окремо на верхню чи нижню щелепу або одночасно на зуби обох щелеп. У нашій Клініці доброго стоматолога в Києві ми також виконуємо шинування зубів.

Шинування в стоматології: показання

Процедура шинування зубів може рекомендуватися в процесі стоматологічного лікування в наступних випадках:
 • шинирование зубів в КиєвіЛікування пародонтиту середньої і важкої стадії. Коли у пацієнта із-за прогресуючого пародонтиту спостерігається оголення шийки зубів або чи розвиток рухливості і хиткості зубів.
 • Лікування травм щелепи і зубів. При травмах щелепи залежно від характеру травми, також застосовують процедуру шинування зубів, у тому числі і виконують шинування щелепи. Процедура дозволяє зафіксувати положення окремого зуба або зубного ряду, а також понизити або зовсім зняти жувальне навантаження. Своєчасне шинування щелепи – ціна збереження здоров'я пацієнта, адже від цього залежить не лише естетика обличчя, але і можливість говорити, жувати
 • В процесі ортодонтичного лікування. У випадках серйозних порушень прикусу також застосовується ця стоматологічна процедура. Її призначають після вирівнювання прикусу : шина утримує зуби в правильному положенні деякий час, що дозволяє зафіксувати результати лікування брекетами

В яких випадках шинування не проводиться

 • Гостра форма пародонтиту, коли спостерігається інфікування пародонтальних кишень, запалення і кровоточивість ясен
 • Глибокий карієс з ускладненнями
 • Надмірна хиткість зубів і відсутність опорних зубів в зубному ряду.
Якщо ви спостерігаєте у себе хитання одного або декількох зубів в зубному ряду – приходьте на консультацію і шинування зубів Київ (Позняки) в клініку доброго стоматолога. Під час огляду лікарі нашої стоматології оцінять стан здоров'я ваших зубів і ясен, а також проінформують про способи лікування і відновлення здоров'я ротової порожнини.

В залежності від термінів використання, шинування зубів виконується:

 • Тимчасовими шинами. Вони встановлюються для короткочасної фіксації зубів і досить просто модифікуються або знімаються
 • Довготривалими шинами. Конструкції такого типу, як правило, встановлюються на рік і довше. Наприклад, в якості попередження розхитування зубного ряду при лікуванні пародонтиту на початкових стадіях
 • Постійними шинами. Шини, що встановлюються, на постійній основі, дозволяють на тривалий період зафіксувати положення зубного ряду.
Як правило, своєчасне шинування зубів – ціна подальшого здоров'я зубів. Процедура допомагає запобігти подальшому розхитуванню рухливих зубів, дозволяє попередити зміщення окремого зуба чи декількох зубів або понизити жувальне навантаження на окремі зуби, розподіляючи її між усіма зубами. Для цього можуть використовуватися шинуючі конструкції різного типу. Детальніше про види стоматологічних шин розповідаємо далі.

Різновиди шинуючи конструкцій

шинування щелепиВ залежності від матеріалу, що використовується і виду конструкції розрізняють скловолоконні, вантові і бюгельні стоматологічні шини. Також в окремих випадках в якості конструкцій, які утримують зуби, можуть використовуватися ортодонтичні ретейнери і коронки. Далі розповімо про усі види шинуючих стоматологічних установок, а також про їх особливості і переваги.

Скловолоконні

Такі конструкції виконуються з адгезивної стекловолоконної стрічки. За рахунок того, що скловолокно – міцний і гіпоалергенний матеріал, такі шини відмінно себе зарекомендували в стоматології. У тому числі і за рахунок відмінної естетики. 
 
Адгезивна стрічка встановлюється з внутрішнього або зовнішнього боку зубного ряду за допомогою стоматологічного цементу. Таким чином вона фіксує положення зубів в зубному ряду один відносно одного. Колір такого матеріалу максимально наближений до кольору зубної емалі, тому такі конструкції малопомітні в ротовій порожнині. Скловолоконні шини можна встановлювати пацієнтам з алергією на метал. Термін служби таких систем 3-4 роки. Вони застосовуються, як при лікуванні пародонтиту так і при ортодонтичному лікуванні. Вартість шинування зубів такими конструкціями залежить від характеру порушення.

Вантові

В основі таких конструкцій застосовується високоміцна арамідна нитка. Вантові шини відрізняються тривалим терміном служби і довговічністю в порівняно з конструкціями на основі скловолокна. Арамідні нитки дуже легкі і при цьому мають високу міцність, стійкі до механічних дій, термостійкі, гіпоалергенні. Такі нитки не розтягуються, а також стійкі до взаємодії із слиною і вбирання запахів. 
 
Вони частенько застосовуються для шинування бокових зубів, оскільки мають золотисто-жовтуватий відтінок. При шинуванні передніх зубів нитка досить помітна, і з естетичних міркувань її покривають світловідштовчуючим матеріалом в тон зубної емалі. Залежно від характеру порушення, вантові конструкції можуть встановлюватися в однорядній або дворядній техніці. Вони також, як і скловолоконні конструкції застосовуються, як при лікуванні пародонтиту так і при тривалому ортодонтичному лікуванні.

Бюгельні

Установка бюгельних конструкцій дозволяє вирішити декілька завдань: утримати положення зубів на всіх напрямках, запобігти їх подальшому розхитуванню, а також за допомогою окремих зубних протезів, які зафіксовані на конструкції, відновити цілісність зубного ряду. 
 
Такі системи також називають зубними протезами – вони мають металеву основу і м'яку базу і виготовляються індивідуально для кожного пацієнта в лабораторії. На відміну від попередніх конструкцій бюгельні шини закріплюються не на усіх зубах, а встановлюються на окремі опорні зуби за допомогою спеціальних кріплень – кламерів або мікрозамків. Вони можуть встановлюватися, як в процесі лікування пародонтиту, так і у разі протезування зубів. Такі конструкції – знімні.
 
Окремо ми також хочемо трохи згадати про зубні коронки. Вони можуть також виконувати функції шинуючих систем. Річ у тому, що відсутність навіть одного зуба рано чи пізно призводить до зміщення зубів усього зубного ряду і збільшення жувального навантаження на інші зуби. Тому своєчасна установка зубних коронок, дозволяє запобігти хиткості і зміщенню зубів.

Ретейнери

Ретейнери не можна назвати класичними шинуючими стоматологічними установками. Їх застосовують виключно в процесі ортодонтичного лікування – при виправленні прикусу. Щоб запобігти зміщенню зубів назад в неправильне положення, пацієнтам, яким зняли брекети після курсу лікування, рекомендують носити ретейнери ще деякий час (іноді досить тривале). Такі системи можуть бути знімними або незнімними. Залежно від різновиду, ретейнери виготовляються на основі металу або скловолокна (як правило, такі конструкції не знімаються), або ж з силікону (конструкції знімного типу).

Шинування зубів у Киеві: етапи

При лікуванні пародонтиту перед проведенням шинування зубів проводиться низка
заходів:
 1. Шинування на зубиСтоматологи нашої клініки проводять професійне чищення зубів, щоб очистити ротову порожнину, ясна, прибрати зубні відкладення;
 2. Видаляють підясенний наліт, а також виконують очищення зубів і зубних коренів за допомогою ультразвуку;
 3. Встановлюють шинуючу конструкцію, яка допоможе зафіксувати положення зубів і запобігти їх хиткості;
 4. Складають курс терапевтичного лікування : призначають антибактеріальні і протизапальні препарати.
Також, на додаток до цього, можуть рекомендуватися додаткові полоскання і лікарські засоби, спрямовані на усунення інфекції в ясенній і підясенній області. 
 
Якщо ви помітили у себе кровоточивість ясен, підвищену хиткість зубного ряду або окремих зубів, а також точкове опущення ясен, не запускайте симптоми- приходьте на консультацію в Клініки доброго стоматолога на Позняках. Наші стоматологи виконають діагностику захворювання і оперативно призначать курс лікування, щоб зберегти і відновити здоров'я ваших зубів. Також в нашій стоматології виконується шинування зубів.

 

Лікарі
Жарова
Лариса Миколаївна
Терапевт. Гігієніст. Пародонтолог.
Спеціалізація: Терапевтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 17 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 17 років
ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ. НЕОБХІДНА КОНСУЛЬТАЦІЯ?

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.