+38 (067) 574-9-574
Без вихідних з 8:00 до 20:00
(044) 574-9-574; (067) 574-9-574
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.

Повне і часткове знімне протезування зубів

Після втрати одного і тим більше декількох зубів слід відразу замислитися про їх заміщення – зубне протезування. Чому не можна ігнорувати цю проблему? Є декілька серйозних причин:Знімні зубні протези
 1. Із-за втрати зубів сусідні зуби починають зміщуватися, щелепні кісткові тканини атрофуються;
 2. виникають труднощі з пережовуванням їжі, порушується травлення;
 3. можуть виникнути порушення дикції.
Ну і нарешті, відсутність зубів знижує самооцінку: пам'ятаючи про свою косметичну проблему, людина соромиться зайвий раз посміхнутися. Повернути впевненість і привабливий зовнішній вигляд у будь-якому віці допоможуть наші фахівці – звертайтеся в Клініку Доброго Стоматолога, якщо вам або вашим близьким потрібна допомога досвідченого стоматолога-ортопеда. Ми підберемо і встановимо красиві знімні зубні протези. Отримати консультацію або записатися на прийом можна у будь-який день – ми працюємо без вихідних.

Протезування зубів із застосуванням знімних і незнімних протезів

Зубні протези – це стоматологічна конструкція, яка дозволяє замінити і імітувати фрагмент зубного ряду (декількох зубів або цілої щелепи). Конструкція виконує відразу декілька завдань: завдяки протезу відновлюється природна анатомія і фізіологія зубощелепної системи, забезпечується рівномірне жувальне навантаження, відновлюється нормальна жувальна функція. Розрізняють незнімні, знімні, а також умовно-знімні і частково знімні зубні протези.
 • До незнімних конструкцій відносяться протези-коронки, мостовидні протези і протези, що встановлюються на імпланти. Такі протези одягає і знімає лікар. Умовнознімні протези – це один із варіантів протезів на імплантах, їх при необхідності можна знімати (Носій такого протезу може зробити це без допомоги спеціалісту).
 • Звичайні знімні конструкції- це всім відома вставна щелепа, яку встановлюють у випадках, коли немає можливості відновити зубний ряд за допомогою зубних коронок або "містків". Знімні моделі кріпляться на яснах за допомогою спеціальних анатомічних пластин (конструкція імітує ясна і зуби). Власник такого протеза може самостійно зняти його у будь-який час. Якщо на щелепі збереглися два і більше рідні зуби, лікар може порекомендувати частково-знімний протез – конструкцію, яка кріпиться до здорових зубів. Знімні протези мають немало плюсів до яких відноситься: швидке виготовлення, простота догляду, можливість відновити будьяку кількість зубів. Основним їх недоліком є тривале звикання (у роті знаходиться чужорідне тіло).
Наші фахівці допоможуть вибрати відповідний варіант і встановлять незнімну конструкцію на імплантах або традиційні знімні зубні протези (ціна яких значно нижча). Недорогі вставні знімні щелепи зазвичай замовляють літні люди при частковій або повній втраті зубів на одній або обох щелепах. Звертаємо вашу увагу, що знімні моделі підходять не лише для постійного носіння, іноді їх встановлюють тимчасово – наприклад, після травми або перед встановленням імплантів.

Які сучасні знімні зубні протези використовують в КДС?

Знімне протезування зубівВставні щелепи відрізняються за матеріалом виготовлення і способом кріплення. Від цього залежить зовнішній вигляд, зручність носіння і вартість знімних зубних протезів. Запишіться на прийом до нашого ортодонту, і він розповість про особливості різних варіантів, а також допоможе підібрати протез, який ідеально підійде вам по функціональності і ціні. Повний знімний протез складається з базової частини – зігнутої пластинки, виконаної з урахуванням фізіологічних особливостей ротової порожнини людини, і штучних зубів. Пластинку можна зробити з пластмаси, металопластмаси або нейлону, а зуби – з акрилу, кераміки, композиту.
 • Широко розповсюджені пластмасові і акрилові протези. Це легкий і недорогий матеріал. Однак, слід враховувати, що із-за високої пористості в таких протезах швидко накопичуються і розмножуються бактерії (вони потребують більш ретельного догляду).
 • Часткові знімні протези роблять з нейлону – це гіпоалергенний і менш пористий матеріал, ніж акрил, проте коштує він дорожче. Із-за високої пластичності нейлон не рекомендують для повних протезів – така конструкція не може забезпечити рівномірне навантаження на щелепи. На жаль, нейлонові моделі не піддаються коригуванню,  кожного разу, коли із-за усихання (атрофії) щелепи порушується фіксація протеза треба виготовляти новий протез.
 • Безакрилові конструкції AcryFree називають протезами нового покоління. Їх виготовляють з міцного і безпечного еластичного матеріалу, що забезпечує надійне прилягання. AcryFree підходить і для часткових, і для повних знімних зубних протезів.
 • Ще один сучасний матеріал в стоматології – Quattro Ti. Це м'який пластик на основі нейлону, який відрізняє підвищена міцність і довговічність.
В залежності від кріплення розрізняють бюгельні і еластичні моделі. Є певні відмінності в конструкціях на нижню і верхню щелепу. Якщо це знімний протез на верхню щелепу, лікар запропонує декілька варіантів. Наприклад, це може бути конструкція з пластиною, що покриває усе піднебіння, або компактніший бюгельный аналог – протез з металевою дугою.
 • В бюгельних конструкціях предбачено металеву основу, вкриту акриловим (пластмасовим) шаром.
 • Конструкція кріпиться до рідних зубів за допомогою спеціальних маленьких гачків – кламерів або мікрозамків – атачментів. Бюгельні протези можна встановити, якщо залишилися опорні зуби на двох сторонах щелепи (чи на імплантати). Перевага подібних моделей – надійне кріплення, висока міцність, рівномірний розподіл жувального навантаження, швидке звикання. Проте є і мінуси – із-за металевих елементів у деяких пацієнтів розвивається алергія, людина може відчувати дискомфорт.
 • Другий варіант – еластичні (вони ж пластинчаті) конструкції без жорсткої основи, так звані зубні протези на присосках (це усе акрилові, нейлонові, AcryFree і Quattro Ti варіанти). Як таких присосків у протезів немає, просто завдяки рельєфу основи і особливостям матеріалу основи вони щільно притискаються і фіксуються на слизовій оболонці ясен. Закріпити такий протез допомагають спеціальні креми (вони наносяться на протез перед надяганням). Якщо еластичний протез виготовляється для людини, у якої залишилися опорні зуби, в конструкції додатково можуть бути передбачені м'які гачки.

Знімне протезування — як все відбувається?

Для того, щоб отримати відповіді на усі свої питання, запишіться на консультацію в Клініку Доброго Стоматолога. Наші лікарі мають досвід роботи із стоматологічними проблемами різного рівня складності, вони обов'язково підберуть оптимальне рішення і у вашому випадку.
Протезування включає декілька етапів:
 1. Знімне протезування зубів в КиєвіПервинна консультація, огляд ротової порожнини, оцінка стану зубного ряду.
 2. Вибір протеза з урахуванням клінічних даних пацієнта (повний/частковий, бюгельный/пластинчатий, вибір матеріалу).
 3. При необхідності – лікування і/або видалення зубів.
 4. Зняття відбитку.
 5. Виготовлення протеза.
 6. Примірка, при необхідності, корекція готової конструкції і її установка.
Якщо після установки протеза через декілька днів носіння відчувається дискомфорт, зверніться до вашого фахівця, що лікує, – можливо, знадобиться ще одна корекція ортодонтичної конструкції. В середньому на виготовлення протеза йде 2 – 3 тижні.

Скільки коштує і скільки служить знімний протез?

Серед плюсів, властивих знімним зубним протезам, варто відмітити їх досить невисоку ціну – в Україні вартість вставної щелепи залежно від матеріалів і особливостей конструкції в середньому складає 150 – 300 USD. 
 
Протез в середньому служить 5 – 7 років: термін служби залежить як від якості виробу, так і від фізіологічних особливостей пацієнта. Наприклад, у деяких пацієнтів в силу вікових змін може спостерігатися прискорена атрофія кісткових тканин, через що вже через 2 – 3 роки потрібно заміну конструкції. 
 
Дізнатися більше про знімні протези зубів і уточнити – скільки коштує знімний зубний протез у вашому випадку можна на першій же консультації. Наші лікарі дадуть відповідь на усі ваші питання і нададуть професійну стоматологічну допомогу.

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.
Лікарі
Волочай
Юрій Олександрович
Лікар стоматолог
Спеціалізація: Загальна
Стаж роботи за фахом: від 8 років
Детальніше
Стаж роботи
за фахом:
від 8 років