+38 (067) 574-9-574
Без вихідних з 8:00 до 20:00
(044) 574-9-574; (067) 574-9-574
ЗАПИСАТИСЯ
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in posts
Search in pages
actions
price
services
doctors
Запалення нерва зуба – це пульпіт, при якому через попадання інфекції, запалюється внутрішня тканина зуба – пульпа. У пульпі містяться зубні нерви, судини і сполучна тканина. Головна функція пульпи – харчування твердих зубних тканин. Пульпіт зуба найчастіше виникає як ускладнення карієсу, коли інфекція руйнує зовнішні структури зубної коронки і досягає пульпи.

Симптоми пульпіту та лікування

Залежно від характеру порушення можна виділити ряд характерних для пульпіту симптомів:

Лікування пульпіту в Києві

 • Інтенсивний різкий біль, який найчастіше виникає вночі. При гострій формі захворювання такі симптоми можуть спостерігатися 2-3 тижні.
 • Як і у випадку з глибоким карієсом, проблемний зуб дуже чутливий до солодкої, гарячої та холодної їжі. Однак на відміну від карієсу така больова реакція при пульпіті може не проходити більше 5-10 хвилин.
 • Біль відчувається не тільки в області зуба, але і може боліти вухо, потилиця,скроня.
 • Видима частина зуба має потемніння і пошкодження характерні для карієсу.
 • Відчувається неприємний запах. Це говорить про інфекційний процес в зубі.
 • Іноді при пульпіті спостерігається підвищення температури.
Ні в якому разі не зволікайте з лікуванням, приймаючи довгий час знеболюючі і найголовніше, не грійте болюче місце. Адже, незважаючи на симптоматичне полегшення, ви, таким чином, тільки покращуєте умови для розвитку інфекції.
При перших симптомах пульпіту записуйтеся на прийом в Клініку Доброго Стоматолога в Києві на Позняках, адже своєчасне лікування пульпіту – ціна здоров’я зубів на роки вперед. Стоматологи клініки допоможуть вам прибрати біль, вилікувати пульпіт і повернути здоров’я і форму хворого зуба.

Причини пульпіту

Якщо ви підозрюєте у себе пульпіт зуба, лікування не можна відкладати. Як ми вже говорили раніше, головна причина пульпіту – це бактерії, які потрапляють в пульпу. Інфікування може відбуватися через попадання в ушкоджений зуб продуктів розпаду життєдіяльності мікроорганізмів або самих мікроорганізмів – стрептококів, стафілококів, лактобактерій.
Є кілька обставин, при яких це може статися.

Інфікування пульпи відбувається через:

 • Несвоєчасне лікування карієсу
 • Рецидиву карієсу, який не долікували раніше і встановили пломбу.
 • Пошкодження зуба, особливо, коли при цьому відбувається його сколювання.
Вас турбує зубний біль? Приходьте на огляд в нашу стоматологію. Стоматологи нашої клініки оглянуть вашу ротову порожнину, діагностують проблему, розкажуть про способи лікування та про ціни на лікування пульпіту

Види пульпіту

В залежності від стадії запалення розрізняють дві форми пульпіту: гострий та хронічний.

Гострий пульпіт

Це перша стадія захворювання. Для цієї стадії характерні гострий біль, що виникає як реакція на вживання гарячої і холодної їжі і періодичні безпричинні болі зуба в нічний час. При цьому біль може відчуватися не тільки в хворому зубі, але і поширюється  на всю щелепу, вухо і скроню. Найчастіше гостра стадія пульпіту триває від 2 днів до 2 тижнів. На пізніх етапах гострого пульпіту інтенсивність болю трохи знижується через руйнування нервових волокон. Після цього, якщо хворобу не лікувати, гострий пульпіт перетікає в хронічний.

Хронічний пульпіт: лікування, вартість

Пульпіт в хронічній формі може бути як самостійним захворюванням, так і ускладненням гострого пульпіту. Іноді запалення протікає безсимптомно або з несильними больовими відчуттями без піків і спадів. Рідше трапляються загострення, під час яких спостерігаються різкі напади зубного болю. Що стосується реакції на гарячу і холодну їжу, то для хронічного захворювання характерно повільне наростання помірного болю. Також хронічний пульпіт може супроводжуватися гнійними виділеннями з порожнини проблемного зуба.
Лікування пульпіту на цій стадії, може супроводжуватися не тільки реставрацією форми зуба, але і його депульпація. Вартість такого лікування вища, ніж при лікуванні глибокого карієсу.
Навіть якщо ви не відчуваєте больових симптомів, але в структурі вашого зуба помітили потемнілу порожнину, це привід звернутися до лікаря. Пульпіт необхідно вилікувати, як можна раніше, поки інфекція не дісталася до каналів і кореня зуба. Приходьте на консультацію і наші лікарі вилікують захворювання і врятують здоров’я проблемного зуба. Ціни на послуги нашої клініки ви можете дізнатися за посиланням.
Вартість лікування пульпіту

Ускладнення пульпіту

Якщо лікуванням пульпіту нехтувати, то інфекція прогресує і повільно перетікає в періодонтит. Це захворювання зубів, для якого характерне запалення тканин періодонта, що утримують зуб. Таке захворювання призводить до повної втрати зуба,якщо вчасно не провести лікування.

Діагностика

Крім симптомів захворювання, які спостерігаються у пацієнта, для діагностики пульпіту стоматологи виконують ряд діагностичних заходів.
 • Проводять візуальний огляд зубної порожнини, використовуючи стоматологічне дзеркальце. Це дозволяє виявити порушення цілісності зуба і характер розвитку хвороби (за винятком хронічної форми пульпіту)
 • Призначають рентген зуба і оцінюють стан структури зуба по знімку. Це дозволяє виявити навіть хронічний пульпіт, який протікає приховано.
 • Проводять електродіагностика для дослідження життєздатності нервових закінчень в пульпі.
 •  Іноді в якості дослідження стоматологи можуть використовувати методику термометрії, коли на пульпу впливають температурами, щоб оцінити її реакцію і діагностувати характер розвитку запалення.
Не чекайте, поки біль пройде сама собою, адже карієс і пульпіт – це незворотні процеси. Їх можна вилікувати тільки шляхом стоматологічного втручання, і наші стоматологи з радістю допоможуть вам усунути ці захворювання, повернуть здоров’я зубів.

Етапи і вартість лікування пульпіту в Києві в Клініці Доброго Стоматолога

Незважаючи на характер розвитку хвороби, лікування пульпіту зуба відбувається безболісно із застосуванням місцевої анестезії. Залежно від ступеня розвитку запалення і обраного способу терапії, лікування може займати 2-3 сеансу.

Пульпіт зуба: лікування поетапно

Пульпіт зуба лікування ціна

 1. Ціна правильного лікування – точна діагностика. Тому перед лікуванням рекомендується зробити рентгенівський знімок зуба, який допоможе стоматологу оцінити внутрішні структури зуба на предмет запалення.
 2. Потім виконується анестезія в області хворого зуба, яка дозволяє попередити неприємні відчуття в процесі лікування.
 3. Після цього видаляються зубні тканини, уражені карієсом і пульпа разом з нервами.
 4. Якщо інфекція вразила не тільки пульпу, а й канали зуба, то зубні канали чистяться і розширюються для подальшого пломбування. Часто, щоб зняти запалення або усунути пульпу, лікар закладає ліки в зуб і встановлює тимчасову пломбу.
 5. На наступному прийомі пломба витягується, зубні канали пломбуються. Потім може знадобитися повторний рентгенівський знімок зуба, який допоможе стоматологу оцінити якість пломбування каналів.
 6. Після цього порожнину в зубної коронки кілька видозмінюють, щоб надати потрібну форму для установки пломби.
 7. Потім пошарово наноситься пломбувальний матеріал і фіксується за допомогою фотополімерною лампи і пломба зуба полірується.
Якщо пацієнт приходить на лікування пульпіту при перших симптомах, то можна обійтися без депульпації (видалення зубного нерва і каналів). В такому випадку стоматолог прибирає запалення, зберігаючи нерв, і зуб залишається «живим». У разі ж депульпації зуба, зуб залишається на своєму місці, але перестає отримувати харчування і як би того не хотілося, згодом його емаль виснажується і слабшає.
Не відкладайте лікування пульпіту і при перших же симптомах приходите в Клініку Доброго Стоматолога в Києві на консультацію. Адже своєчасне лікування пульпіту – ціна подальшого здоров’я ваших зубів. Наші фахівці виконають діагностику і лікування пульпіту, а також
розкажуть про можливі способи реставрації пошкодженого зуба. Виходячи з ваших побажань і переваг, вони відновлять форму зубної коронки, і ви не тільки забудете про зубний біль, а й ваша усмішка буде виглядати красивою і здоровою.

 

Лікарі
Плахотнюк
Анастасія Борисівна
Терапевт. Гігієніст. Пародонтолог.
Спеціалізація: Терапевтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 3 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 3 років
Жарова
Лариса Миколаївна
Терапевт. Гігієніст. Пародонтолог.
Спеціалізація: Терапевтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 17 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 17 років
Ціни
Підготовка до ендодонтичного лікування

400 грн

Інструментальна обробка (мануальна), 1 канального зуба

430 грн

Інструментальна обробка (мануальна), 2 канального зуба

500 грн

Інструментальна обробка (мануальна), 3 канального зуба

605 грн

Інструментальна обробка (мануальна), 4 канального зуба

720 грн

Розпломбування кореневого каналу з механічною обробкою, 1 канальний зуб

2000 грн

Розпломбування кореневого каналу з механічною обробкою, 2 канального зуба

2500 грн

Розпломбування кореневого каналу з механічною обробкою, 3 канального зуба

3000 грн

Розпломбування кореневого каналу з механічною обробкою, 4 канального зуба

3500 грн

Діагностичне лікування під мікроскопом, I ступеня складності

1000 грн

Діагностичне лікування під мікроскопом, II ступеня складності

1500 грн

Гель для разбломбування каналів

100 грн

Девіталізуюча паста

200 грн

Ліки в кореневі канали

120 грн

Медикаментозна обробка каналів, 1 канальний зуб

700 грн

Медикаментозна обробка каналів, 2 канального зуба

900 грн

Медикаментозна обробка каналів, 3 канального зуба

1100 грн

Медикаментозна обробка каналів, 4 канального зуба

1100 грн

Механічна обробка кореневого каналу

500 грн

Пломбування каналів кальційвмісною пастою, 1 канальний зуб

190 грн

Пломбування каналів кальційвмісною пастою, 2 канального зуба

240 грн

Пломбування каналів кальційвмісною пастою, 3 канального зуба

360 грн

Пломбування каналів кальційвмісною пастою, 4 канального зуба

500 грн

Пломбування кореневих каналів МТА

1000 грн

Пломбування кореневих каналів

700 грн

Мікродоступ

970 грн

Обтурація кореневого каналу біокерамікою

800 грн

Відновлення зуба після ендо лікування композитним матеріалом

2500 грн

Скловолоконний штифт та фото полімерна культя

2500 грн

Тимчасова пломба

500 грн

Видалення анкерного штифта

500 грн

Видалення скло волоконного штифта

800 грн

Видалення стороннього тіла

1300 грн

Закриття ендодонтичного доступу

700 грн

Закриття перфорації під мікроскопом

2000 грн

Пряме перекриття пульпи зуба, біокерамікою

800 грн

 
ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ. НЕОБХІДНА КОНСУЛЬТАЦІЯ?

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.