+38 (067) 574-9-574
Без вихідних з 8:00 до 20:00
(044) 574-9-574; (067) 574-9-574
ЗАПИСАТИСЯ
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in posts
Search in pages
actions
price
services
doctors
Зубні канали – це кореневі канали зубів. У кореневому каналі містяться вени, артерії і нервові закінчення, які забезпечують харчування зуба. У разі інфікування зубних каналів проводиться їх очищення від м’яких тканин, видаляються нерви і судини, а потім виконується пломбування зубних каналів. У разі депульпації і пломбування каналів кровопостачання зуба припиняється. Лікування каналів зубів може виконуватися в дорослому і дитячому віці, іноді лікуються навіть тимчасові зуби у дітей.

Лікування каналів зуба: показання

Основна причина пломбування зубних каналів – необхідність усунення інфекції, яка в них проникла. Як правило, лікування зубних каналів виконується в процесі  ускладнень зубного карієсу.
В яких випадках може знадобитися лікування каналів зуба:
 • Лікування каналів зубаПри лікуванні пульпіту – форми карієсу, при якій порушена цілісність емалі і коронки зуба. В такому випадку мікроби інфікують пульпу зуба (внутрішні тканини в зубних каналах) і вражають зуб зсередини.
 • При лікування періодонтиту  – форми карієсу при якій інфекція через порушення цілісності зубної коронки карієсом, призводить до запалення тканин періодонта. Ці тканини утримують зуб. В такому випадку проводиться лікування зубних каналів і відновлення цілісності і форми зубної коронки. На запущених стадіях періодонтиту, лікування може бути недоцільним і проблемний зуб видаляється. Тому своєчасне лікування каналів зуба – ціна його збереження.
 • При травмах зубів. Іноді в результаті механічних травм зубів, інфекція може проникнути в зубні канали через тріщину в зубі або зубний корінь. У цих випадках також проводиться лікування каналів.
У нашій клініці доброго стоматолога  на Позняках ми намагаємося повернути здоров’я кожного зуба, навіть на запущених стадіях карієсу. Стоматологи нашої клініки виконують діагностику захворювання і під місцевою анестезією оперативно і безболісно виконують пломбування каналів зуба та відновлюють цілісність і форму зубів. Приходьте на консультацію і лікування і будьте здорові!

Симптоми інфікування зубних каналів

Як правило, коли мікроби вражають канал зуба, це складно не помітити. При запаленні м’яких тканин і пульпи відчувається різкий зубний біль. У положенні лежачи вона може посилюватися, тому нерідко напади раптового зубного болю, викликаного інфікуванням каналів, виникають вночі, коли пацієнт готується до сну або спить. Такий біль може відчуватися не локалізовано, а віддавати в сусідні зуби, щелепу і навіть вухо. Це симптоми ускладненого карієсу – пульпіту. Також може виникати біль при вживанні гарячої або холодної їжі.
Пломбування каналів зубаЗгодом, якщо зуб не лікувати, пульпіт переростає в періодонтит, коли інфекція через зубні канали добирається до тканин періодонту. У цьому випадку спостерігаються наступні симптоми: біль при накусуванні на зуб, потемніння ясен, невелика рухливість зуба.
Якщо ви помітили у себе зазначені симптоми, телефонуйте нам і ми запишемо вас у клініку на лікування в найближчий час. Не думайте, що зубний біль пройде сам по собі і не відкладайте лікування зубів на потім. Чим раніше ви звернетеся за професійною стоматологічною допомогою, тим вища ймовірність своєчасно пролікувати канали зубів, тим самим врятувати зуб. Адже нерідко запущений періодонтит зубів не піддається лікуванню, і в таких випадках зуб видаляють.

 Етапи лікування каналів зуба

У разі, коли у пацієнта спостерігаються явні симптоми пульпіту або періодонтиту, перед проведенням стоматологічного лікування, пацієнту роблять рентген проблемного зуба. На підставі знімка лікар визначає стан каналів зуба, їх довжину і форму і будує подальший план лікування каналів. Вартість процедури залежить від характеру руйнування зуба і кількості каналів зуба (ціна пломбування каналу вказана у нас на сторінці ціни).
Залежно від того, пошкоджені зубні канали чи ні, лікування зуба може проводитися різними способами. Далі розкажемо про етапи лікування інфікованих кореневих каналів.
 1. Лікар знеболює проблемний зуб за допомогою анестетика.
 2. Виконує видалення ураженої емалі. У разі, якщо зуб був раніше запломбований, але через недолікований карієс інфекція поширилася далі, лікар видаляє пломбу, щоб отримати доступ до кореневих каналів зуба.
 3. Потім стоматолог видаляє запалену пульпу – м’які тканини зуба.
 4. Лікування зубних каналів цінаПісля цього лікар виконує санацію кореневих каналів – видаляє відмерлі тканини і ретельно очищує зубні канали, тим самим усуваючи запалення.
 5. Далі лікар формує зубні канали, робить їх добре прохідними. Це дозволить ретельно заповнити канали пломбувальних матеріалом і попередити розвиток інфекції в майбутньому.
 6. Потім кореневі канали заповнюються пломбувальних матеріалів, шліфуються.
 7. Після пломбування каналів зуба лікар робить рентгенівський знімок, щоб переконатися в тому, що зубні канали ретельно проліковані.
 8. Тільки після цього на зуб встановлюється невелика пломба або заповнюється відсутня частина зубної коронки за допомогою естетичного пломбувального матеріалу.
Як правило, після лікування рекомендується протягом одного або двох годин утриматися від вживання їжі. Також в перший день після процедури в лікованому зубі може відчуватися слабкий біль. У більшості випадків зуб вже зовсім не турбує через декілька днів. Якщо ж ви відчуваєте інтенсивну біль в зубі або вона не проходить протягом тижня, необхідно звернутися за консультацією до лікаря. Записуйтеся на пломбування каналів в нашу стоматологію.

Особливості лікування зубних каналів

В залежності від структури та розміщення зубів існують деякі нюанси в процесі лікування кореневих каналів.

Передні зуби

У більшості випадків фронтальні зуби структурно мають один кореневий канал, а також відрізняються досить нерівною формою, тому мають погану прохідність. Також для пломбування каналів передніх зубів використовуються матеріали, які не містять барвників. Це дозволяє зберегти естетику в зоні посмішки.

Зуби мудрості

лікування каналів в КиєвіЧим глибше в ротовій порожнині знаходиться зуб, тим більше кореневих каналів у нього може спостерігатися. Тому зуби мудрості можуть мати до п’яти каналів, нерідко вигнутих. Пломбування каналів зуба мудрості досить тривалий і непростий процес. Така процедура виконується відносно рідко – в разі, якщо за фізіологічними міркуваннями потрібно зберегти зуби мудрості здоровими. Часто зуби мудрості видаляються при наявності середнього або глибокого карієсу або навіть здоровими через те,що вони не несуть жувального навантаження. Загальна ціна лікування зубного каналу залежить від кількості каналів в зубі мудрості.

Тимчасові зуби

Кореневі канали тимчасових (молочних) зубів лікуються на етапах стабілізації кореня зуба. Лікування каналів молочних зубів вимагає тонкої інструментальної роботи. Також в якості пломбувального матеріалу в цьому випадку використовуються цинк-евгенолові або йодоформні пасти, які не впливають на зачатки постійних зубів. Ці матеріали також розсмоктуються разом з коренем молочних зубів.

Переваги лікування каналів в Клініці доброго стоматолога на Позняках в Києві

 • В процесі лікування ми використовуємо коффердам – ​​захисну латексну пластинку, яка дозволяє ізолювати ротову порожнину навколо проблемного зуба. Тим самим поверхня зуба захищена від попадання слини, а ротова порожнина закрита від частинок емалі під час розпломбування зуба, і від засобів, які використовуються при очищенні і пломбування каналів.
 • В якості пломбувального матеріалу ми використовуємо гарячу гутаперчу – особливий стоматологічний матеріал. Він закладається в холодному вигляді в канали зуба, а потім під дією нагрітого інструменту пом’якшується, що дозволяє щільно заповнити всю порожнину кореневого каналу. Такий спосіб пломбування зубних каналів дозволяє досягти герметичності.
Зубний біль не дає вам спати вночі  або приймати улюблену їжу? Це явний сигнал, що з зубом щось не так. Не зловживайте знеболювальними, адже в більшості випадків, зубний біль не пройде сам по собі. Приходьте на консультацію в Клініку доброго стоматолога в Києві.
Наші стоматологи проведуть огляд вашої ротової порожнини, визначать причину зубного болю і усунуть її. Для цього вони пролікують  кореневі канали і повернуть здоров’я вашим зубам. Адже своєчасне стоматологічне втручання –  ціна здоров’я зубів в майбутньому.
Всі стоматологічні маніпуляції, що стосується лікування зубів і кореневих каналів, ми проводимо безболісно під місцевою анестезією, при цьому виконуємо лікування дуже ретельно.
Чекаємо вас в нашій клініці за попереднім записом. Ми працюємо безвихідних.

 

Лікарі
Люшина
Світлана Сергіївна
Терапевт. Пародонтолог. Гігієніст.
Спеціалізація: Терапевтична стоматологія. Лікар першої категорії.
Стаж роботи за фахом: від 18 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 18 років
ПОСТІЛ
Артур Олегович
Головний лікар в клініці на
Соломії Крушельницької, 7. Терапевт. Ендодонт.
Спеціалізація: Терапевтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 6 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 6 років
ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ. НЕОБХІДНА КОНСУЛЬТАЦІЯ?

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.