+38 (067) 574-9-574
Стоматологічна клініка в Києві на Позняках - Клініка доброго стоматолога Без вихідних з 8:00 до 20:00
Стоматологічна клініка в Києві на Позняках - Клініка доброго стоматолога (044) 574-9-574; (067) 574-9-574
ЗАПИСАТИСЯ
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
actions
price
services
doctors
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Зубні пластини — просте рішення для вирівнювання зубів

Зубні пластини залишаються популярним рішенням для усунення дефектів зубів, незважаючи на винахід і появу більш нових і сучасних апаратів. Це пояснюється простотою в застосуванні і невисокою вартістю. На жаль, неправильний прикус – проблема багатьох дітей і дорослих. А наслідки ігнорування цієї проблеми не надто приємні – крім естетичного аспекту, існують ризики розвитку захворювань травної системи, стирання зубів, запальних захворювань ясен. Плюс до всього, неправильне розташування зубів часто призводить до дефектів вимови, асиметрії тощо.
Оскільки на брекети погоджуються далеко не всі пацієнти, ортодонти пропонують деяким з них виправлення прикусу пластинами, ціна яких істотно нижче (звичайно, якщо їх проблеми з прикусом це дозволяють). Найчастіше даний метод застосовується для лікування дітей, але дорослим теж його можуть рекомендувати в ряді випадків.

Що являє собою пластинка на зуби

Зубні пластини - Клініка Доброго Стоматолога
Ортодонтична пластинка для зубів виготовляється з високоякісного пластику і фіксується до зубів за допомогою металевих гачків. Усередині пристрою є механізм зі спеціальним ключиком, що забезпечує його регулювання. Виготовлення ортодонтичної зубної пластинки виконується за індивідуальними відбитками, які попередньо робить лікар.
Із переваг пластин можна виділити наступне:
 • невисока ціна пластини для зубів, в порівнянні з іншими ортодонтичними конструкціями;
 • можливість зняти пластину, коли пацієнту це необхідно (але, як правило,ортодонти рекомендують знімати пластини тільки перед вживанням їжі та чищенням зубів.)

Зубні пластини: чи можно використовувати дорослим?

Багатьох відвідувачів стоматологічних клінік цікавить, чи можна використовувати ортодонтичну пластинку на зуби для дорослих. У більшості випадків, після того, як щелепа вже сформована, виправити порушення прикусу реально тільки шляхом установки брекет-систем. Але все ж є випадки коли спостерігаються несуттєві проблеми, і тоді ортодонт може призначити дорослому пацієнту носити пластину. Вартість пластинки на зуби для дорослих зазвичай трохи вище, ніж для дітей.

Ортодонтичні пластинки: показання до застосування

Пластина для виправлення прикусу зазвичай рекомендується при наступних ортодонтичних проблемах:
 • неправильне положення зубів-різців;
 • завужена або, навпаки, занадто широка щелепа;
 • наявність щілини між зубами.
Пластини для вирівнювання зубів за ціною більш привабливі, ніж брекет-системи, але при складних патологіях прикусу вони малоефективні. Наприклад, при так званому відкритому прикусі або при скупченості зубів дане пристосування навряд чи допоможе. У той же час ортодонти в деяких випадках призначають пластини дорослим в якості апарату для виправлення прикусу на початковому етапі. Після їх носіння можуть призначити встановлення брекетів або інші процедури. Для досягнення бажаного ефекту необхідно носити пластинку мінімум по 22 години на добу. Загальна тривалість лікування прикусу з її застосуванням може скласти кілька років.

Зубні пластини: основні різновиди

Дитячі зубні пластини Клініка Доброго Стоматолога
Ціна пластинки на зуби в Україні та в Києві може відрізнятися, в залежності від типу пластини. Виділяють 2 основні різновиди даних ортодонтичних конструкцій:
 •  знімні;
 •  постійні.
Знімні моделі, як правило, стоматологи рекомендують при наявності легких дефектів. Такі пластини можна знімати і ставити назад самостійно, без відвідування лікаря. Що стосується постійних пластин, то їх фіксує і регулює тільки ортодонт. Вони призначаються для вирішення більш серйозних порушень. У деяких випадках апарати можуть мати додаткові гвинти або пружинки, які забезпечують необхідний для лікування прикусу вплив на зуби.

Пластинки на зуби: вплив на вимову

Пацієнти, які наважилися на вирівнювання зубів, цікавляться не тільки тим, скільки коштує пластина на зуби, але і тим, як користування нею вплине на дикцію. На початковому етапі лікування найчастіше виникає певне перекручення звуків, які вимовляються, але воно не дуже помітне. При носінні подібних пластин мовний апарат пацієнта досить швидко “звикає” і дикція відновлюється.

Зубні пластини: вплив на емаль

Пластинки не вплинуть на стан емалі, якщо вони виготовлені з якісної медичної пластмаси та металу. Навпаки, в цьому переваги пластин перед брекетами – вони не псують емаль зубів. Дуже рідко пацієнти відчувають алергію при контакті слизової з металом. В такому випадку призначаються пластини з металевими елементами з гіпоалергенних сплавів.

Встановлення зубних пластин в Києві

Установка зубних пластин в Києві - КДС
Лікування дефектів зубів – річ індивідуальна, тому пластинки в сучасних клініках виготовляють ексклюзивно для кожного пацієнта, з урахуванням особливостей його ротової порожнини. Перед виготовленням пластини для вирівнювання прикусу потрібно пройти наступні етапи:
 • рентгенограма (при необхідності);
 • зняття відбитку щелепи пацієнта;
 • виготовлення гіпсового макету пластини;
 • виготовлення самої пластини на базі макету.
Пластина виготовляється у вигляді точної копії ясен та піднебіння пацієнта, а силова дуга фіксується так, щоб чинити тиск, що необхідний для виправлення дефектів зубів.

Догляд за ортодонтичною пластинкою

Якщо ви користуєтеся знімними пластинами, доглядати за ними легко. Досить кожного разу після їжі мити їх під теплою проточною водою і 2 рази в день чистити, використовуючи звичайну щітку і зубну пасту. Зберігати зубні пластини потрібно в спеціальному сухому контейнері. При використанні незнімної конструкції, вам доведеться якомога ретельніше чистити зуби.

Скільки триває лікування зубними пластинами

Для виправлення прикусу з застосуванням пластинки потрібно відвідувати стоматологаортодонта приблизно один раз на місяць. Спеціаліст під час ваших візитів буде спостерігати за ефективністю лікування і коригувати його при необхідності. Якщо встановлені пластинки потребують регулювання, лікар буде виконувати ці дії при кожному відвідуванні. Як правило, в Україні лікування прикусу з застосуванням подібних пристроїв триває кілька років.
Не зволікайте з лікуванням, звертайтеся в Клініку Доброго Стоматолога, щоб виправити дефекти зубів якнайшвидше. Чим довше ви відкладаєте – тим сильніше погіршується ситуація, і тим складніше буде усунути проблеми з прикусом. У запущених випадках виправити прикус можна тільки з використанням брекет-систем, а їх вартість набагато вища, ніж ортодонтичних пластинок. Набагато краще пройти лікування пластинами як найшвидше, щоб позбутися від проблеми і заощадити гроші.
Щоб дізнатися, скільки коштує поставити пластинку на зуби в вашому конкретному випадку, запишіться на прийом до стоматолога-ортодонта в Клініці Доброго Стоматолога. Для цього зателефонуйте нам або залиште заявку на сайті, і ми максимально швидко зв’яжемося з вами. У нашій клініці працюють тільки професіонали своєї справи, які призначать вам відповідне лікування і допоможуть виправити будь-які дефекти зубів.

 

Лікарі
У нашій клініці використовуються одноразові витратні матеріали
Тимошок
Олександра Анатоліївна
Ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.
Спеціалізація: Ортодонтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 5 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 5 років
Якуш Олена Юріївна
Якуш
Олена Юріївна
Ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.
Спеціалізація: Ортодонтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 12 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 12 років
ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ. НЕОБХІДНА КОНСУЛЬТАЦІЯ?

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

  Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.