+38 (067) 574-9-574
Безкоштовна телефонна консультація
(044) 574-9-574
Стоматологічна клініка в Києві на Позняках - Клініка доброго стоматолога Без вихідних з 08:00 до 20:00
Стоматологічна клініка в Києві на Позняках - Клініка доброго стоматолога (067) 574-9-574
Безкоштовна телефонна консультація
(044) 574-9-574
ЗАПИСАТИСЯ
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in posts
Search in pages
actions
price
services
doctors
дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба

А ви знали, що скронево-нижньощелепний суглоб (СНЩС) – це єдиний рухомий суглоб у нашому черепі? Він парний, розташований справа і зліва та вони обидва рухаються завжди злагоджено, тільки одночасно разом. Спробуйте звернути увагу, наскільки часто рухається Ваша нижня щелепа протягом дня. Коли Ви говорите, коли жуєте, п’єте воду, виявляєте емоції і навіть позіхаєте. Іноді і під час сну, щелепа може рухатися. Робимо висновок, що це один з найбільш активних суглобів в організмі людини.

Симптоми дисфункції скронево-нижньощелепного суглобу часто залишаються поза увагою і пацієнти консультуються не у тих спеціалістів, витрачають час та гроші на неефективне лікування та необгрунтовану діагностику.

Не гайте час, запишіться на консультацію до гнатолога у Клініку Доброго Стоматолога у Києві і позбудьтеся проблеми ефективно!

Симптоми дисфункції скронево-нижньощелепного суглобу

Ви дуже сильно здивуєтеся щодо того, які симптоми можуть виникати при дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба. Здавалося б, вони ніяк не пов’язані з СНЩС, але це не так. Симптоми, які свідчать, що потрібно звернутися до гнатолога:

  • Біль в області СНЩС, може бути періодичним, постійним чи виникали лише під час рухів щелепи.

  • Набряк, почервоніння у ділянці СНЩС.

  • Обмеження рухів нижньої щелепи.

  • Зміна симетрії обличчя.

  • Головний біль, який часто виникає, може бути пов’язаний з напругою жувальних м’язів.

  • Скрегіт зубами уночі (бруксизм).

  • “Клацання” чи тріск у нижній щелепі при рухах.

  • Біль у вухах, закладеність, зниження слуху.

  • Мимовільне стискання жувальних м’язів протягом дня.

Симптоми можуть виникати як на одному боці, так і на двох одночасно, це залежить від причини виникнення. На жаль, пацієнти, не звертаються до стоматолога чи гнатолога одразу, багато людей “терплять” довгий час, або йдуть на консультації інших спеціалістів (невролога, травматолога, ЛОРа тощо) і витрачають багато коштів на симптоматичне лікування. Основна ж проблема залишається не вирішеною. Якщо Ви відчуваєте дискомфорт, чи Вас турбує будь-який з перелічених симптомів – звертайтеся у Клініку Доброго Стоматолога у Києві, ми обов’язково Вам допоможемо.

Причини виникнення дисфункції скронево-нижньощелепного суглобу

Варто розуміти, що СНЩС це не проста структура. Вона включає м’язи, кісткову, хрящову частини, зв’язки та сухожилля.

Чому виникає дисфункція скронево-нижньощелепного суглобу? На це може бути кілька пояснень:

  • Сталася травма щелепи, голови чи обличчя.

  • Неправильно функціонують м’язи СНЩС, через порушений обмін речовин, нервове чи фізичне перенапруження.

  • Неправильний розвиток СНЩС.

  • Захворювання кісткової чи хрящової тканини, такі як артрит чи артроз.

  • Перенапружені жувальні м’язи (через порушені харчові звички, вживання надто твердих продуктів).

  • Порушення прикусу, можуть бути вроджені, або набуті, через втрату зубів, травми чи стертість зубів.

  • Ендокринні порушення чи аутоімунні захворювання, які впливають на стан кісток, м’язів чи хрящів.

  • Проблеми з поставою.

дисфункція снщс

Дуже важливо виявити саме причину дисфункції СНЩС, адже це буде запорукою успіху у лікуванні.

Жити з симптомами можливо, але для чого страждати і обмежувати своє повноцінне життя? Вирішуйте проблему вже сьогодні і лікуйте дисфункцію СНЩС у Клініці Доброго Стоматолога.

Діагностика дисфункції СНЩС

Діагностика дисфункції СНЩС у Києві базується на комбінації оцінки симптомів пацієнта та різних методів діагностики, що дозволяє лікарю точно визначити причини та ступінь важкості дисфункції СНЩС та призначити оптимальний курс лікування.

Ефективна діагностика включає такі методи:

  • Консультація гнатолога. Це дуже важливий етап, лікар дізнається Ваші скарги, обстежує ротову порожнину, оцінює прикус, симетрію обличчя, стан м’язів тощо. Також лікар знімає зліпки зубів, для кращої діагносити та вибору метода лікування.
  • Функціональні методи.
  • Рентгенографічні методи. Допомагає лікареві оцінити стан суглобу та виявити будь-які можливі ушкодження.
  • Магнітно-резонансна томографія. Цей метод є найбільш показовим, він найбільш точно візуалізує структури суглобу і дає можливість їх оцінити.
  • Електроміографія. Це метод дослідження особливостей стану м’язів голови та шиї.
  • Артроскопія – малоінвазивне хірургічне втручання з метою діагностики.

Звичайно, можуть вдаватися і до додаткових доступних методів, які допоможуть виявити причину та встановити правильний діагноз. Можливо, потрібно буде консультація інших спеціалістів (невролога, ревматолога, хірурга і т.д.).

Лікування захворювань СНЩС

Лікування захворювань СНЩС обов’язково повинно бути комплексним. Загалом, методи можуть бути консервативними (без хірургічного втручання) та хірургічними. Вибір плану лікування залежить від того, що саме спричинило проблеми у СНЩС та від ступеня важкості захворювання. У Клініці Доброго Стоматолога ми відносимося з максимальною турботою до наших пацієнтів та обираємо ефективні методи лікування і не проводимо недоказові процедури.

Отже, консервативне лікування може включати:

  • Носіння стоматологічних конструкцій, такі як капи, шини, пластинки та інші. Вони можуть зменшувати навантаження на СНЩС.
  • Фізіопроцедури. До них відноситься масажі, які можна виконувати у клініці чи самостійно, фізичні вправи, ультразвукова терапія тощо.
  • Прийом препаратів. Медикаменти можуть бути спрямовані на зниження стресу, розслаблення м’язів, усунення болю, лікування запальних чи дегенеративних змін. Також, якщо виявлено чітку причину, яка пов’язана з іншими органами та системами, варто проконсультуватися з відповідним спеціалістом.

До хірургічних методів вдаються нечасто, лише тоді, коли симптоми не зменшуються після консервативного лікування, або захворювання є достатньо складним.

Хірургія з приводу дисфункції СНЩС:

  • Артроскопічна хірургія. Це мінімально інвазивна операція, яка дозволяє виправити проблеми в СНЩС з мінімальними розрізами шкіри.
  • Відкрита хірургія. Цей метод використовується для більш серйозних проблем в СНЩС, коли необхідна повна реконструкція суглобу.
  • Протезування суглобу. Цей метод використовується в разі, коли СНЩС пошкоджений настільки, що потребує заміни суглобу на протез.

Профілактика дисфункції СНЩС

лікування снщс

Щоб не допустити розвиток дисфункції СНЩС варто дотримуватися кількох простих рекомендацій:

  • Регулярно відвідувати стоматолога. Важливо вчасно лікувати усі захворювання, займатися виправленням прикусу, виконувати протезування, щоб не було надмірного та несиметричного навантаження на суглоби та м’язи.
  • Слідкувати за своєю поставою. Займайтеся спортом, відвідуйте басейн, робіть перерви на фізичну активність, якщо у вас сидяча робота.
  • Уникати стресу. Медитуйте, займайтеся улюбленою справою, гуляйте на свіжому повітрі. Якщо важко впоратися самостійно – варто попрацювати над цим з психологом.
  • Корекція харчування. Не їжте надто тверду їжу, не розкушуйте зубами жорсткі предмети, відмовтеся від жувальної гумки, це все може призвести до проблем у СНЩС.
  • Відмова від шкідливих звичок. Куріння, наркотики та алкоголь можуть негативно впливати на стан зубів, кісток. хрящів та м’язів і тим самим спровокувати порушення функцій цих структур.
  • Посміхайтеся частіше! Посмішка може тренувати м`язи, щоб вони краще справлялися з покладеним на них навантаженням.

Чому варто звернутися в Клініку Доброго Стоматолога для лікування дисфункції скронево-нижньощелепного суглобу?

Досить мало клінік у Києві та Україні можуть похизуватися наявністю у своєму штабі гнатолога. Це лікар, який займається проблемами СНЩС, м’язів, зв’язок, діагностикою їх захворювань, та комплексним лікуванням. У Клініці Доброго Стоматолога працює саме такий спеціаліст, з багаторічним досвідом та прекрасними професійними навичками.

З симптомами дисфункції скронево-нижньощелепного суглобу не потрібно миритися, їх потрібно ефективно усувати. Саме ми можемо у цьому допомогти. Звертайся у Клініку Доброго Стоматолога та забудь про біль, дискомфорт чи обмеження!

 



© Автор статті: Федоненко Марина Олегівна

Лікарі
Федоненко Марина Олегівна
Федоненко
Марина Олегівна
Ортодонт-гнатолог
Спеціалізація: Ортодонтична стоматологія. Лікар першої категорії. Опініон лідер. Лектор і тренер італійської фірми Sia Orthodontics Manufacturer
Стаж роботи за фахом: від 10 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 10 років
Дисфункція скронево-нижньощелепного суглобу – це стан коли місце з'єднання нижньої щелепи з черепом не працює так, як потрібно. На це є різні причини, можуть бути структурні зміни у кістках, хрящах, зв'язках, порушена робота м'язів, що буде обмежувати повноцінні рухи нижньої щелепи.
Якщо Ви відчуваєте біль при рухах, вживанні їжі, не можете широко відкривати рот, чуєте хрускіт чи тріскання при рухах, у Вас є набряк і почервоніння у ділянці суглобу, Ви страждаєте від головного болю – зверніться до гнатолога у Клініку Доброго Стоматолога, щоб підтвердити чи виключити дисфункцію СНЩС.
Дисфункція СНЩС не є станом небезпечним для життя, проте є тим, що значно його обмежує. Якщо не лікуватися, Ви будете страждати від неприємних симптомів, які з часом лише будуть наростати. Серйозною загрозою є постійний головний біль і зниження жувальної функції, аж до неможливості повноцінно приймати їжу.
Стоматолог-гнатолог. Це фахівець, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні різних порушень в скронево-нижньощелепному суглобі та м'язах, які забезпечують його рух. У Клініці Доброго Стоматолога працює досвідчений гнатолог.
Ні, самостійно займатися лікуванням будь-яких порушень у СНЩС не рекомендується. Це може лише спровокувати розвиток ускладнень чи погіршення вже наявних симптомів. СНЩС це складна структура, її патологія вимагає професійної діагностики та доказового лікування, призначеного лікарем.
Рекомендовані статті
ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ. НЕОБХІДНА КОНСУЛЬТАЦІЯ?

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

    Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.