+38 (067) 574-9-574
Без вихідних з 8:00 до 20:00
(044) 574-9-574; (067) 574-9-574
ЗАПИСАТИСЯ
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in posts
Search in pages
actions
price
services
doctors

Лігатурні брекети — класичне рішення в ортодонтії

Лігатурні брекети вважаються класикою в ортодонтичному  лікуванні.  Вони являють собою пристрій з дугою, яка фіксується з використанням спеціальних маленьких замків. Це самий найпопулярніший вид брекетів сьогодення. Хтось вважає такі системи застарілими, але в дійсності вони ніколи не втратять свою актуальність.

Особливості лігатурних брекетів

Лігатура частіше всього представляє собою тонку металеву стрічку, вона забезпечує надійне з’єднання брекетів і дуги. Лігатурою можуть також виступати еластичні кільця із гуми, котрі обхвачують кріплення брекетів. Такі елементи лігатурних брекетів, як правило, щомісяця змінюються.  Частіше  їх  встановлюють на початку лікування, щоб не допустити перенавантаження зубів.

Лігатурні брекети: основні різновиди

Виды лигатурных брекетов, Клиника Доброго Стоматолога

Ціна на лігатурні брекети залежить від типу виробу.  Розрізняють два основних види таких ортодонтичних конструкцій, в залежності від їх розміщення в ротовій порожнині:
 • вестибулярні;
 • лінгвальні.
Перший тип брекет-системи передбачає закріплення з зовнішньої сторони зубного ряду, в той час як інший — по внутрішній. Також лігатурні моделі розрізняють за типом матеріалу, який використовується при їх виготовленні:
 • керамічні;
 • металеві;
 • сапфірові;
 • комбініровані.

Лігатурні брекети із кераміки

Лигатурные брекеты из керамики КДС

Керамічні лігатурні брекети виглядають естетично, майже повністю збігаються по кольору емалі. Саме тому вони так популярні, оскільки непомітні для чужого погляду. Але є деякі недоліки:
 • Висока вартість.
 • Висока вірогідність фарбування такими продуктами як кава, вино, соки.
 • Складність встановлення та зняття.
Виділяють два види керамічних брекет-систем, із яких ви можете вибрати той який вам найбільше підходить. Перший вид — полікристалічні брекети. Це самий розповсюджений  варіант, який пропонують сучасні виробники. Такі моделі відрізняються підвищеною естетичністю, ступінь матовості можна змінювати в залежності з особливостями емалі пацієнта. При цьому відтінок поверхні підбирається практично ідентичний кольору вашої емалі.
Інший вид виробів із кераміки — монокристалічні брекети, які зустрічаються рідше. Такі лігатурні системи особливо вражають своєю естетичністю і відрізняються високою якістю.  Подібні керамічні лігатурні брекети майже непомітні на зубах.

Лігатурні брекети із металу

Металеві лігатурні брекети вже вважаються класикою, оскільки використовуються частіше всього. Це один із самих доступних і при цьому міцних моделей. Але є один недолік, який відштовхує деяких пацієнтів від даного виду брекет-систем — їх неестетичність. Такі конструкції дуже помітні на зубах. Але їх часто встановлюють дітям, оскільки є можливість  пофарбувати метал в будь-який віддінок. Таким чином, лігатурні металеві брекети можна перетворити в цікавий аксесуар.

Лігатурні брекети: сапфірові моделі

Лігатурні брекети такого типу виготовляються з сапфірових кристалів, які штучно вирощуються. У них висока вартість, але багато стоматологів і пацієнтів вважають, що вона виправдана. Такі моделі достатньо міцні і при цьому їх практично непомітно. До того ж подібні моделі, на відміну від керамічних, не фарбуються при контакті з харчовими барвниками.

Лігатурні брекети: комбіновані вироби

Даний вид лігатурних брекетів передбачає комбінацію двох матеріалів — металу та кераміки. Металеві елементи зазвичай встановлюють на так званих бокових молярах, в той час як естетичні керамічні деталі – на передніх зубах, які помітні при посмішці. Подібні моделі оптимальні з точки зору відповідності якості та естетичного зовнішнього вигляду.

Лігатурні брекети: як досягається ефект

Установка лигатурных брекетов в Киеве, КДС

Як лігатурні, так і безлігатурні моделі мають однаковий принцип роботи: за рахунок пружинної дуги забезпечується тиск на зуби, що з часом сприяє прийняттю ними правильного положення. Лікування з використанням лігатурних брекетів здійснюється в декілька етапів:
 • Огляд порожнини рота спеціалістом.
 • Рентген зубів (ортопантомограма).
 • Вибір типу конструкції спільно лікарем та пацієнтом.
 • Складання плану лікування.
 • Санація ротової порожнини (при необхідності – лікування карієсу та запалення ясен, ультразвукова чистка зубів).
 • Приклеювання брекетів до зубів, фіксація дуги з використанням лігатур.
Після встановлення брекет-систем пацієнту необхідно відвідувати стоматолога-ортодонта раз в один-два місяці. Це необхідно для того, щоб спеціаліст регулярно перевіряв ефективність конструкції та регулювати дугу у відповідності зі змінами положення зубів.  При необхідності лікар може поміняти лігатури.

Особливості догляду за лігатурними брекетами

При догляді за лігатурними брекетами дуже важливо регулярно та ретельно проводити гігієнічні процедури для ротової порожнини. Чистить зуби, як ви звикли буде недостатньо. Потрібно використовувати спеціальні щітки, які дозволяють ефективно видаляти наліт з брекетів та залишки їжі під ними. При неправильному догляді за брекетами дуже велика ймовірність карієсу. Саме тому потрібно до гігієни відноситись серйозно.

Лігатурні брекети: коли чекати ефекту

В ранньому віці лікування з застосуванням металевих лігатурних займає мінімум часу – приблизно пів року чи рік. Так як кістки у дитини ще ростуть — змінити положення зубів не так складно, як у старшому віці. Тим не менше, і в 30 років реально виправити прикус, просто на це знадобиться більше часу – приблизно 2-3 роки. Після цього ще необхідно буде носити спеціальні пристосування, які дозволять закріпити отриманий результат. Але ж красива посмішка та рівні зуби варті того

Плюси лігатурних брекет систем

Не дивлячись на те, що хтось вважає лігатурні брекети пережитком минулого, багато ортодонтів наполегливо рекомендують своїм пацієнтам саме такі конструкції. Справа в тому, що моделі з лігатурами здатні виправити практично будь який дефект зубів. При цьому їх вартість цілком доступна.
Встановіть лігатурні брекет-системи в Клініці Доброго Стоматолога в Києві, і ви залишитесь задоволені отриманим результатом!

 

Лікарі
Тимошок
Олександра Анатоліївна
Ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.
Спеціалізація: Ортодонтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 5 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 5 років
Якуш
Олена Юріївна
Ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.
Спеціалізація: Ортодонтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 12 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 12 років
Ціни
Аналіз ОПТГ, расшифровка ТРГ, аналіз діагностичних моделей, фотодіагностика

600 грн

Зняття відбитків для виготовлення діагностичних моделей

1200 грн

Зняття відбитків для виготовлення ортодонтичного апарату

1200 грн

Зняття відбитків для ортодонтичного апарату

650 грн

Лицьова маска одноосьова

2300 грн

Апарат ALF

4350 грн

MARPE апарат для скелетного розширення

18000 грн

Апарат Гербста

19000 грн

Виготовлення Set-up моделі

1000 грн

Встановлення Tie Back

40 грн

Встановлення замків Damon на інші моделі

590 грн

Встановлення знімного гачка для брекетів Damon Q

64 грн

Встановлення накусочних брекетів (1 зуб)

515 грн

Діагностика моделей

430 грн

Діагностика гіпсування в артикуляр

2500 грн

Заміна резинки

600 грн

Заміна/фіксація металевої дуги Cuni-Ti

395 грн

Зняття брекет-системи, чистка/полірування зубів, 1 щелепа

1150 грн

 
ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ. НЕОБХІДНА КОНСУЛЬТАЦІЯ?

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.