+38 (067) 574-9-574
Без вихідних з 8:00 до 20:00
(044) 574-9-574; (067) 574-9-574
ЗАПИСАТИСЯ
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in posts
Search in pages
actions
price
services
doctors

заболевание десен, при котором поражаются альвеолярные части или отростки челюсти, ткани пародонта

Пародонтоз — захворювання ясен, при якому уражаються альвеолярні частини або відростки щелепи, тканини пародонту. Через їх поступове руйнування зв’язок зуба з щелепою та яснами послаблюється, що може призводити до його випадання. Захворювання розвивається непомітно, воно може не супроводжуватися болями або запаленням.

Пародонтоз не є запальним захворюванням, проте вимагає термінового лікування у стоматолога. Його поява не супроводжується кровотечею та виділенням гною.

ПРИЧИНИ ПАРОДОНТОЗУ

Пародонтоз требует срочного лечения у стоматолога.

 • Недостатньо якісна гігієна порожнини рота. Сприяє накопиченню бактерій, інфікування навколишніх зуб тканин. Коли гостра фаза запалення проходить, процес деструкції пародонту може тривати, що призводить до пародонтозу.
 • Спадкова схильність: патології будови кісткової тканини, проблеми з судинами, кровообігом і т.п.
 • Судинні захворювання. Призводять до порушень кровообігу, кровопостачання пародонту, їх недостатнього постачання поживними речовинами, киснем. Це провокує поступове руйнування пародонту.
 • Системні захворювання: атеросклероз, цукровий діабет, ендокринні захворювання і т.п.
 • Неправильне лікування пародонтиту. Пародонтоз може розвиватися як ускладнення занадто агресивною терапією, якщо в результаті неї порушено живлення пародонту.

СИМПТОМИ ПАРОДОНТОЗУ

Небезпека захворювання полягає в тому, що виражені симптоми на ранніх стадіях, коли хвороба найкраще піддається лікуванню, відсутні. Своєчасна діагностика можлива лише за умови, що пацієнт регулярно відвідує стоматолога, проходить періодичні огляди. При поступовому розвитку пародонтозу оголюються шийки зубів (здається, що коронки стали «довші»), підвищується чутливість емалі, може виникати відчуття свербіння. Патологія видно лише на рентгенографії: знімок показує зменшення обсягу кістки. Якщо не почати терапію, порушиться фіксація зуба, оголиться його корінь.

Симптоми пародонтозу змінюються по мірі його переходу до більш складних стадій:

СИМПТОМИ ПАРОДОНТОЗУ

 • на початковому етапі процес відбувається лише у тканинах пародонту, він не відчувається пацієнтом. У цей період може виникати легкий свербіж, відчуття дискомфорту, проте це швидко проходить;
 • якщо лікування не розпочато, стоншуються міжзубні перегородки. Сверблячка з’являється частіше, стає більш вираженою, можлива поява хворобливості, рідко – кровоточивості ясен під час чищення зубів або вживанні твердих продуктів. Через стоншування міжзубних перегородок в проміжках між зубами можуть залишатися шматочки їжі. Колір ясен змінюється – вони світлішають, стають блідими. Ясневий край починає опускатися, через що шийки зубів оголюються. Коронки візуально «подовжуються» на 4-6 мм;
 • У запущеній стадії відбувається атрофія тканин пародонту. Кровоточивість ясен стає постійною, болі посилюються, зуби стають рухливими. Край ясна продовжує опускатися, оголюючи коронки, їх видима частина подовжується на 8-10 мм. Стадія завершується випаданням зубів.

Навіть після цього деструктивний процес триває. Якщо не зупинити його, він може спровокувати ряд серйозних захворювань:

 • остеомієліт кісткової тканини щелепи;
 • порушення у розподілі жувального навантаження на зубний ряд;
 • захворювання травної системи;
 • лімфаденіт;
 • гнійна інтоксикація, інш.

Важливо! Хвороба прогресує дуже повільно та не виявляє себе на перших порах жодним чином. Тому чим раніше буде виявлений пародонтоз, тим ефективнішим, доступним у фінансовому плані й безболісним буде його лікування.

ДІАГНОСТИКА У КЛІНІЦІ ДОБРОГО СТОМАТОЛОГА

Лікування пародонтозу у Клініці Доброго Стоматолога починається з обстеження пацієнта. Лікар опитує пацієнта на предмет давності появи скарг, динаміки проявів захворювання, ефективності лікування у пародонтолога (якщо таке лікування проводилося раніше), наявності супутніх захворювань і алергічних реакцій.

Лікар оглядає ротову порожнину, перевіряє стан зубів, ясен, зубоясневих кишень, ортопедичних конструкцій при їх наявності, оцінює ступінь оголення шийок та коренів зубів, їх рухливість, вивчає панорамний знімок порожнини рота.

Оцінивши стан тканин пародонту, стоматолог підбирає оптимальну схему лікування.

ЛІКУВАННЯ ПАРАДОНТОЗУ У КЛІНІЦІ ДОБРОГО СТОМАТОЛОГА

Лікування пародонтозу є складним, багатоаспектним завданням, яке потрібно довіряти тільки перевіреним фахівцям. Досвідчений пародонтолог Клініки Доброго Стоматолога зробить все можливе, аби позбавити пацієнта від патології, відновити здоров’я ясен та повернути його зубам естетичний вигляд.

Гігієнічна чистка зубів ультразвуковим скалером. За допомогою професійного чищення зубів лікар позбавляє пацієнта від нальоту, що скупчився на емалі та у пародонтальних кишенях. Саме ці мікроорганізми викликають карієс, пульпіт та запалення ясен.

Санація. Оголені шийки уразливі перед інфекцією, розвитком карієсу. Регулярна санація, усунення каріозних поразок, зняття зубного нальоту підтримують зуби в нормальному стані, а також уповільнюють розвиток патології.

Кюретаж пародонтальних кишень. Хірургічна операція, мета якої – видалення нальоту та зубного каменю, вкритого бактеріальними відкладеннями, з-під ясен. Метод, як правило, застосовується при наявності пародонтальних кишень глибиною до 5 мм. Він може проводитися одночасно на 2-3 зубах.

Медикаментозне лікування.. При спільному розвитку пародонтиту з пародонтозом використовуються протизапальні засоби. Для поліпшення живлення тканин та постачання їх киснем призначаються препарати, що стимулюють їх трофіку.

Фізіотерапія. Використовуються методики, що поліпшують кровопостачання, зміцнюють ясна: механічний або вакуумний масаж, електрофорез, гідромасаж, вплив ультразвуком. УЗ-лікування використовується найчастіше: воно очищає ясна, зубну емаль, забезпечує їх антисептичну обробку, очищає пародонтальні кишені.

Шинування. Передбачає накладку шини для зміцнення рухомих коронок. Шина виглядає як тонка нитка, що зміцнює різці або весь зубний ряд. Шинування обмежує рухливість, уповільнює патологічні процеси, зупиняє деструкцію, допомагає правильно розподіляти жувальні навантаження.

Хірургія. Використовується для відновлення естетики посмішки, передбачає пересаджування ясенних тканин, внаслідок якого зовнішній вигляд зубного ряду поліпшується. Хірургія не вирішує проблем поступової атрофії, деструкції, не зупиняє деструкцію і використовується як доповнення інших методів лікування.

Імплантація. Використовується для відновлення зубного ряду при запущеному пародонтозі. Імплантації передує медикаментозне та ендодонтичне лікування. Її виконують після санації, зняття запалень, усунення вогнищ інфекції, нормалізації кровообігу в тканинах пародонту. Стоматологи Клініки Доброго Стоматолога рекомендують використовувати одномоментну імплантацію з негайним навантаженням. Якщо пародонтоз призводить до резорбції кістки, до установки імплантів виконується її нарощування. Інший варіант – кріплення імплантів до базальних шарів кісткової тканини.

Протезування. Використовується для відновлення зубного ряду, якщо пародонтоз призводить до повної або часткової адентії. Нормалізує функціональність зубощелепної системи, відновлює естетику посмішки, проте не зупиняє деструктивних процесів в пародонті.

 

Лікарі
Жарова
Лариса Миколаївна
Терапевт. Гігієніст. Пародонтолог.
Спеціалізація: Терапевтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 17 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 17 років
Ціни
Фотополімерна пломба:
- початковий карієс

780 грн

- середній карієс

1080 грн

- глибокий карієс

1280 грн

Реставрація бічних ділянок зуба

1780 грн

Реставрація з повним перекриттям передньої частини зуба

2080 грн

Тимчасова реставрація

700 грн

Діагностичне лікування

650 грн

Коагуляція ясенного сосочка

150 грн

Відновлення зуба після лікування каналів

3000 грн

Фотополімерна накладка, 1 ступінь

3000 грн

Фотополімерна накладка, 2 ступінь

3500 грн

Тимчасова пломба

130 грн

Тимчасова цементна пломба

300 грн

Полірування

110 грн

Губний ретрактор OptraGate

160 грн

Фіксація скайсу (прикраси) на зуби

1000 грн

Зняття старої пломби, препарування зуба

150 грн

 
ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ. НЕОБХІДНА КОНСУЛЬТАЦІЯ?

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.