Без вихідних, з 08:00 до 20:00

Клініка Доброго Стоматолога, канал YouTube

Лікування гінгівіту

гінгівіт клініка лікування

Ясна захищають зубні тканини від бактерій та інших зовнішніх подразників, амортизуючи тиск при жуванні, покращуючи трофіку, а також формуючи нормальний прикус. Запальні процеси у цій частині зубощелепної системи називають гінгівітом. При гінгівіті ясна червоніють та набрякають, з’являються неприємні відчуття.

Причини гінгівіту

Після прийому їжі на зубах утворюється наліт. При відсутності або недостатній гігієні порожнини рота наліт стає щільніше, в ньому починають активно розмножуватися бактерії. Патогенні мікроорганізми проникають в ясна та викликають запалення.

  • Недостатня гігієна, інфекції – запальні процеси виникають через залишки їжі, бактерії з брудних рук, зубних щіток і т.д.
  • Зубний камінь – ущільнений наліт, що відкладається у пародонтальних кишенях, травмуючи та інфікуючи м’які тканини.
  • Занедбаний карієс – джерело інфекції.
  • Неякісне стоматологічне лікування – травми слизових оболонок, неправильно встановлені пломби, протези (випираючі та травмуючі ясна), недостатня антисептика, відторгнення імпланта.
  • Травмування м’яких тканин при чищенні жорсткими щітками, твердою їжею.
  • Хімічні травми медикаментами, гострими спеціями, харчовими кислотами, іншими речовинами.
  • Сигаретний дим знижує рівень місцевого імунітету, погіршує живлення тканин, слиновиділення, виступає подразником.

Гінгівіт можуть спровокувати внутрішні причини:

  • Аномалії розвитку зубів, щелепи, неправильний прикус – травми слизових при жуванні їжі.
  • Прорізування зубів – травмування зсередини.
  • Захворювання органів шлунково-кишкового тракту, а також глистяні інвазії призводять до дефіциту поживних речовин, вітамінів, зменшення слиновиділення, імунопатологічних реакцій.
  • Авітаміноз, особливо нестача вітамінів С, Е, А, групи В.
  • Зниження імунітету, хронічні захворювання органів дихання, гепатит, імунодефіцит, туберкульоз.
  • Цукровий діабет, гормональні порушення при вагітності, захворювання щитовидної залози, зниження вироблення статевих гормонів.

Симптоми та ознаки гінгівіту

Патологію легко виявити за основною ознакою гінгівіту – слідами крові на зубній щітці. Чим більш виражений запальний процес, тим сильніше кровоточивість ясен. У запущених випадках кровотеча може відбуватися навіть без механічного впливу, особливо після пробудження від сну. Залежно від виду хвороби, симптоматика може відрізнятися.

Захворювання характеризується:

  • припухлістю, почервонінням, набряком, кровоточивістю ясен;
  • болем при механічному впливі, прийомі гарячої, холодної чи гострої їжі;
  • неприємним запахом, що не усувається засобами гігієни;
  • виразками, гнійниками (при деяких видах);
  • симптомами, властивими інтоксикації – підвищеною температурою, нудотою, зниженням апетиту, слабкістю.

При відсутності лікування можуть утворюватися ясенні кишені. Інфекція проникає вглиб, зачіпаючи пародонт. Це загрожує розвитком важких ускладнень та втратою зуба.

Методи діагностики гінгівіту

гінгівіт лікування ціна

Для оцінки захворювання візуального огляду у стоматолога може бути достатньо. При яскраво виражених симптомах лікар може направити пацієнта на рентгенографію. Це необхідно робити, якщо є підозра на інфікування пульпи, пародонту та кісткових тканин.

Гінгівіт може бути:

  • локалізованим — запальні процеси зачіпають лише невелику ділянку м’яких тканин біля одного або декількох зубів.
  • генералізованим — запалюються всі ясна та слизові оболонки рота. Часто пов’язаний з іншими інфекційними і системними захворюваннями.

Катаральний гінгівіт

Буває гострим та хронічним. Запалення ясен серозне – утворення ексудату, набряклості, гіперемії, кровоточивості, хворобливості. Найбільш часта форма патології – до 90% всіх клінічних випадків.

Гостра форма

Найчастіше діагностується у дітей, підлітків, молодих людей до 30 років. Розвивається швидко, має яскраво виражені симптоми. Ясна сильно та болісно кровоточать, зуби стають пухкими, можлива поява одиничних невеликих виразок. Після лікування ця симптоматика зникає.

Гострий некротизуючий виразковий гінгівіт

Виразково-некротичну форму інакше називають гінгівіт Венсана. Має тяжкий перебіг. Симптоматика яскраво виражена. Хвороба супроводжується некрозом міжзубних сосочків, підвищенням температури, збільшенням регіональних лімфовузлів, симптомами інтоксикації.

Хронічна форма

Запальні процеси мають млявий перебіг, симптоми слабо виражені, або відсутні. Кровоточивість виникає регулярно при чищенні зубів. Може супроводжуватись неприємним запахом, металевим присмаком. При загостренні слизові стають червоними, набухають, відчувається тиск зсередини. Зазвичай на зубах спостерігається щільний наліт та зубні камені.

Методи лікування

Якщо гінгівіт діагностувати на початкових стадіях захворювання, то лікування може зайняти 7-10 днів. За цей час здоров’я ясен можна повністю відновити.

Якщо ж Ви вчасно не звернулися до стоматолога, тривалість терапії буде значно довшою, а вартість лікування гінгівіту у Києві – вищою.

Метод лікування підбирається індивідуально (враховують вид захворювання, причини його розвитку, вік та спосіб життя пацієнта).

До комплексу лікувальних заходів входять:

  • професійна гігієна для очищення зубів від відкладень, каменів;
  • санація порожнини рота для видалення патогенних мікроорганізмів та продуктів їх життєдіяльності;
  • прийом вітамінів, антигістамінних засобів, антиоксидантів та інших медикаментів, призначених лікарем;
  • полоскання рота антисептичними розчинами, купірування запалення, прискорення загоєння тканин;
  • хірургічні операції при гіпертрофічній, атрофічній формі (висічення або нарощування ясен);
  • корекція гігієнічних процедур – заміна жорсткої щітки на м’яку, консультації стоматолога щодо правильного догляду за порожниною рота та харчування.

Особливості гінгівіту у дітей

гінгівіт ціна

У дітей гінгівіт, на жаль, дуже часте явище. Він виникає через особливості росту зубів, недосконалої гігієни порожнини рота, через звички тощо.

На щастя, гінгівіт у дітей гарно піддається лікуванню. Стоматологи надають перевагу медикаментозній терапії: прописуються мазі, розчини для полоскання, які абсолютно нешкідливі для дитячого організму.

Але не варто зволікати з походом до стоматолога у випадку гінгівіту у дитини, у такому віці можливе порушення правильного росту зубів, якщо вчасно не лікувати.

Профілактика гінгівіту

Як і для кожного захворювання, існують методи профілактики виникнення гінгівіту. Якщо дотримуватись рекомендацій стоматолога, це допоможе Вам зберегти зуби та ясна здоровими та міцними.

Загальні рекомендації:

  1. Повноцінна домашня гігієна ротової порожнини: чищення зубів два рази на день, ополіскування після кожного прийому їжі, використання зубної нитки і щіток правильної жорсткості.
  2. Періодичне професійне чищення зубів у стоматолога (раз на 4-6 місяців, залежно від індивідуальних особливостей).
  3. Регулярне відвідування стоматолога, навіть якщо відсутні будь-які скарги. Саме це допомагає визначити захворювання на найбільш ранніх стадіях та швидко зупинити його прогресування.

Це лише загальні рекомендації, актуальні для всіх. Ефективна профілактика враховує і індивідуальні особливості.

Прийдіть на консультацію у Клініку Доброго Стоматолога, лікар надасть Вам список правил, що робити, щоб попередити розвиток не тільки гінгівіту, але й будь-яких інших хвороб порожнини рота саме для Вас. Враховується ваш стан зубів та ясен, шкідливі звички, спосіб життя, режим та якість харчування тощо.

Створюємо усмішку мрії

Коли людина усміхається? Коли здорова та щаслива. Тому ми, Клініка Доброго Стоматолога, готові працювати задля Вашої усмішки завждиl

  1. Онлайн-запис
  2. Наші лікарі
Сяюча усмішка тільки з нами