+38 (067) 574-9-574
Стоматологічна клініка в Києві на Позняках - Клініка доброго стоматолога Без вихідних з 8:00 до 20:00
Стоматологічна клініка в Києві на Позняках - Клініка доброго стоматолога (044) 574-9-574; (067) 574-9-574
ЗАПИСАТИСЯ
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
actions
price
services
doctors
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Культьова вкладка: види, показання для постановки, вартість

Кожен професійний стоматолог прагне зберегти природні зуби пацієнта. Саме тому, якщо він бачить, що хоча б частинку зуба реально врятувати – він це обов’язково зробить. Для відновлення функціональності і природної форми зуба за умов його сильного руйнування
(наприклад, якщо залишився лише корінь) часто використовується встановлення зубної вкладки з подальшою фіксацією коронки.

Зубні культові вкладки в стоматології фіксуються в каналах природних коренів, що дає можливість створити базу для встановлення зубної коронки, яка буде імітувати живий зуб. Ви можете звернутися в Клініку Доброго Стоматолога для протезування культової вкладки в зуб під коронку по ціні, яка повністю відповідає якості наших послуг.

Основні показання для використання вкладки

Лікарі-стоматологи радять протезування зубів, використовуючи вкладки в наступних випадках:

 • Повне руйнування природнього зуба (але при умові, що зберігся корінь).
 • Глибоке пломбування та потреба створити опору для фіксації зубного мосту.
 • Відсутня можливість відновити коронки, використовуючи пломбувальні матеріали.

Якщо Ви виявили хоча б одне з наведених показань для встановлення зубних вкладок – зверніться у Клініку Доброго Стоматолога. Наші спеціалісти проконсультують Вас по всіх питаннях, щодо переваг використання культової вкладки на зуб.

Культьові вкладки: матеріали виготовлення

Існують різні види вкладок по типу матеріалу із якого вони виготовляються. Вартість культової вкладки в зуб часто залежить саме від матеріалу, оскільки у кожного з них різні властивості. Найбільш розповсюджені варіанти:

 • керамічні;
 • металеві;
 • композитні.

Цільнокерамічні вироби виготовляють з пресованої кераміки, а також з діоксину цирконію. В першому випадку вкладки будуть дуже привабливі з естетичної точки зору – вони ідентичні фарфоровим. В свою чергу, культьові вкладки із діоксиду цирконію відрізняються підвищеною міцністю. Саме тому ціна на культьову вкладку із діоксиду цирконію вища за металокерамічну. Процес виробництва керамічного виробу абсолютно автоматизований, за рахунок цього повністю відсутня можливість появи вторинного карієсу.

Культьова вкладка, фото Ціна на металеву вкладку в зуб залежить від типу використаного металу, оскільки вона може бути виготовлена як зі сплаву кобальт-хром , так і з благородного металу. Дані конструкції міцні, але виглядають неестетично, тому їх рекомендують встановлювати на жувальних зубах. Золоті вкладки є гіпоалергенними і прослужать довгий час, а срібно-паладієві вироби ставлять при глибокій руйнації зуба, оскільки вони володіють високими антимікробними властивостями.

Композитні моделі використовують рідко, оскільки вони практично не відрізняються від звичайних пломб по якості. Що стосується металокераміки,то багато хто вважає,що це не самий надійний варіант. Такі вкладки через деякий час випадають, але у них є значна перевага – невисока ціна.

Різновиди культьових вкладок

Є два основних види зубних вкладок, ціна на які варіюється:

 • монолітні;
 • розбірні.

До першої категорії відносяться вироби з литою конструкцією, які виготовляють під тиском та під впливом високих температур. Така керамічна культьова вкладка включає в себе основний елемент, який власне відновлює зуб, а також штифт, який фіксує її в каналах зуба.

Розбірні конструкції виготовляють для пацієнтів, у яких корінь зруйнованого зуба має 3-4 канали. Інколи такі конструкції виготовляють знімними, оскільки вони не можуть легко потрапити в кореневі канали. Розбірні вкладки практично не відрізняються від монолітних зовнішньо, але такий варіант ідеально підійде по формі до конкретного зуба. Ціна на культову вкладку зуба такого типа вища, аніж на монолітну, оскільки видалити її практично неможливо. Тому на даний вид стоматологічних конструкцій зазвичай дається довічна гарантія.

Установка вкладки на зуб

Перед тим як встановити зубні вкладки під коронку, необхідно якісно почистити та запломбувати кореневі. Потім канал розпломбують на половину глибини кореня, щоб отримати жолобок для фіксації вкладки. Після того в індивідуальному порядку знімається силіконовий відбиток зі щелеп, потім в лабораторії виготовляється спеціалізована конструкція протезу. На той час, поки виготовляють вкладку та коронку, на зуб ставлять тимчасову вкладку. Це дозволяє пацієнту звикнути до нового відчуття, а також запобігає надмірному наростанню десни. Готову вкладку фіксують за допомогою спеціального цементу, створюючи єдине ціле з коренем природнього зуба.

Вартість культьових зубних вкладок

Завжди пацієнтів цікавить скільки коштує культова вкладка на зуб, щоб орієнтуватися яку вартість потрібно заплатити за повний процес протезування . Вартість в першу чергу залежить від матеріалу. Як ми вже наголошували, ціна на керамічну вкладку з діоксину цирконію найвища. А от металеві вироби із кобальт-хрому та металокераміка обійдуться набагато дешевше.

Телефонуйте в Клініку Доброго Стоматолога, щоб з’ясувати деталі постановки культових вкладок.

 

Лікарі
Волочай Юрій Олександрович
Волочай
Юрій Олександрович
Ортопед. Хірург.
Спеціалізація: Хірургічна стоматологія. Ортопедична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 9 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 9 років
Хижняк В'ячеслав Іванович
Хижняк
В’ячеслав Іванович
Головний лікар. Хірург-імплантолог. Хірург.
Спеціалізація: Хірургічна стоматологія. Лікар першої категорії.
Стаж роботи за фахом: від 17 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 17 років
ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ. НЕОБХІДНА КОНСУЛЬТАЦІЯ?

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

  Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.