+38 (067) 574-9-574
Стоматологічна клініка в Києві на Позняках - Клініка доброго стоматолога Без вихідних з 10:00 до 17:00
ЗАПИСАТИСЯ
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in posts
Search in pages
actions
price
services
doctors
Рентген-знімок діагностичний 110 грн
Панорамний знімок (ОПТГ) 220 грн
КТ сегменту 385 грн
КТ 1 щелепи 440 грн
КТ верхньої та нижньої щелеп 660 грн
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

 

Комп’ютерна томографія в стоматології або дентальна КТ – неінвазивне дослідження ротової порожнини. В результаті такого дослідження пацієнт отримує тривимірне зображення щелепи і зубів на цифровому носії. Процедуру призначають, як правило, перед стоматологічним лікуванням для оцінки стану зубів і кісткової тканини щелепи. КТ зуба дозволяє оцінити здоров’я зубів і щелепної області у всіх площинах, на відміну від двомірного рентгенівського знімка.

КТ знімок зубів: переваги методики

комп'ютерна томографія щелепи

В основі комп’ютерної томографії лежить принцип рентгенівського знімка, при цьому рівень опромінення томографа на 70% нижче, ніж звичайного рентгена (хоча сучасне рентгенографірування також безпечне для організму людини). У процесі дослідження виконується безліч таких знімків в розрізі. На їх основі формується тривимірна модель досліджуваної області.

Завдяки цьому лікар отримує повну картину структури зубів і щелепної кістки. Це підвищує якість стоматологічної діагностики, постановки діагнозу і дозволяє скласти план лікування, виходячи з більш точних початкових даних. Ціна КТ щелепи трохи вище, ніж вартість двовимірного рентген-знімка.

Дентальна комп’ютерна томографія щелепи і зубів дозволяє діагностувати:

 • Становище і здоров’я непрорізавшихся зубів;

 • Наявність і структуру новоутворень в ротовій порожнині;

 • Структуру і положення зубних коренів;

 • Висоту щелепної кісткової тканини;

 • Характер пошкодження щелепної кістки;

 • Наявність запальних утворень, які через розташування не можна виявити на рентгені.

В яких випадках призначають КТ знімок зубів і щелепи

комп'ютерна томографія щелепи
 • Томографія зубів призначається для діагностики структури кісткової тканини при протезуванні та імплантації зубів.

 • Процедуру рекомендують пацієнтам при виправленні прикусу. КТ дозволяє визначити особливості росту зубів і їх зачатків, а також кореневої частини постійних зубів. Наприклад, лікар призначає КТ для визначення положення непрорізавшихся зубів мудрості або зачатків постійних зубів.

 • Знімок зуба можуть рекомендувати пацієнтам із захворюваннями ясен. Тривимірне зображення щелепи дозволяє визначити рівень і особливості структури кісткової тканини пацієнта.

 • Томографія зуба буде також корисна при лікуванні зубних каналів.

 • КТ також призначають при наявності новоутворень в ротовій порожнині.

 • Дослідження також проводять при травмах зубів і щелепи.

У Клініці Доброго Стоматолога на Позняках також можна зробити КТ зубів в Києві. Якщо ваш лікуючий лікар рекомендував вам КТ знімок зубів, приходьте в нашу стоматологію. Ми з радістю проведемо обстеження (це займає лічені хвилини) і по його завершенню надамо томограму записану на диск.

Спеціального направлення на процедуру не потрібно. Записуйтеся в зручний для вас час і приходьте. Ціна КТ в Києві залежить від обсягу досліджуваної області (одна / дві щелепи). Вартість процедури вказана на сторінці «Ціни». Також ціну комп’ютерної томографії щелепи можна дізнатися у нашого менеджера за номером: +38 067-574-9-574.

Протипоказання до процедури

Комп’ютерна томографія зубів і щелепи – безпечна і безболісна процедура, однак вона має ряд протипоказань.

КТ протипоказана:

 • дітям до 5 років;

 • вагітним жінкам;

 • жінкам, які годують груддю;

 • людям з важкими психічними захворюваннями.

Комп’ютерна томографія зубів в Києві: підготовка і етапи процедури

комп'ютерна томографія щелепи

Відразу відзначимо, що особлива підготовка для процедури не потрібна. Правда, перед обстеженням вам необхідно буде зняти сережки або будь-які інші металеві предмети і прикраси з голови.

Після цього лікар відведе вас до томографа, фіксує вашу голову в правильному положенні щодо апарату і виконає сканування. Процес сканування займає лічені секунди. По завершенню сканування ви можете проходити в приймальню кімнату. Через кілька хвилин після цього результат дослідження записується на диск. Як тільки запис буде готовий, як правило, це 5-10 хвилин, ви отримуєте диск з записом. Після цього тривимірну модель щелепи можна подивитися на комп’ютері.

Вам потрібно зробити КТ зубів? Її можна зробити в нашій стоматології. Записуйтеся на процедуру в Клініку Доброго Стоматолога на Позняках. У нас можна зробити комплексну томографію ротової порожнини або зональний тривимірний знімок верхньої або нижньої щелепи. Наші стоматології працюють в будні і на вихідних – записуйтеся в зручний час і приходьте на комп’ютерну томографію зуба.

Готуватися до процедури не потрібно.

Детально про вартість КТ зубів ви можете дізнатися у нашого менеджера або на сторінці «Ціни» в розділі «Комп’ютерна томографія і рентген-діагностика». Чекаємо вас за попереднім записом!© Автор статті: Хижняк В’ячеслав Іванович

Лікарі
Тарасова Дар'я Олександрівна
Тарасова
Дар’я Олександрівна
Терапевт. Гігієніст. Дитячий прийом.
Спеціалізація: Терапевтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 5 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 5 років
ПОСТІЛ Артур Олегович
ПОСТІЛ
Артур Олегович
Головний лікар в клініці на
Соломії Крушельницької, 7. Терапевт. Ендодонт.
Спеціалізація: Терапевтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 6 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 6 років
Волочай Юрій Олександрович
Волочай
Юрій Олександрович
Ортопед. Хірург.
Спеціалізація: Хірургічна стоматологія. Ортопедична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 9 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 9 років
Жарова Лариса Миколаївна
Жарова
Лариса Миколаївна
Терапевт. Гігієніст. Пародонтолог.
Спеціалізація: Терапевтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 17 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 17 років
Дудко Олена Григорівна
Дудко
Олена Григорівна
Терапевт. Гігієніст.
Спеціалізація: Терапевтична стоматологія. Лікар другої категорії.
Стаж роботи за фахом: від 28 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 28 років
Хижняк В'ячеслав Іванович
Хижняк
В’ячеслав Іванович
Головний лікар. Хірург-імплантолог. Хірург.
Спеціалізація: Хірургічна стоматологія. Лікар першої категорії.
Стаж роботи за фахом: від 17 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 17 років
Відповідь: Стоматологи рекомендують робити професійне чищення зубів 1 раз на 4-6 місяців. Але ці поради не для всіх. Частота відвідування залежить від багатьох факторів, таких як: шкідливі звички, мінеральний склад слини, а також носіння ортодонтичних апаратів (брекет-система, пластини, елайнери).
Відповідь: Найоптимальнішим періодом для лікування зубів при вагітності є другий триместр, а саме з 13-го по 26-й тиждень. Для огляду до стоматолога можна приходити будь-який період вагітності.
Відповідь: Зуб після видалення нерва змінює колір лише у тому випадку, якщо проведено не якісне лікування кореневих каналів. Різні матеріали дають різні відтінки. Зараз використовуються в стоматології такі пломбувальні матеріали, які не дають зміни кольору у твердих тканинах зуба, але якщо є такі зміни, завжди можна їх виправити за допомогою керамічних конструкцій. Більш детально Ви можете отримати професійну консультацію наших фахівців.
Відповідь: Існує багато причин, через які може бути чутливість зубів: - підвищене стирання зубів; - при ясеневих дефекти, так звані клиноподібні дефекти; - ерозія емалі; - Підвищена кислотність. Щоб дізнатися причину, записуйтесь до нас на консультацію.
Відповідь: Якщо зуби мудрості, так звані вісімки, прорізалися рівно і стоять у зубному ряду, не мають каріозних поразок, їх видаляти не обов'язково. Не забуваємо про те, що зуби мудрості та їхнє розташування – це індивідуальна особливість кожної людини. У когось вони можуть бути не прорізані, а у когось може не бути навіть їхніх зачатків. Повну діагностику проводить лікар-стоматолог, а також за допомогою рентген-діагностики, бажано КТ. Якщо Вас турбують зуби мудрості, а також є дискомфорт поруч із ними, потрібно звернутися до лікаря-стоматолога.
Відповідь: Після планування постановки вінірів, пацієнт приходить на обробку зубів безпосередньо під постійну конструкцію. Обробка зуба може тривати від 2-х до 6 годин залежно від того, скільки зубів задіється в протезування. Після цього знімаються відбитки (у нашій клініці можна цю процедуру зробити інтраоральним 3D сканером CEREC Omnicam, який сканує тканини зуба в будь-якій зручній для Вас позі, дає точне тривимірне зображення, дозволяє візуалізувати важкодоступні місця, аналізувати форму, відтінок кожного зуба) і ставляться на якийсь час виготовлення постійної конструкції – тимчасову. Через 2 тижні вініри приміряють, дивляться колір та посадку, якщо Вас все влаштовує з естетичної точки зору, а нас з лабораторної, то фіксуємо вініри на постійний цемент. Для більш детальної інформації приходьте на консультацію у Клініку Доброго Стоматолога.
Відповідь: Коронки на зуби одягають у випадках, коли в зубі видаляють нерв, тоді він стає крихким і для того, щоб у майбутньому зуб не розколовся, одягають коронки. Коронки ставлять ще в тих випадках, коли в зубі було встановлено кілька пломб протягом багатьох років. Встановивши нову пломбу, Ви піддаєте зуб до розколу, оскільки своїх стінок залишається недостатньо, у таких випадках краще поставити коронку, для того, щоб зробити максимально функціональне розвантаження зубів і не втратити цей зуб надалі.
Відповідь: Коли Ви помітили при щоденному чищенні зубів кровоточивість ясен, обов'язково це має Вас насторожити. Вам потрібно звернутись до стоматолога. Причиною кровоточивості ясен можуть бути місцеві чинники, і загальне захворювання організму. Для більш чіткої та детальної діагностики приходьте на консультацію у Клініку Доброго Стоматолога.
Відповідь: Для цього необхідно підібрати правильні засоби гігієни. Одним із таких засобів є електрична щітка, яку рекомендується використовувати у щоденній гігієні. Без шкоди для емалі та ясен можна освітлити зуби за допомогою професійної гігієни. При цьому тон Ваших зубів висвітлиться на 0,5 тони, зніметься весь наліт і пігментація.
Відповідь: Зуби є дзеркалом стану нашого організму, тому ведіть здоровий спосіб життя, підбирайте правильні засоби гігієни, щодня чистіть зуби щонайменше 2 рази на день і приходьте на огляди в Клініку Доброго Стоматолога що півроку.
Відповідь: Причин у цьому випадку може бути декілька: захворювання тканин пародонту або захворювання самого зуба, тобто поява запальних процесів, що вийшли за межі зуба. Потрібно прийти до стоматолога на консультацію, лікар зробить рентген знімок, огляне ясна, огляне тверді тканини зуба і відповідно після цього лікар поставить правильній діагноз. За більш детальною інформацією звертайтеся до Клініки Доброго Стоматолога.
Насправді, якщо ви помітили нерівне розташування одного чи декількох зубів, маєте постійну звичку дихати ротом, маєте негармонійний профіль, асиметричне обличчя або проблеми з вимовою. Вам неможливо провести імплантацію чи протезування – це вже привід звернутися до ортодонта і розпочати лікування (це може бути як в п’ять років так і в п’ятдесят).
Найефективніший період – це період піку росту дитини (~ 8-15 років).
Це залежить від багатьох факторів: від тяжкості патології, віку, від виду апаратури, що використовується, бажання і співпраці пацієнта…, але в середньому 1,5-2 роки. У дітей в період молочного, змінного прикусу лікування триватиме до прорізування всіх постійних зубів (декілька років).
Все залежить від того, коли з'явилася проблема. 3 2,5 - 3 років можна знайти контакт з дитиною і полікувати в свідомості, якщо проблеми виникають в більш молодшому віці, тоді є всі показання для лікування в медикаметозному сні.
Головне правило - не обманювати! Не кажіть, що нічого не будуть робити, що просто подивляться, але й не лякайте словами "укол", "вирвати". Краще розкажіть, що лікар подивиться, що треба зробити і сам все поясне. А ми з свого боку знайдемо підхід, в залежності від настрою дитини.
Обов'язково, бо діти зазвичай не вичищають якісно весь наліт, а він провокує утворення карієсу.
Звичайно потрібно! Строк служби деяких тимчасових зубів до 12-13 років, бездіяльність може спровокувати проблеми з постійними зубами!
Тимчасовий зуб - маленька копія постійного, в жувальні групі тимчасових зубів буває 3 корені і 3, а в деяких навіть 4 канала.
Якщо зуб у дитини дуже зруйнований, то навіть фотополімерна пломба не буде триматися дуже довго, щоб зберегти та зміцнити зуб, тому наші фахівці рядять в таких випадках ставити коронки на зубчики.
Гарантія один рік, обов’язково рекомендуємо пацієнту приходити на полірування реставрацій кожні 6 міс.
Ні, вони дуже абразивні і шкодять емалі. Можна 1-2 рази на тиждень.
Потрібна консультація спеціаліста , якщо тріщина велика , ми не рекомендуємо робити професійне відбілювання зубів.
Це питання вирішує лікар. Якщо видалення відбулося без значної травматизації, а також при відсутності запалення, то не має потреби в призначенні антибіотика пацієнту.
Так, це значно мінімізує ускладнення та прискорить процес заживлення.
Причин може бути декілька : стирання зубної емалі ( внаслідок використання абразивних паст і жорстких щіток), ерозія емалі, опущення рівня ясен.
Рекомендовані статті
ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ. НЕОБХІДНА КОНСУЛЬТАЦІЯ?

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

  Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.