+38 (067) 574-9-574
Без вихідних з 8:00 до 20:00
(044) 574-9-574; (067) 574-9-574
ЗАПИСАТИСЯ
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in posts
Search in pages
actions
price
services
doctors
Лікування карієсу в КиєвіКарієс зубів – захворювання, яке супроводжується повільним прогресуючим руйнуванням твердих тканин зуба. Це захворювання зустрічається у 99 % людей. При несвоєчасному лікуванні або його відсутності, карієс може привести до повноцінного руйнуванню зуба і як результат, – до його втрати. Також це захворювання може викликати ряд ускладненні у вигляді пульпіту, періодонтиту, гранульоми або кісти зуба.
Рекомендуємо раз у півроку приходити на консультацію та огляд до лікаря стоматолога. Це невисока ціна за своєчасну діагностику порушень та збереження зубів. Лікарі Клініки Доброго Стоматолога зможуть діагностувати наявність карієсу на початкових стадіях та провести необхідне лікування.

Причини карієсу

Головна пичина карієсу – бактерії в ротовій порожнині та наліт на зубах, який вони утворюють. З часом бактерії руйнують емаль і утворюють порожнину на поверхні зуба. Надалі, якщо карієс не лікувати, захворювання прогресує, порушуючи цілісність твердих тканей зубів аж до пульпи та тканин періодонта.  Саме тому ретельна, постійна гігієна зубів має велике значення в профілактиці карієсу.

Чому виникає карієс:

 • Через нехтування гігієною ротової порожнини. Це призводить до того, що на зубах утворюється м’який, а потім і твердий зубний наліт – скупчення бактерій у вигляді бляшок.
 • Надлишкова кількість цукру в їжі, яку споживає людина. Вуглеводи і цукор викликають утворення зубного нальоту, а значить і сприяють появі карієсу.
 • Через дефіцит фтору в їжі,яку споживаємо. Фтор дозволяє зубній емалі бути більш стійкою до впливу кислот і бактерій. з-за дефицита.
 • Через анатомічну форму зубної поверхні. Найчастіше залишки їжі залишаються в зубних проміжках. Якщо через форми зуба ці ділянки важко або неможливо ретельно очистити зубною щіткою, в цих місцях буде накопичуватися зубний наліт. А значить, бактерії будуть постійно атакувати емаль. Саме тому не можна нехтувати лікуванням карієсу.
 • Через генетику. Хороша генетика – ціна міцних зубів. Саме генетичний фактор також має значення у виникненні карієсу, адже вроджена тонка емаль буде менш стійка до карієсу.
 • Через порушений раціон. Організм повинен отримувати ряд необхідних мікроелементів, які допомагають підтримувати імунітет. При поганому харчуванні, організм буде більш сприйнятливий до різних захворювань в тому числі і до карієсу.
 Також існує безліч факторів, які сприяють розвитку карієсу. Наприклад, куріння. Для курців характерна підвищене бактеріальне середовище в ротовій порожнині – жовто-коричневий «наліт курця» на зубах. Якщо ви виявили у себе карієс, приходьте на лікування в Києві в Клініку доброго стоматолога. Ми знаходимося на Позняках. Звертайтесь за попереднім записом.

Симптоми карієсу

Ціна на видалення карієсуСимптоматично карієс відчувається по-різному в залежності від стадії розвитку. На початковій стадії карієс дуже важко виявити самостійно. Він ніяк не проявляє себе. Ви так само можете насолоджуватися холодної або гарячої їжею, а поверхня емалі, яка схильна до карієсу, може  в деяких місцях мати сірий або білий колір.
Якщо ж карієс від стадії плями перейшов в наступну стадію, ви можете:
 • відчути біль в одному або декількох зубах при вживанні холодної, гарячої, гострої, солодкої або кислої їжі.
 • побачити на поверхні зуба чорну пляму або поглиблення, в області яких може відчуватися біль під час накушування.
Приходьте на консультацію в нашу стоматологію при перших симптомах карієсу. Не відкладайте вирішення проблеми, адже карієс – хвороба, яка прогресує і не проходить самостійно, як застуда. Стоматологи нашої клініки діагностують карієс на ранніх стадіях, ліквідують його та вилікують зуб і ваша посмішка знову стане здоровою і красивою.

Стадії карієсу зубів та лікування

В залежності від глибини ураження зуба розрізняють чотири стадії карієсу:
 • Карієс в стадії плями. Це перша стадії розвитку захворювання. Як вже говорилося раніше, на цій стадії карієс проявляє себе у вигляді невеликої плями, іноді краплинки, на зубній емалі сірого або білого кольору. В цьому випадку ви можете не підозрювати, що у вас є карієс.
 •  Поверхневий карієс. Це друга стадія розвитку захворювання зуба. Прогресуючий карієс розростається від плями до невеликої каріозної порожнини в зубній емалі. Поверхневий карієс вже легко виявити самостійно, якщо він розвивається на видимій частині зубів. Для нього характерне утворення чорних плям і невеликих порожнин на емалі.
 •  Середній карієс. Третя стадія карієсу супроводжується порушенням не тільки структури емалі, але і дентину. Як і у випадку з попередніми стадіями, на третій стадії хвороба протікає практично безсимптомно. За винятком більш помітних порожнин в зубній поверхні і чутливості зубів до холодної і гарячої їжі.
 • Глибокий карієс. На цій стадії каріозна порожнина практично досягає пульпи – сполучної тканини зуба з нервовими закінченнями, кровоносними і лімфатичними судинами. В цьому випадку ви можете відчувати дискомфорт і короткочасну біль під час прийому їжі. Також проблемний зуб реагуватиме на холодну і гарячу їжу. Ціни на лікування карієсу зростають залежно від стадії розвитку хвороби. Лікування глибокого карієсу буде дорожче, ніж поверхневого або середньо.
 • Коли карієс вражає дентин і потрапляє в пульпу, то хвороба перетікає в пульпіт – ускладнення карієсу. Для пульпіту характерний гострий ниючий іноді пульсуючий біль, що виникає як при прийомі їжі, так і в інший час. Коли бактерії потрапляють в пульпу, вона запалюється. Це може супроводжуватися гнійними виділеннями і гострим болем. Якщо не виконувати на цій стадії лікування зубів, карієс може перетекти в хронічну форму і привести до ускладнень – періодонтиту, втрати зуба і навіть до інфікування кісткової тканини щелепи.
 • Періодонтит – це наступна стадія розвитку карієсу, коли бактеріальна інфекція вражає тканини періодонта в кореневій частині зуба. При цьому порушується зв’язка, яка утримує зуб. На цій стадії гострий зубний біль стихає, але з’являється постійний тупий біль в зубі. Біль з’являється при накушувані або впливі на зуб. У кореневій частині зуба можуть утворитися гранульоми або кісти.

Лікування карієсу: етапи та вартість

Команда професійних стоматологів в Клініці доброго стоматолога лікує карієс на всіх стадіях і намагається врятувати навіть глибоко пошкоджений зуб. Приходьте на лікування карієсу в Києві в нашу клініку на Позняках і ми допоможемо повернути здоров’я і красу ваших зубів.

Вартість лікування карієсу

 • Вилікуємо карієс на стадії плями. Для цього проведемо ремінералізацію зубів.
 • Вилучимо пошкоджену карієсом частину зуба і запломбуємо зуб.
 • Вилікуємо глибокий карієс, пульпіт і періодонтит, а також відреставруємо пошкоджену частину зубної коронки.
 • Усунемо ускладнення карієсу – гранульоми або кісти зуба і вилікуємо проблемний зуб.
 • Якщо захворювання гранично прогресувало і зуб неможливо врятувати, ми рекомендуємо видалення зуба і розповімо про можливі способи протезування. .
В залежності від складності захворювання та характеру пошкодження, лікування карієсу зуба може займати 1-3 візити.
Чекаємо вас на прийомі в клініці! Чим раніше ми почнемо боротися із захворюванням, тим більший шанс відновити здоров’я проблемного зуба

Лікування карієсу: ціни в Клініці Доброго Стоматолога

Вартість лікування карієсу в нашій клініці залежить від характеру порушення. З попередньою вартістю послуг і цінами на лікування карієсу ви можете ознайомитися на сторінці «Ціни».
Найкращий спосіб боротьби з карієсом  – профілактика
Як і будь-яку іншу хворобу, це захворювання краще попередити, ніж лікувати і боротися з його наслідками. Тому всім пацієнтам рекомендуємо дотримуватися деяких правил, які допоможуть довше зберегти здоров’я зубів: не прибрати карієс, а запобігти його появі.

Правила профілактики карієсу

 1. Використовувати зубну нитку перед чищенням зубів. Це дуже важливо, адже зубна нитка дозволяє позбутися від залишків їжі в місцях, де зубна щітка не справляється.
 2. Чистити зуби після їжі або хоча б зранку та ввечері.
 3. Користуватися ополаскивателем для зубів і ясен. Ополіскувачі допомагають видалити бактерії в ротовій порожнині, а також зберегти здоров’я зубів і ясен.
 4. Робити професійну чистку зубів 1 раз в 6-12 місяців. Професійне чищення зубів дозволяє видалити скам’янілий зубний наліт і очистити емаль у важкодоступних місцях.
Чекаємо Вас на консультацію та лікування карієсу в Києві в Клініці Доброго Стоматолога! Адже своєчасна допомога зубам – ціна їх здоров’я в майбутньому.

 

Лікарі
Люшина
Світлана Сергіївна
Терапевт. Пародонтолог. Гігієніст.
Спеціалізація: Терапевтична стоматологія. Лікар першої категорії.
Стаж роботи за фахом: від 18 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 18 років
ГРИЦИК
ВАСИЛЬ СТЕПАНОВИЧ
Терапевт. Гігієніст.
Спеціалізація: Терапевтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 9 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 9 років
Бобровицька
Оксана Володимирівна
Терапевт. Гігієніст.
Спеціалізація: Терапевтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 5 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 5 років
Тарасова
Дар’я Олександрівна
Терапевт. Гігієніст. Дитячий прийом.
Спеціалізація: Терапевтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 5 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 5 років
Кавчак
Марина Степанівна
Терапевт. Гігієніст.
Спеціалізація: Терапевтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 6 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 6 років
ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ. НЕОБХІДНА КОНСУЛЬТАЦІЯ?

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.