Існує велика кількість факторів, які сприяють розвитку карієсу у дітей. Порушення структури тканини зуба виникають ще внутрішньоутробно: при різних захворюваннях матері під час вагітності.
Після народження зубки псуються при поганій гігієні порожнини рота, неправильному харчуванні, великому вживанні вуглеводів, нестачі необхідних вітамінів.
Карієс молочних зубів ділиться на кілька стадій:
- початковий;
- поверхневий;
- середній;
- глибокий.
Для початкового карієсу характерна поява білих плям на емалі. Больових відчуттів дитина не відчуває. Якщо вчасно звернутися до стоматолога, то за допомогою профілактичних заходів (таких як сріблення) карієс так і залишиться в стадії плями.
Поверхневий карієс – це поява дефекту в межах емалі. Можуть з’явитися незначні хворобливі прояви на солодке, кисле. Лікуванням є пломбування зуба.
При середньому карієсі вражається емаль і частина дентину. З’являється больова реакція на холодне, гаряче. Метод лікування такого карієсу – також пломбування.
Глибокий карієс – це ураження емалі і більшої частини дентину. У діток процес руйнування зубів відбувається більш гостро, тому стоматолог визначає план лікування: чи є можливість постановки пломби, чи необхідно більш консервативне лікування (лікування каналів).
Для пломбування молочних зубів використовується матеріал з виділенням фтору, який сприяє мінералізації емалі.