+38 (067) 574-9-574
Без вихідних з 8:00 до 20:00
(044) 574-9-574; (067) 574-9-574
ЗАПИСАТИСЯ
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in posts
Search in pages
actions
price
services
doctors

Виправлення неправильного прикусу

Неправильний прикус – це порушене змикання зубів, відсутність правильних контактів при жуванні. Ця проблема часто супроводжується зовнішньою неестетичністю зубного ряду. Тому зазвичай пацієнти приходять із запитом на вирівнювання зубів, а не з потребою виправлення прикусу.

Зазвичай неправильний прикус не помічають, якщо зуби у зоні посмішки відносно рівні. Але вчасно виправити прикус важливо для здоров’я зубів у майбутньому.

ЯК ВИЗНАЧИТИ НЕПРАВИЛЬНИЙ ПРИКУС

Головний симптом неправильного прикусу

При правильному прикусі верхні жувальні зуби щільно змикаються з відповідними нижніми, спереду верхні зуби закривають нижні приблизно на третину. Середня лінія між центральними різцями верхнього і нижнього зубних рядів збігається і проходить посередині овалу обличчя.

Головний симптом неправильного прикусу — відсутність контактів або нещільне змикання зубів. Зрозуміти, що прикус неправильний, можна за зовнішніми ознаками: асиметрією овалу обличчя, випнутими щелепами, недорозвиненим підборіддям, щілинами між зубами. Неправильно розміщені зуби можуть травмувати слизову, ускладнювати жування і погіршувати дикцію.

ВИДИ НЕПРАВИЛЬНОГО ПРИКУСУ:

Дистальний. Верхня щелепа сильно розвинена і виступає вперед, нижня — недорозвинена.

Мезіальний. Нижня щелепа дуже виступає вперед.

Відкритий. Частина зубів, наприклад, різці та ікла, взагалі не змикаються один з одним. Вважається однією з найскладніших аномалій.

Глибокий прикус. Верхні зуби перекривають нижні більше, ніж на половину.

Перехресний. Щелепа недорозвинена з одного боку, верхні і нижні зуби перетинаються перехресно.

Види неправильного прикусу

НАСЛІДКИ НЕПРАВИЛЬНОГО ПРИКУСУ

Прикус не виправляється з віком: скупченість зубів прогресує, зуби зміщуються і нахиляються, впливають на стан ясен. У результаті ортодонтичного лікування може виявитися недостатньо для розв’язання всіх проблем.

Втрата зубів. Жувальне навантаження на зуби розподіляється нерівномірно — вони стираються, нахиляються і розхитують корені. Після втрати зубів складно провести імплантацію, тому що місце для імпланта і коронки займають упалі «сусіди». Повернення жувальної функції й естетики в такому випадку потребує тривалого лікування в ортодонта, хірурга й ортопеда.

Проблеми з яснами.Від неправильного жувального навантаження страждає пародонт — тканина, що оточує корінь зуба і ясна. Нахиляючись і зміщуючись, зуби залишають простір між зубом і яснами, в який потрапляють бактерії та викликають запалення. Тканина ясен зменшується й оголює корінь зуба. Результат — пародонтит і випадання зубів.

Захворювання шлунково-кишкового тракту і ЛОР. Зуби, які стоять неправильно, не можуть ретельно пережувати їжу, вона стає додатковим навантаженням на шлунково-кишковий тракт. Неправильна будова і розташування щелеп викликає отит, гайморит й інші захворювання.

Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба. Задавнені захворювання СНЩС дуже погіршують самопочуття і їх складно лікувати. З’являється головний біль, клацання і хрускіт під час відкривання рота, спазми. Іноді буває навіть складно і боляче відкривати рот.

Травми слизової. Випнуті вперед зуби дряпають м’які тканини порожнини рота. Крім дискомфорту і болю, мікротравми стають причиною запалень і виразок.

Естетика і гігієна. Прикус відповідає не тільки за привабливість відкритої усмішки, але й гармонію обличчя в цілому. Невилікуваний прикус з роками посилить асиметрію обличчя і неправильну лінію профілю. Скупчені і нерівні зуби погіршують естетику і їх складніше очистити. Результат поганої гігієни — це темний наліт, запах з рота, карієс і хвороби ясен.

Ранні зморшки. При неправильному прикусі жувальні м’язи отримують нерівномірне навантаження — одні постійно напружуються, інші занадто розтягуються. Ці зміни відображаються на шкірі, яка розтягується і збирається в складки. Від постійної неправильної роботи напружується і зношується суглоб. Нижня щелепа опускається й утворює друге підборіддя.

СПОСОБИ ВИПРАВЛЕННЯ ПРИКУСУ В ДОРОСЛИХ

Виправлення прикусу — це тривалий процес, неможливий без спеціального ортодонтичного лікування. Чим доросліший пацієнт, тим більше часу знадобиться для вирівнювання зубів, адже тканини вже сформувалися, і регенерація проходить повільніше.

ВСТАНОВЛЕННЯ БРЕКЕТІВ

Сучасні брекети зручні для пацієнта і лікаря

Класичні ортодонтичні конструкції впораються з майже будь-якими аномаліями прикусу і складними викривленнями. Сучасні брекети зручні для пацієнта і лікаря, можуть бути прозорими або абсолютно непомітними. Деякі системи виготовляють індивідуально, вони дозволяють виправити прикус досить швидко.

ЗНІМНІ КАПИ І ТРЕЙНЕРИ

Прозорі пластикові капи — елайнери можуть виправити нескладні викривлення прикусу і зубів. Їх потрібно носити постійно, знімаючи тільки під час їжі і чищення зубів. Приблизно раз на місяць капу треба змінювати на нову.

Трейнери  та капи

ТРЕЙНЕРИ — це теж прозорі капи, але з силікону. Вони відрізняються від брекетів та елайнеров тим, що не тиснуть на зуби для їхнього виправлення, а рівномірно розподіляють жувальне навантаження. Із серйозними патологіями трейнери не впораються. Їх застосовують в основному як допоміжну техніку для поліпшення носового дихання, ковтання і дикції. Трейнери потрібно встановлювати тільки вночі і всього на кілька годин удень, але суворо в один і той же час.

ХІРУРГІЧНЕ ВИПРАВЛЕННЯ ПРИКУСУ

Радикальний метод виправлення складних аномалій, з якими не можуть впоратися брекети. Зазвичай застосовують після щелепно-лицьових травм або при відкритому прикусі, який заважає нормально жувати і говорити.

ВИПРАВЛЕННЯ ПРИКУСУ ТА ЕСТЕТИКИ

При розумному ортодонтичному лікуванні виправляється не тільки прикус, але й зовнішні дефекти зубів: викривлення, щілини, середня лінія.

У випадках, коли прикус виправлений, але зуби все одно виглядають непривабливо або відсутні, варто звернутися до ортопеда для встановлення вінірів або коронок.

Виправляти прикус не пізно навіть в дорослому віці. Чим раніше це зробити, тим більших проблем можна уникнути в майбутньому. Ортодонтичне лікування допоможе зберегти здорові зуби, повернути естетику усмішки й гармонію рис обличчя, стати впевненішими у собі.

 

Лікарі
Тимошок
Олександра Анатоліївна
Ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.
Спеціалізація: Ортодонтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 5 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 5 років
Якуш
Олена Юріївна
Ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.
Спеціалізація: Ортодонтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 12 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 12 років
Ціни
Аналіз ОПТГ, расшифровка ТРГ, аналіз діагностичних моделей, фотодіагностика

600 грн

Зняття відбитків для виготовлення діагностичних моделей

1200 грн

Зняття відбитків для виготовлення ортодонтичного апарату

1200 грн

Зняття відбитків для ортодонтичного апарату

650 грн

Лицьова маска одноосьова

2300 грн

Апарат ALF

4350 грн

MARPE апарат для скелетного розширення

18000 грн

Апарат Гербста

19000 грн

Виготовлення Set-up моделі

1000 грн

Встановлення Tie Back

40 грн

Встановлення замків Damon на інші моделі

590 грн

Встановлення знімного гачка для брекетів Damon Q

64 грн

Встановлення накусочних брекетів (1 зуб)

515 грн

Діагностика моделей

430 грн

Діагностика гіпсування в артикуляр

2500 грн

Заміна резинки

600 грн

Заміна/фіксація металевої дуги Cuni-Ti

395 грн

Зняття брекет-системи, чистка/полірування зубів, 1 щелепа

1150 грн

 
ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ. НЕОБХІДНА КОНСУЛЬТАЦІЯ?

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.