+38 (067) 574-9-574
Стоматологічна клініка в Києві на Позняках - Клініка доброго стоматолога Без вихідних з 10:00 до 17:00
ЗАПИСАТИСЯ
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in posts
Search in pages
actions
price
services
doctors
Виправлення перехресного прикусу Перехресний прикус — це патологія прикусу, при якій порушене перекриття між верхніми і нижніми зубами так, що деякі відділи або поодинокі зуби нижньої щелепи закривають відповідні верхні. Якщо перекриття порушено хоча б у ділянці одного зуба, то це вже вважається перехресним прикусом або перехресним співвідношенням у зоні одного зуба.

ВИДИ ПЕРЕХРЕСНОГО ПРИКУСУ

 • За розташуванням у порожнині рота:
  • У бічному відділі
  • У передньому відділі. Нижня щелепа, яка виступає у передньому відділі, іноді свідчить про мезіальний прикус.
 • Прикус типу «ножиці», при якому верхні зуби повністю перекривають нижні.
  • За перекриттям зубного ряду:
  • Буккальна оклюзія, при якій нижня щелепа перекриває верхню з одного чи з обох боків. Перекриття утворюється в результаті аномально великого розміру нижньої щелепи або занадто вузької верхньої щелепи.
  • Лінгвальна оклюзія, при якій верхня щелепа перекриває нижню повністю або частково в результаті недостатнього розвитку нижньої щелепи або широкої верхньої щелепи.
 • За поширеністю в порожнині рота:
  • перехресний прикус у щелепному відділі;
  • перехресне співвідношення в зоні 1-2 зубів.

ОЗНАКИ ПЕРЕХРЕСНОГО ПРИКУСУ

ОЗНАКИ ПЕРЕХРЕСНОГО ПРИКУСУ Неправильний перехресний прикус передусім помітний візуально. При зімкнених щелепах окремі зуби або групи зубів нижнього зубного ряду перекривають відповідні зуби верхнього зубного ряду. Верхні і нижні зуби ніби «перетинаються» один з одним. Непрямими симптомами перехресного прикусу є асиметрія обличчя і зміщення підборіддя. Ці ознаки не завжди проявляються, а якщо й виявляються, то не обов’язково вказують саме на перехресний прикус.

ПРИЧИНИ ПОЯВИ ПЕРЕХРЕСНОГО ПРИКУСУ

Найчастіше патології прикусу формуються з раннього дитинства. Прикус формується як під дією незалежних факторів: особливостей будови і розвитку щелеп і зубів, так і через шкідливі звички дитини або неправильний догляд за зубами. Виправлення перехресного прикусу
 • Неправильний розвиток щелеп через спадковість, нестачу кальцію, затримку прорізування постійних зубів, отоларингологічні захворювання (риніт, гайморит).
 • Порушення стирання молочних зубів. У нормі молочні зуби поступово стираються і змикаються рівномірно. Якщо молочні ікла не стерлися, вони створюють перешкоду правильному змиканню зубів: зісковзують і зміщують за собою в бік всю щелепу.
 • Рання втрата молочних зубів у результаті карієсу або природного випадання провокує зміщення зубів, що залишилися, неправильний ріст постійних і закріплення неправильного змикання.

 • Шкідливі звички дитини. Іноді діти навмисно зміщують щелепу в бік або доторкаються язиком до зубів, які ростуть. Будь-які неприродні механічні дії впливають на кінцеве положення зубів і щелепи.

 • У дорослих перехресний прикус може утворитися в результаті лицьової травми або при неякісному протезуванні. При відновленні зубів коронками або вінірами важливо врахувати анатомічно правильне положення і розмір, щоб ортопедична конструкція не завадила природному змиканню зубів.

СТАДІЇ ФОРМУВАННЯ ПЕРЕХРЕСНОГО ПРИКУСУ Виправлення перехресного прикусу

Неправильний прикус може розвиватися в двох формах, які впливають на тривалість і технологію лікування.

Зубоальвеолярна форма прикусу це неправильне положення на рівні зубів при нормальному розмірі щелеп. При такому прикусі нерівні зуби провокують вимушене неправильне положення щелепи. Якщо з цією формою оклюзії не працювати, то щелепа буде рости під неправильне положення і прикус матиме кісткову форму.

Скелетна форма прикусу це неправильне положення зубів і щелеп, закріплене на рівні лицевого скелета. Ця форма може бути результатом нерівномірного росту щелеп або сформуватися із зубоальвеолярної форми в результаті закріплення неправильного положення.

НАСЛІДКИ ПЕРЕХРЕСНОГО ПРИКУСУ

На початкових стадіях розвитку перехресного прикусу ускладнення зазвичай пов’язані зі швидкістю і складністю лікування: чим довше зволікати з виправленням прикусу, тим складніше його доведеться лікувати в майбутньому.

 • Прикус закріплюється в скелетній формі.

 • Неправильно ростуть постійні зуби.
 • Нерівномірне навантаження на суглоб, неправильний розвиток суглоба і постави.
При перехресному прикусі постійних зубів, зуби, ясна і скронево-нижньощелепний суглоб піддаються постійному нерівномірному навантаженню. Підвищується ризик розвитку ускладнень, що вимагають дорогого лікування і втручання кількох фахівців.
 • Стирання зубів. Зуби торкаються один одного нерівномірно, неправильними поверхнями.
 • Карієс і руйнування зубів через занадто велике навантаження на окремі ділянки.
 • Сколи зубів. Зуби змикаються в неправильному положенні, чіпляються один за одного.
 • Клиноподібні дефекти — тріщини емалі біля основи зубів.
 • Рецесії ясен — зменшення ясенної тканини біля основи зубів.
 • Травми слизових, які в хронічній формі підвищують ризик онкології.
 • Клацання, болі в суглобі при відкриванні й закриванні рота. У занедбаній формі — болі в шийному відділі, головні болі в скроневих зонах.
 • Естетичні недоліки: нерівні зуби, асиметричне обличчя, непропорційне підборіддя, зубний наліт і камінь при скупченості.
Перелічені симптоми проявляються індивідуально і не обов’язково трапляються у повному обсязі. Однак будь-яке нерівномірне навантаження на зуби підвищує ризик їхнього руйнування.

ВИПРАВЛЕННЯ ПРИКУСУ ДОРОСЛИМ

У дорослих перехресний прикус виправляється двома шляхами, залежно від складності патології: ортодонтичне лікування з використанням брекетів або елайнерів. У дорослих перехресний прикус виправляється двома шляхами, залежно від складності патології: ортодонтичне лікування з використанням брекетів або елайнерів. Стандартне ортодонтичне лікування триває від 1,5 до 2,5 року, залежно від складності прикусу й обраної брекет-системи. При виникненні дисфункції суглоба перед або в процесі лікування, до використання брекетів додається суглобова шина і вправи на суглоб. Хірургічне виправлення прикусу застосовують для корекції аномального розміру щелеп. Як правило, одного хірургічного втручання недостатньо: ортогнатичний хірург виправляє тільки розмір щелепи й асиметрію, а брекети вже рухають зуби, коригуючи їхнє змикання і положення. У Клініці Доброго Стоматолога ми забезпечуємо комфорт пацієнта і розумний професійний підхід на всіх етапах лікування, в тому числі в ретенційному періоді після зняття брекетів. Ми приділяємо значну увагу найпершому і найважливішому етапу лікування — діагностиці. Під час діагностики та на всіх етапах лікування лікарі-ортодонти ведуть фотопротокол: всі зміни в порожнині рота ретельно фіксують й аналізують, щоб простежити динаміку лікування і виключити помилки.

 

Лікарі
У нашій клініці використовуються одноразові витратні матеріали
Тимошок
Олександра Анатоліївна
Ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.
Спеціалізація: Ортодонтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 5 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 5 років
Відповідь: Стоматологи рекомендують робити професійне чищення зубів 1 раз на 4-6 місяців. Але ці поради не для всіх. Частота відвідування залежить від багатьох факторів, таких як: шкідливі звички, мінеральний склад слини, а також носіння ортодонтичних апаратів (брекет-система, пластини, елайнери).
Відповідь: Найоптимальнішим періодом для лікування зубів при вагітності є другий триместр, а саме з 13-го по 26-й тиждень. Для огляду до стоматолога можна приходити будь-який період вагітності.
Відповідь: Зуб після видалення нерва змінює колір лише у тому випадку, якщо проведено не якісне лікування кореневих каналів. Різні матеріали дають різні відтінки. Зараз використовуються в стоматології такі пломбувальні матеріали, які не дають зміни кольору у твердих тканинах зуба, але якщо є такі зміни, завжди можна їх виправити за допомогою керамічних конструкцій. Більш детально Ви можете отримати професійну консультацію наших фахівців.
Відповідь: Існує багато причин, через які може бути чутливість зубів: - підвищене стирання зубів; - при ясеневих дефекти, так звані клиноподібні дефекти; - ерозія емалі; - Підвищена кислотність. Щоб дізнатися причину, записуйтесь до нас на консультацію.
Відповідь: Якщо зуби мудрості, так звані вісімки, прорізалися рівно і стоять у зубному ряду, не мають каріозних поразок, їх видаляти не обов'язково. Не забуваємо про те, що зуби мудрості та їхнє розташування – це індивідуальна особливість кожної людини. У когось вони можуть бути не прорізані, а у когось може не бути навіть їхніх зачатків. Повну діагностику проводить лікар-стоматолог, а також за допомогою рентген-діагностики, бажано КТ. Якщо Вас турбують зуби мудрості, а також є дискомфорт поруч із ними, потрібно звернутися до лікаря-стоматолога.
Відповідь: Після планування постановки вінірів, пацієнт приходить на обробку зубів безпосередньо під постійну конструкцію. Обробка зуба може тривати від 2-х до 6 годин залежно від того, скільки зубів задіється в протезування. Після цього знімаються відбитки (у нашій клініці можна цю процедуру зробити інтраоральним 3D сканером CEREC Omnicam, який сканує тканини зуба в будь-якій зручній для Вас позі, дає точне тривимірне зображення, дозволяє візуалізувати важкодоступні місця, аналізувати форму, відтінок кожного зуба) і ставляться на якийсь час виготовлення постійної конструкції – тимчасову. Через 2 тижні вініри приміряють, дивляться колір та посадку, якщо Вас все влаштовує з естетичної точки зору, а нас з лабораторної, то фіксуємо вініри на постійний цемент. Для більш детальної інформації приходьте на консультацію у Клініку Доброго Стоматолога.
Відповідь: Коронки на зуби одягають у випадках, коли в зубі видаляють нерв, тоді він стає крихким і для того, щоб у майбутньому зуб не розколовся, одягають коронки. Коронки ставлять ще в тих випадках, коли в зубі було встановлено кілька пломб протягом багатьох років. Встановивши нову пломбу, Ви піддаєте зуб до розколу, оскільки своїх стінок залишається недостатньо, у таких випадках краще поставити коронку, для того, щоб зробити максимально функціональне розвантаження зубів і не втратити цей зуб надалі.
Відповідь: Коли Ви помітили при щоденному чищенні зубів кровоточивість ясен, обов'язково це має Вас насторожити. Вам потрібно звернутись до стоматолога. Причиною кровоточивості ясен можуть бути місцеві чинники, і загальне захворювання організму. Для більш чіткої та детальної діагностики приходьте на консультацію у Клініку Доброго Стоматолога.
Відповідь: Для цього необхідно підібрати правильні засоби гігієни. Одним із таких засобів є електрична щітка, яку рекомендується використовувати у щоденній гігієні. Без шкоди для емалі та ясен можна освітлити зуби за допомогою професійної гігієни. При цьому тон Ваших зубів висвітлиться на 0,5 тони, зніметься весь наліт і пігментація.
Відповідь: Зуби є дзеркалом стану нашого організму, тому ведіть здоровий спосіб життя, підбирайте правильні засоби гігієни, щодня чистіть зуби щонайменше 2 рази на день і приходьте на огляди в Клініку Доброго Стоматолога що півроку.
Відповідь: Причин у цьому випадку може бути декілька: захворювання тканин пародонту або захворювання самого зуба, тобто поява запальних процесів, що вийшли за межі зуба. Потрібно прийти до стоматолога на консультацію, лікар зробить рентген знімок, огляне ясна, огляне тверді тканини зуба і відповідно після цього лікар поставить правильній діагноз. За більш детальною інформацією звертайтеся до Клініки Доброго Стоматолога.
Насправді, якщо ви помітили нерівне розташування одного чи декількох зубів, маєте постійну звичку дихати ротом, маєте негармонійний профіль, асиметричне обличчя або проблеми з вимовою. Вам неможливо провести імплантацію чи протезування – це вже привід звернутися до ортодонта і розпочати лікування (це може бути як в п’ять років так і в п’ятдесят).
Найефективніший період – це період піку росту дитини (~ 8-15 років).
Це залежить від багатьох факторів: від тяжкості патології, віку, від виду апаратури, що використовується, бажання і співпраці пацієнта…, але в середньому 1,5-2 роки. У дітей в період молочного, змінного прикусу лікування триватиме до прорізування всіх постійних зубів (декілька років).
Все залежить від того, коли з'явилася проблема. 3 2,5 - 3 років можна знайти контакт з дитиною і полікувати в свідомості, якщо проблеми виникають в більш молодшому віці, тоді є всі показання для лікування в медикаметозному сні.
Головне правило - не обманювати! Не кажіть, що нічого не будуть робити, що просто подивляться, але й не лякайте словами "укол", "вирвати". Краще розкажіть, що лікар подивиться, що треба зробити і сам все поясне. А ми з свого боку знайдемо підхід, в залежності від настрою дитини.
Обов'язково, бо діти зазвичай не вичищають якісно весь наліт, а він провокує утворення карієсу.
Звичайно потрібно! Строк служби деяких тимчасових зубів до 12-13 років, бездіяльність може спровокувати проблеми з постійними зубами!
Тимчасовий зуб - маленька копія постійного, в жувальні групі тимчасових зубів буває 3 корені і 3, а в деяких навіть 4 канала.
Якщо зуб у дитини дуже зруйнований, то навіть фотополімерна пломба не буде триматися дуже довго, щоб зберегти та зміцнити зуб, тому наші фахівці рядять в таких випадках ставити коронки на зубчики.
Гарантія один рік, обов’язково рекомендуємо пацієнту приходити на полірування реставрацій кожні 6 міс.
Ні, вони дуже абразивні і шкодять емалі. Можна 1-2 рази на тиждень.
Потрібна консультація спеціаліста , якщо тріщина велика , ми не рекомендуємо робити професійне відбілювання зубів.
Це питання вирішує лікар. Якщо видалення відбулося без значної травматизації, а також при відсутності запалення, то не має потреби в призначенні антибіотика пацієнту.
Так, це значно мінімізує ускладнення та прискорить процес заживлення.
Причин може бути декілька : стирання зубної емалі ( внаслідок використання абразивних паст і жорстких щіток), ерозія емалі, опущення рівня ясен.
ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ. НЕОБХІДНА КОНСУЛЬТАЦІЯ?

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

  Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.