+38 (067) 574-9-574
Стоматологічна клініка в Києві на Позняках - Клініка доброго стоматолога Без вихідних з 10:00 до 17:00
ЗАПИСАТИСЯ
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in posts
Search in pages
actions
price
services
doctors
Відкритий прикус Відкритий прикус – це патологія, при якій зони фронтальних і / або бічних верхніх і нижніх зубів не контактують при повному змиканні щелеп. Така зубощелепна зміна в сучасній стоматологічній практиці успішно піддається терапії. Існує безліч причин для розвитку цієї патології. Їх можна розділити на дві великі категорії: Виправлення відкритого прикусу
 • Антенатальні (навколоплідні). Такими причинами може бути генетична схильність, інфекції, токсикози, соматичні захворювання при вагітності.
 • Постнатальні. Найпоширенішими постнатальними причинами є гіповітаміноз, порушення мінерального обміну, ротове дихання під час низки отоларингологічних захворювань, рахіт.
У дітей нерідко патологія з’являється як наслідок шкідливих звичок, серед яких смоктання пальців або предметів, просовування язика між губами, кусання нігтів і т.д. Певний вплив на формування патології може мати пізнє прорізування зубів, наявність короткої вуздечки язика, адентія.

ВИДИ ВІДКРИТОГО ПРИКУСУ

Відкритий прикус класифікується за походженням, ступенем тяжкості, локалізації та симетричності. За походженням він буває істинним (рахітичним) і хибним (травматичним). За локалізацією – фронтальним (переднім) і бічним. Відкритий бічній прикус поділяється на одно- і двосторонні види. Виділяють верхньо-, нижньощелепну і змішану, а також симетричну і несиметричну форми. Ступінь тяжкості відкритого прикусу визначається розміром проміжку між рядами зубів і числом безконтактних зубних одиниць:
 • 1 ступінь – до 5 мм, не замикається до 10 зубів (різці та ікла);
 • 2 ступінь – 5-9 мм, змикання немає у різців, ікл і премолярів;
 • 3 ступінь – понад 9 мм, додаються безконтактні перші моляри.
ОСНОВНІ СИМПТОМИ ПОРУШЕННЯ ПРИКУСУ: ОСНОВНІ СИМПТОМИ ПОРУШЕННЯ ПРИКУСУ
 • нижня частина обличчя подовжена;
 • рот відкритий або напіввідкритий;
 • підборіддя дещо скошене;
 • підборідна складка згладжена.
Контакт верхніх зубів із нижніми зубами-антагоністами відсутній. Часто у пацієнтів спостерігається набряклість і кровоточивість ясен. У них виникають складнощі під час їжі, а також з’являються дефекти мови.

ВИПРАВЛЕННЯ ВІДКРИТОГО ПРИКУСУ

Ця проблема не тільки естетична (рот перебуває у відкритому або напіввідкритому положенні). При такій патології порушуються дихальні, мовні, жувальні функції, що обумовлює необхідність лікування. Найбільш оптимальний варіант – своєчасна діагностика порушення в ранньому віці. У пацієнтів віком до 3-х років вона полягає в профілактиці, а саме:
 • усунення шкідливих звичок (при їх наявності);
 • своєчасне лікування зубів;
 • регулярна санація ротової порожнини;
 • проходження міогімнастики, що зміцнює кругові м’язи;
 • додавання в раціон твердої їжі.
Також проводиться ортодонтичне лікування за допомогою спеціальних апаратів. Як правило, це трейнери або ж капи, які пацієнт носить до 12-13 років. Важливо відзначити, що при носінні ортодонтичних апаратів з’являються дефекти мови, а тому важливо звернутися за допомогою до логопеда, щоб нормалізувати мовні функції.

ЧИ МОЖЛИВО ВИПРАВИТИ ВІДКРИТИЙ ПРИКУС У ДОРОСЛИХ?

Усунення патології в дорослому віці можливе, і ще не так давно для цього потрібно було видаляти зуби, встановлювати знімні протези та подовжувати передні зуби. Однак у сучасній стоматологічній практиці використовують менш травматичні ефективні методики. Як правило, застосовують ортодонтичні апарати, які можуть бути різних видів:
 • Пластини. Вони не вимагають постійного носіння, відрізняються доступною вартістю. Однак суттєвий дефект вони виправити нездатні.
 • Трейнери.Силіконові конструкції, які м’яко впливають на щелепу. Їх необхідно носити певну кількість часу щодня впродовж року. Під час носіння трейнерів пацієнту не можна розмовляти і тим більше приймати їжу.
 • Брекет-системи. Ці апарати здатні виправити навіть серйозну аномалію. Однак їх носіння часто викликає хворобливі відчуття. За конструкціями необхідний ретельний догляд.
 • Апарат Андрезена-Гойпля. Знімна конструкція з 2-х пластин. При її носінні нижня щелепа переміщається, активується її ріст.
 • Апарат Френкеля. Конструкція, що усуває вплив м’яких тканин на правильний розвиток щелепи. Її носіння дозволяє вкоротити прикус.
У низці випадків ортодонтичне лікування не приносить результатів. Тоді єдиним методом усунення проблеми є хірургічне втручання. До нього вдаються, якщо:
 • аномалія досить серйозна;
 • обличчя дуже асиметричне;
 • отримана травма в зоні щелепи.
Важливо відзначити, що не існує методики, яка була б однаково ефективною у всіх випадках. Метод лікування потрібно підбирати тільки індивідуально. Фахівці Клініки Доброго Стоматолога проводять ретельну діагностику, після чого визначають метод лікування на підставі низки факторів – причини появи патології, ступеня її вираженості, віку пацієнта. Ми підберемо найбільш оптимальну і безболісну методику, яка ефективно виправить відкритий прикус!

 

Лікарі
У нашій клініці використовуються одноразові витратні матеріали
Тимошок
Олександра Анатоліївна
Ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.
Спеціалізація: Ортодонтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 5 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 5 років
Відповідь: Стоматологи рекомендують робити професійне чищення зубів 1 раз на 4-6 місяців. Але ці поради не для всіх. Частота відвідування залежить від багатьох факторів, таких як: шкідливі звички, мінеральний склад слини, а також носіння ортодонтичних апаратів (брекет-система, пластини, елайнери).
Відповідь: Найоптимальнішим періодом для лікування зубів при вагітності є другий триместр, а саме з 13-го по 26-й тиждень. Для огляду до стоматолога можна приходити будь-який період вагітності.
Відповідь: Зуб після видалення нерва змінює колір лише у тому випадку, якщо проведено не якісне лікування кореневих каналів. Різні матеріали дають різні відтінки. Зараз використовуються в стоматології такі пломбувальні матеріали, які не дають зміни кольору у твердих тканинах зуба, але якщо є такі зміни, завжди можна їх виправити за допомогою керамічних конструкцій. Більш детально Ви можете отримати професійну консультацію наших фахівців.
Відповідь: Існує багато причин, через які може бути чутливість зубів: - підвищене стирання зубів; - при ясеневих дефекти, так звані клиноподібні дефекти; - ерозія емалі; - Підвищена кислотність. Щоб дізнатися причину, записуйтесь до нас на консультацію.
Відповідь: Якщо зуби мудрості, так звані вісімки, прорізалися рівно і стоять у зубному ряду, не мають каріозних поразок, їх видаляти не обов'язково. Не забуваємо про те, що зуби мудрості та їхнє розташування – це індивідуальна особливість кожної людини. У когось вони можуть бути не прорізані, а у когось може не бути навіть їхніх зачатків. Повну діагностику проводить лікар-стоматолог, а також за допомогою рентген-діагностики, бажано КТ. Якщо Вас турбують зуби мудрості, а також є дискомфорт поруч із ними, потрібно звернутися до лікаря-стоматолога.
Відповідь: Після планування постановки вінірів, пацієнт приходить на обробку зубів безпосередньо під постійну конструкцію. Обробка зуба може тривати від 2-х до 6 годин залежно від того, скільки зубів задіється в протезування. Після цього знімаються відбитки (у нашій клініці можна цю процедуру зробити інтраоральним 3D сканером CEREC Omnicam, який сканує тканини зуба в будь-якій зручній для Вас позі, дає точне тривимірне зображення, дозволяє візуалізувати важкодоступні місця, аналізувати форму, відтінок кожного зуба) і ставляться на якийсь час виготовлення постійної конструкції – тимчасову. Через 2 тижні вініри приміряють, дивляться колір та посадку, якщо Вас все влаштовує з естетичної точки зору, а нас з лабораторної, то фіксуємо вініри на постійний цемент. Для більш детальної інформації приходьте на консультацію у Клініку Доброго Стоматолога.
Відповідь: Коронки на зуби одягають у випадках, коли в зубі видаляють нерв, тоді він стає крихким і для того, щоб у майбутньому зуб не розколовся, одягають коронки. Коронки ставлять ще в тих випадках, коли в зубі було встановлено кілька пломб протягом багатьох років. Встановивши нову пломбу, Ви піддаєте зуб до розколу, оскільки своїх стінок залишається недостатньо, у таких випадках краще поставити коронку, для того, щоб зробити максимально функціональне розвантаження зубів і не втратити цей зуб надалі.
Відповідь: Коли Ви помітили при щоденному чищенні зубів кровоточивість ясен, обов'язково це має Вас насторожити. Вам потрібно звернутись до стоматолога. Причиною кровоточивості ясен можуть бути місцеві чинники, і загальне захворювання організму. Для більш чіткої та детальної діагностики приходьте на консультацію у Клініку Доброго Стоматолога.
Відповідь: Для цього необхідно підібрати правильні засоби гігієни. Одним із таких засобів є електрична щітка, яку рекомендується використовувати у щоденній гігієні. Без шкоди для емалі та ясен можна освітлити зуби за допомогою професійної гігієни. При цьому тон Ваших зубів висвітлиться на 0,5 тони, зніметься весь наліт і пігментація.
Відповідь: Зуби є дзеркалом стану нашого організму, тому ведіть здоровий спосіб життя, підбирайте правильні засоби гігієни, щодня чистіть зуби щонайменше 2 рази на день і приходьте на огляди в Клініку Доброго Стоматолога що півроку.
Відповідь: Причин у цьому випадку може бути декілька: захворювання тканин пародонту або захворювання самого зуба, тобто поява запальних процесів, що вийшли за межі зуба. Потрібно прийти до стоматолога на консультацію, лікар зробить рентген знімок, огляне ясна, огляне тверді тканини зуба і відповідно після цього лікар поставить правильній діагноз. За більш детальною інформацією звертайтеся до Клініки Доброго Стоматолога.
Насправді, якщо ви помітили нерівне розташування одного чи декількох зубів, маєте постійну звичку дихати ротом, маєте негармонійний профіль, асиметричне обличчя або проблеми з вимовою. Вам неможливо провести імплантацію чи протезування – це вже привід звернутися до ортодонта і розпочати лікування (це може бути як в п’ять років так і в п’ятдесят).
Найефективніший період – це період піку росту дитини (~ 8-15 років).
Це залежить від багатьох факторів: від тяжкості патології, віку, від виду апаратури, що використовується, бажання і співпраці пацієнта…, але в середньому 1,5-2 роки. У дітей в період молочного, змінного прикусу лікування триватиме до прорізування всіх постійних зубів (декілька років).
Все залежить від того, коли з'явилася проблема. 3 2,5 - 3 років можна знайти контакт з дитиною і полікувати в свідомості, якщо проблеми виникають в більш молодшому віці, тоді є всі показання для лікування в медикаметозному сні.
Головне правило - не обманювати! Не кажіть, що нічого не будуть робити, що просто подивляться, але й не лякайте словами "укол", "вирвати". Краще розкажіть, що лікар подивиться, що треба зробити і сам все поясне. А ми з свого боку знайдемо підхід, в залежності від настрою дитини.
Обов'язково, бо діти зазвичай не вичищають якісно весь наліт, а він провокує утворення карієсу.
Звичайно потрібно! Строк служби деяких тимчасових зубів до 12-13 років, бездіяльність може спровокувати проблеми з постійними зубами!
Тимчасовий зуб - маленька копія постійного, в жувальні групі тимчасових зубів буває 3 корені і 3, а в деяких навіть 4 канала.
Якщо зуб у дитини дуже зруйнований, то навіть фотополімерна пломба не буде триматися дуже довго, щоб зберегти та зміцнити зуб, тому наші фахівці рядять в таких випадках ставити коронки на зубчики.
Гарантія один рік, обов’язково рекомендуємо пацієнту приходити на полірування реставрацій кожні 6 міс.
Ні, вони дуже абразивні і шкодять емалі. Можна 1-2 рази на тиждень.
Потрібна консультація спеціаліста , якщо тріщина велика , ми не рекомендуємо робити професійне відбілювання зубів.
Це питання вирішує лікар. Якщо видалення відбулося без значної травматизації, а також при відсутності запалення, то не має потреби в призначенні антибіотика пацієнту.
Так, це значно мінімізує ускладнення та прискорить процес заживлення.
Причин може бути декілька : стирання зубної емалі ( внаслідок використання абразивних паст і жорстких щіток), ерозія емалі, опущення рівня ясен.
ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ. НЕОБХІДНА КОНСУЛЬТАЦІЯ?

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

  Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.