+38 (067) 574-9-574
Безкоштовна телефонна консультація
(044) 574-9-574
Стоматологічна клініка в Києві на Позняках - Клініка доброго стоматолога Без вихідних з 08:00 до 20:00
Стоматологічна клініка в Києві на Позняках - Клініка доброго стоматолога (067) 574-9-574
Безкоштовна телефонна консультація
(044) 574-9-574
ЗАПИСАТИСЯ
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in posts
Search in pages
actions
price
services
doctors
Консультація 550 грн
Лікуваня брекет системою від 18000 грн
Ретенційна капа 2750 грн
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

 

Мезіальний прикус, або нижня прогнатія – це патологія, при якій нижній зубний ряд випинається перед верхнім. Такі зубощелепні зміни трапляються досить часто. У сучасній стоматології існує безліч ефективних методів виправлення цієї патології.

Помітити ознаки нижньої прогнатії можна ще в ранньому віці, якщо є виражені симптоми.

Найхарактерніші симптоми:

Исправление мезиального прикуса цена Киев
  • нижні зуби перекривають верхні;
  • нижня щелепа розвивається швидше за верхню;
  • висунуте вперед підборіддя;
  • відстовбурчена нижня губа;
  • розтягнена верхня губа;
  • сильно виражені носогубні складки;
  • наявність логопедичних проблем (найчастіше – шепелявість).

Причини появи такої патології можуть бути різними:

  • особливості внутрішньоутробного розвитку;
  • генетична схильність;
  • родова травма;
  • деякі отоларингологічні захворювання, при яких дихання відбувається через рот;
  • захворювання щелепно-лицевого апарату;
  • рахіт у немовлят;
  • порушення послідовності зміни молочних зубів.

Досить часто патологія з’являється в результаті відразу декількох причин. Їх виявлення – перший крок на шляху до успішного лікування.

За наявної патології важливо пройти лікування. Це обумовлено тим, що при нижній прогнатії виявляються функціональні порушення.

Ось найпоширеніші з них:

Исправление мезиального прикуса цена
  • щелепні суглоби мають обмежену рухливість;
  • пацієнт відчуває постійний біль у щелепних суглобах;
  • порушення процесу жування, що веде до захворювань шлунково-кишкового тракту;
  • поява дефектів мовлення.

При нерівномірному розподілі жувального навантаження швидко зношується пародонт. Це істотно підвищує ризик розвитку пародонтозу і подальшої втрати зубів. Крім цього, порушення прикусу часто стає естетичною проблемою, через що пацієнти відчувають психологічний дискомфорт.

Виправляти порушення варто до 12 років, адже до початку статевого дозрівання кістки відрізняються більшою пластичністю, а тому патологію коригувати швидше. У сучасній стоматології застосовують безліч консервативних методик виправлення патології, серед яких найбільш поширеними є такі:

  • застосування знімних ортодонтичних конструкцій. Це можуть бути капи, пластини, трейнери, брекет-системи. Їх необхідно носити протягом 1-2 років;
  • міогімнастика, або лицьова гімнастика. Це комплекс нескладних вправ, які потрібно виконувати щодня, щоб відновити функції м’язів.

Чи можна виправити мезіальний прикус дорослій людині?

На жаль, захворювання діагностують далеко не завжди вчасно. Однак це не означає, що воно не піддається терапії тоді, коли пацієнт уже дорослий. Але важливо відзначити, що консервативні ортодонтичні методи використовувати складніше, якщо мова йде про підлітків і дорослих. Після накладення корекційних конструкцій такі пацієнти часто мають хворобливі відчуття, адже кісткова тканина відрізняється низькою еластичністю. З огляду на те, що зубний ряд повністю сформований, вибір методів лікування істотно обмежений. Так, наприклад, низькою ефективністю відрізняється метод стримування росту нижньої щелепи.

Як правило, для коригування викривлення у дорослих пацієнтів використовують такі методи лікування:

Исправление мезиального прикуса цена Киев
  • застосування ортодонтичних конструкцій. Таке лікування може бути пов’язане зі значним дискомфортом, а також додавати деяких соціальних обмежень;
  • оперативне втручання. Цей спосіб лікування може передбачати як видалення зубів, так і хірургію і пластику нижньої щелепи.

Важливо відзначити, що єдиної однозначно ефективної методики не існує. Фахівці Клініки Доброго Стоматолога проведуть ретельну діагностику, а потім підберуть найбільш оптимальний метод лікування, враховуючи причини появи патології, вік пацієнта й інші фактори.

Звертаючись до нас, можна не сумніватися: ви в надійних руках досвідчених фахівців, які допоможуть виправити мезіальний прикус максимально безболісно і швидко!

Лікарі
Федоненко Марина Олегівна
Федоненко
Марина Олегівна
Ортодонт-гнатолог
Спеціалізація: Ортодонтична стоматологія. Лікар першої категорії. Опініон лідер. Лектор і тренер італійської фірми Sia Orthodontics Manufacturer
Стаж роботи за фахом: від 10 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 10 років
Відповідь: Стоматологи рекомендують робити професійне чищення зубів 1 раз на 4-6 місяців. Але ці поради не для всіх. Частота відвідування залежить від багатьох факторів, таких як: шкідливі звички, мінеральний склад слини, а також носіння ортодонтичних апаратів (брекет-система, пластини, елайнери).
Відповідь: Найоптимальнішим періодом для лікування зубів при вагітності є другий триместр, а саме з 13-го по 26-й тиждень. Для огляду до стоматолога можна приходити будь-який період вагітності.
Відповідь: Зуб після видалення нерва змінює колір лише у тому випадку, якщо проведено не якісне лікування кореневих каналів. Різні матеріали дають різні відтінки. Зараз використовуються в стоматології такі пломбувальні матеріали, які не дають зміни кольору у твердих тканинах зуба, але якщо є такі зміни, завжди можна їх виправити за допомогою керамічних конструкцій. Більш детально Ви можете отримати професійну консультацію наших фахівців.
Відповідь: Існує багато причин, через які може бути чутливість зубів: - підвищене стирання зубів; - при ясеневих дефекти, так звані клиноподібні дефекти; - ерозія емалі; - Підвищена кислотність. Щоб дізнатися причину, записуйтесь до нас на консультацію.
Відповідь: Якщо зуби мудрості, так звані вісімки, прорізалися рівно і стоять у зубному ряду, не мають каріозних поразок, їх видаляти не обов'язково. Не забуваємо про те, що зуби мудрості та їхнє розташування – це індивідуальна особливість кожної людини. У когось вони можуть бути не прорізані, а у когось може не бути навіть їхніх зачатків. Повну діагностику проводить лікар-стоматолог, а також за допомогою рентген-діагностики, бажано КТ. Якщо Вас турбують зуби мудрості, а також є дискомфорт поруч із ними, потрібно звернутися до лікаря-стоматолога.
Відповідь: Після планування постановки вінірів, пацієнт приходить на обробку зубів безпосередньо під постійну конструкцію. Обробка зуба може тривати від 2-х до 6 годин залежно від того, скільки зубів задіється в протезування. Після цього знімаються відбитки (у нашій клініці можна цю процедуру зробити інтраоральним 3D сканером CEREC Omnicam, який сканує тканини зуба в будь-якій зручній для Вас позі, дає точне тривимірне зображення, дозволяє візуалізувати важкодоступні місця, аналізувати форму, відтінок кожного зуба) і ставляться на якийсь час виготовлення постійної конструкції – тимчасову. Через 2 тижні вініри приміряють, дивляться колір та посадку, якщо Вас все влаштовує з естетичної точки зору, а нас з лабораторної, то фіксуємо вініри на постійний цемент. Для більш детальної інформації приходьте на консультацію у Клініку Доброго Стоматолога.
Відповідь: Коронки на зуби одягають у випадках, коли в зубі видаляють нерв, тоді він стає крихким і для того, щоб у майбутньому зуб не розколовся, одягають коронки. Коронки ставлять ще в тих випадках, коли в зубі було встановлено кілька пломб протягом багатьох років. Встановивши нову пломбу, Ви піддаєте зуб до розколу, оскільки своїх стінок залишається недостатньо, у таких випадках краще поставити коронку, для того, щоб зробити максимально функціональне розвантаження зубів і не втратити цей зуб надалі.
Відповідь: Коли Ви помітили при щоденному чищенні зубів кровоточивість ясен, обов'язково це має Вас насторожити. Вам потрібно звернутись до стоматолога. Причиною кровоточивості ясен можуть бути місцеві чинники, і загальне захворювання організму. Для більш чіткої та детальної діагностики приходьте на консультацію у Клініку Доброго Стоматолога.
Відповідь: Для цього необхідно підібрати правильні засоби гігієни. Одним із таких засобів є електрична щітка, яку рекомендується використовувати у щоденній гігієні. Без шкоди для емалі та ясен можна освітлити зуби за допомогою професійної гігієни. При цьому тон Ваших зубів висвітлиться на 0,5 тони, зніметься весь наліт і пігментація.
Відповідь: Зуби є дзеркалом стану нашого організму, тому ведіть здоровий спосіб життя, підбирайте правильні засоби гігієни, щодня чистіть зуби щонайменше 2 рази на день і приходьте на огляди в Клініку Доброго Стоматолога що півроку.
Відповідь: Причин у цьому випадку може бути декілька: захворювання тканин пародонту або захворювання самого зуба, тобто поява запальних процесів, що вийшли за межі зуба. Потрібно прийти до стоматолога на консультацію, лікар зробить рентген знімок, огляне ясна, огляне тверді тканини зуба і відповідно після цього лікар поставить правильній діагноз. За більш детальною інформацією звертайтеся до Клініки Доброго Стоматолога.
Насправді, якщо ви помітили нерівне розташування одного чи декількох зубів, маєте постійну звичку дихати ротом, маєте негармонійний профіль, асиметричне обличчя або проблеми з вимовою. Вам неможливо провести імплантацію чи протезування – це вже привід звернутися до ортодонта і розпочати лікування (це може бути як в п’ять років так і в п’ятдесят).
Найефективніший період – це період піку росту дитини (~ 8-15 років).
Це залежить від багатьох факторів: від тяжкості патології, віку, від виду апаратури, що використовується, бажання і співпраці пацієнта…, але в середньому 1,5-2 роки. У дітей в період молочного, змінного прикусу лікування триватиме до прорізування всіх постійних зубів (декілька років).
Все залежить від того, коли з'явилася проблема. 3 2,5 - 3 років можна знайти контакт з дитиною і полікувати в свідомості, якщо проблеми виникають в більш молодшому віці, тоді є всі показання для лікування в медикаметозному сні.
Головне правило - не обманювати! Не кажіть, що нічого не будуть робити, що просто подивляться, але й не лякайте словами укол, вирвати. Краще розкажіть, що лікар подивиться, що треба зробити і сам все поясне. А ми з свого боку знайдемо підхід, в залежності від настрою дитини.
Обов'язково, бо діти зазвичай не вичищають якісно весь наліт, а він провокує утворення карієсу.
Звичайно потрібно! Строк служби деяких тимчасових зубів до 12-13 років, бездіяльність може спровокувати проблеми з постійними зубами!
Тимчасовий зуб - маленька копія постійного, в жувальні групі тимчасових зубів буває 3 корені і 3, а в деяких навіть 4 канала.
Якщо зуб у дитини дуже зруйнований, то навіть фотополімерна пломба не буде триматися дуже довго, щоб зберегти та зміцнити зуб, тому наші фахівці рядять в таких випадках ставити коронки на зубчики.
Гарантія один рік, обов’язково рекомендуємо пацієнту приходити на полірування реставрацій кожні 6 міс.
Ні, вони дуже абразивні і шкодять емалі. Можна 1-2 рази на тиждень.
Потрібна консультація спеціаліста , якщо тріщина велика , ми не рекомендуємо робити професійне відбілювання зубів.
Це питання вирішує лікар. Якщо видалення відбулося без значної травматизації, а також при відсутності запалення, то не має потреби в призначенні антибіотика пацієнту.
Так, це значно мінімізує ускладнення та прискорить процес заживлення.
Причин може бути декілька : стирання зубної емалі ( внаслідок використання абразивних паст і жорстких щіток), ерозія емалі, опущення рівня ясен.
Рекомендовані статті
ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ. НЕОБХІДНА КОНСУЛЬТАЦІЯ?

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

    Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.