Консультація | 550 грн |
Лікуваня брекет системою | від 18000 грн |
Ретенційна капа | 2750 грн |


Мезіальний прикус, або нижня прогнатія – це патологія, при якій нижній зубний ряд випинається перед верхнім. Такі зубощелепні зміни трапляються досить часто. У сучасній стоматології існує безліч ефективних методів виправлення цієї патології.
Помітити ознаки нижньої прогнатії можна ще в ранньому віці, якщо є виражені симптоми.
Найхарактерніші симптоми:


- нижні зуби перекривають верхні;
- нижня щелепа розвивається швидше за верхню;
- висунуте вперед підборіддя;
- відстовбурчена нижня губа;
- розтягнена верхня губа;
- сильно виражені носогубні складки;
- наявність логопедичних проблем (найчастіше – шепелявість).
Причини появи такої патології можуть бути різними:
- особливості внутрішньоутробного розвитку;
- генетична схильність;
- родова травма;
- деякі отоларингологічні захворювання, при яких дихання відбувається через рот;
- захворювання щелепно-лицевого апарату;
- рахіт у немовлят;
- порушення послідовності зміни молочних зубів.
Досить часто патологія з’являється в результаті відразу декількох причин. Їх виявлення – перший крок на шляху до успішного лікування.
За наявної патології важливо пройти лікування. Це обумовлено тим, що при нижній прогнатії виявляються функціональні порушення.
Ось найпоширеніші з них:


- щелепні суглоби мають обмежену рухливість;
- пацієнт відчуває постійний біль у щелепних суглобах;
- порушення процесу жування, що веде до захворювань шлунково-кишкового тракту;
- поява дефектів мовлення.
При нерівномірному розподілі жувального навантаження швидко зношується пародонт. Це істотно підвищує ризик розвитку пародонтозу і подальшої втрати зубів. Крім цього, порушення прикусу часто стає естетичною проблемою, через що пацієнти відчувають психологічний дискомфорт.
Виправляти порушення варто до 12 років, адже до початку статевого дозрівання кістки відрізняються більшою пластичністю, а тому патологію коригувати швидше. У сучасній стоматології застосовують безліч консервативних методик виправлення патології, серед яких найбільш поширеними є такі:
- застосування знімних ортодонтичних конструкцій. Це можуть бути капи, пластини, трейнери, брекет-системи. Їх необхідно носити протягом 1-2 років;
- міогімнастика, або лицьова гімнастика. Це комплекс нескладних вправ, які потрібно виконувати щодня, щоб відновити функції м’язів.
Чи можна виправити мезіальний прикус дорослій людині?
На жаль, захворювання діагностують далеко не завжди вчасно. Однак це не означає, що воно не піддається терапії тоді, коли пацієнт уже дорослий. Але важливо відзначити, що консервативні ортодонтичні методи використовувати складніше, якщо мова йде про підлітків і дорослих. Після накладення корекційних конструкцій такі пацієнти часто мають хворобливі відчуття, адже кісткова тканина відрізняється низькою еластичністю. З огляду на те, що зубний ряд повністю сформований, вибір методів лікування істотно обмежений. Так, наприклад, низькою ефективністю відрізняється метод стримування росту нижньої щелепи.
Як правило, для коригування викривлення у дорослих пацієнтів використовують такі методи лікування:


- застосування ортодонтичних конструкцій. Таке лікування може бути пов’язане зі значним дискомфортом, а також додавати деяких соціальних обмежень;
- оперативне втручання. Цей спосіб лікування може передбачати як видалення зубів, так і хірургію і пластику нижньої щелепи.
Важливо відзначити, що єдиної однозначно ефективної методики не існує. Фахівці Клініки Доброго Стоматолога проведуть ретельну діагностику, а потім підберуть найбільш оптимальний метод лікування, враховуючи причини появи патології, вік пацієнта й інші фактори.
Звертаючись до нас, можна не сумніватися: ви в надійних руках досвідчених фахівців, які допоможуть виправити мезіальний прикус максимально безболісно і швидко!