+38 (067) 574-9-574
Без вихідних з 8:00 до 20:00
(044) 574-9-574; (067) 574-9-574
ЗАПИСАТИСЯ
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in posts
Search in pages
actions
price
services
doctors

Дистальний прикус

Дистальний прикус (дистальна оклюзія) — це патологія зубних рядів, при якій верхня щелепа сильно висунута вперед у відношенні до нижньої при змиканні зубних рядів. Непропорційне змикання виникає як через надмірну розвиненість верхньої щелепи, так і недостатню розвиненість нижньої.

ОЗНАКИ ДИСТАЛЬНОГО ПРИКУСУ

неправильний прикус

Будь-який неправильний прикус визначається передусім за положенням зубних рядів при змиканні. Але деякі оклюзійні аномалії відображаються на зовнішності в цілому: формують риси обличчя, міміку, симетрію, впливають на положення тіла.

Внутрішньоротові ознаки. У порожнині рота дистальний прикус визначається за виступом вперед верхніх передніх зубів. У нормі, при ортогнатичному прикусі, верхні різці перекривають нижні приблизно на 1/3. При дистальній патології між верхніми і нижніми різцями утворюється відстань — «сагітальна щілина».

Зовнішні ознаки. Через непропорційно висунуту верхню щелепу, дистальний прикус можна визначити за опуклим чи «пташиним» профілем. Ніс і верхня губа виступають вперед, нижня губа западає. Підборіддя скошене, непропорційно маленьке, іноді зі складкою — «другим підборіддям». При серйозній дистальній оклюзії (з великою сагітальною щілиною) губи в розслабленому стані не змикаються і рот завжди трохи відкритий.

ПРИЧИНИ ФОРМУВАННЯ ДИСТАЛЬНОГО ПРИКУСУ

На формування щелеп впливає безліч факторів, частина з яких визначає прикус ще до народження дитини або під час внутрішньоутробного розвитку. Деякі причини розвитку неправильного прикусу можна контролювати і запобігти аномалії в ранньому віці. Найчастіше дистальна оклюзія — це результат комбінації багатьох факторів.

ПРИЧИНИ ФОРМУВАННЯ ДИСТАЛЬНОГО ПРИКУСУ

Генетичні причини. Дистальний прикус успадковується приблизно в 66% випадків. При наявності спадкової схильності — неправильного прикусу у батьків, дистальний прикус формується в більш ранньому віці. Без своєчасної профілактики подальший вплив зовнішніх факторів на прикус тільки посилить аномалію.

Особливості внутрішньоутробного розвитку. Ріст плоду, і в тому числі формування щелеп, порушує несприятливе навколишнє середовище і стан здоров’я матері. До основних шкідливих факторів належать: хвороби матері, нестача вітамінів, високий рівень радіації, вживання алкоголю.

Особливості годування і раннього розвитку. У нормі в новонароджених нижня щелепа трохи недорозвинена і зсунута назад у відношенні до верхньої. Ріст нижньої щелепи відбувається завдяки її інтенсивному русі і природному напруженню під час грудного вигодовування. Приблизно через пів року у дитини формується правильний ортогнатичний прикус. Годування з неправильної пляшечки (із занадто широким отвором для молока) на перших місяцях розвитку немовляти не забезпечує необхідного навантаження на нижню щелепу. А тому вона не росте і залишається в дистальному співвідношенні з верхньою щелепою.

Дитячі захворювання. Хвороби, що впливають на неправильний розвиток прикусу, можна розділити на 2 групи:

  • Захворювання дихальних шляхів. Риніт, синусит, аденоїдит, викривлена перегородка, інші патології і хвороби, що порушують природне носове дихання. Якщо дитина змушена часто або постійно дихати ротом, то її рот відкритий, а нижня щелепа опущена. Такий стан щелеп закріплюється і перетворюється в дистальний прикус.
  • Захворювання, які негативно впливають на розвиток організму в цілому. Рахіт, порушення ендокринної системи, нестача фтору, кальцію та інших корисних речовин впливають у тому числі й на нормальний розвиток і формування щелеп, прорізування зубів.

Карієс або рання втрата молочних зубів. Втрата або поганий стан зубів також негативно впливають на ріст щелеп і формування нормального прикусу.

НАСЛІДКИ ДИСТАЛЬНОГО ПРИКУСУ

Неправильне змикання зубів завжди означає нерівномірний розподіл навантаження на різні зуби — поки окремі зуби в жувальному процесі не беруть участь, іншим доводиться переробляти більший обсяг їжі з більшою інтенсивністю. Це призводить до швидшого зношування зубів. Перед ризиком передчасного пошкодження опиняється вся зубощелепна система в цілому:

  • тканини пародонту. Утворюються рецесії ясен, ясенні кишені, запалення.
  • зубна емаль. Під тиском у приясенній зоні на емалі утворюються відколи — клиноподібні дефекти. При неправильному змиканні зуби стираються.
  • корені зубів стають рухливими і поступово слабшають, підвищується ризик пульпіту і періодонтиту.
  • скронево-нижньощелепний суглоб.

Дистальний прикус може стати причиною розладів і порушень роботи шлунково-кишкового тракту через неефективну переробку їжі.

ДІАГНОСТИКА ДИСТАЛЬНОГО ПРИКУСУ

Для оцінки стану прикусу і визначення його виду в першу чергу проводиться візуальний огляд зубів і порожнини рота стоматологом-ортодонтом і збір інформації від пацієнта. При первинному огляді лікар також звертає увагу на стан суглоба, поставу, ознаки порушення носового дихання. Для подальших розрахунків і складання плану лікування потрібні точніші дані, які можна отримати за допомогою сучасних діагностичних методів.

ДІАГНОСТИКА ДИСТАЛЬНОГО ПРИКУСУ

  • Комп’ютерна томографія або 3D-проєкція черепа. За нею можна оцінити важливі показники для ортодонтичного лікування: клінічну форму прикусу, розмір і положення щелеп. Положення і співвідношення зубів у кістковій тканині і її обсяги. Стан і положення головки скронево-нижньощелепного суглоба. Тривимірна модель черепа дає більш точне уявлення про стан зубів і щелеп, ніж класичний 2D-знімок черепа в бічній проєкції.
  • Зліпки зубних рядів. За ним визначаються нюанси змикання, положення і майбутнього руху зубів.
  • Фотопротокол. Для оцінки стану прикусу і порожнини рота на діагностиці за допомогою фото зуби фіксують у різних ракурсах, в зімкненому, незімкненому стані, а також обличчя в профіль, анфас, з усмішкою, з відкритим і закритим ротом. Знімки допомагають відстежувати динаміку лікування, коригувати та оцінити фінальний результат лікування.

ЛІКУВАННЯ ДИСТАЛЬНОГО ПРИКУСУ У ДОРОСЛИХ

ЛІКУВАННЯ ДИСТАЛЬНОГО ПРИКУСУ У ДОРОСЛИХ

З підліткового віку, при постійному прикусі, вирівнювання зубів і виправлення патологій можливе тільки на незйомній апаратурі — брекетах або знімних елайнерах. Для лікування дистальної оклюзії підходять всі види брекетів: зовнішні металеві і керамічні, внутрішні (лінгвальні).

Клініка Доброго Стоматолога пропонує своїм пацієнтам розумне лікування з використанням сучасних методик виправлення прикусу.

Ми приділяємо велику увагу діагностичному етапу. Забезпечуємо його точність завдяки сучасному обладнанню, детальному аналізу й обговоренню спільно з колегами-ортодонтами і стоматологами інших спеціальностей.

Ми працюємо з різними брекет-системами й елайнерами, тому пацієнт може обрати найкомфортніший для себе метод лікування.

 

Лікарі
Тимошок
Олександра Анатоліївна
Ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.
Спеціалізація: Ортодонтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 5 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 5 років
Якуш
Олена Юріївна
Ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.
Спеціалізація: Ортодонтична стоматологія.
Стаж роботи за фахом: від 12 років
ЗАПИСАТИСЯ
Стаж роботи
за фахом:
від 12 років
Ціни
Аналіз ОПТГ, расшифровка ТРГ, аналіз діагностичних моделей, фотодіагностика

600 грн

Зняття відбитків для виготовлення діагностичних моделей

1200 грн

Зняття відбитків для виготовлення ортодонтичного апарату

1200 грн

Зняття відбитків для ортодонтичного апарату

650 грн

Лицьова маска одноосьова

2300 грн

Апарат ALF

4350 грн

MARPE апарат для скелетного розширення

18000 грн

Апарат Гербста

19000 грн

Виготовлення Set-up моделі

1000 грн

Встановлення Tie Back

40 грн

Встановлення замків Damon на інші моделі

590 грн

Встановлення знімного гачка для брекетів Damon Q

64 грн

Встановлення накусочних брекетів (1 зуб)

515 грн

Діагностика моделей

430 грн

Діагностика гіпсування в артикуляр

2500 грн

Заміна резинки

600 грн

Заміна/фіксація металевої дуги Cuni-Ti

395 грн

Зняття брекет-системи, чистка/полірування зубів, 1 щелепа

1150 грн

 
ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ. НЕОБХІДНА КОНСУЛЬТАЦІЯ?

Зателефонуйте нам:

Залишити заявку
передзвонимо за 5 секунд:

Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.